Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Apartamente in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#109
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Deci, gata s-a vandut! la 64500 eur
Am luat deja la cumparator o taxa de rezervare 300eur, iar joi cand iese extrasul cf, facem antecontractul!

#110
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Stai sa vezi cum sar pe tine acum lupii sa zica ca minti, ca nu aveai cum sa iei pe criza asta pretul asta

#111
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
bravo,bafta in continuare in ceea ce vrei sa faci.

#112
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Multumesc,
Acum o sa incep eu, ce`s cu preturile astea in zona Titan...

L.E. Poate se credea ca ruda a locuit in acel apartament...

Edited by Ingerik, 27 February 2012 - 22:04.


#113
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View Postlender_, on 24th February 2012, 16:43, said:

Condoleante, nu vreau sa arunc in derizoriu necazul tau, dar ruda locuia in rural sau urban ?
Lender postezi de la poarta cimitirului?  :D nu m-ar mira prea tare.

#114
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Post_Thomas_, on 24th February 2012, 16:32, said:

Nope, cash.


Te durea gura sa-i faci o bucurie omului si sa-i spui ca o sa mori de foame pana-n 2040? Din cauza apartamentului care va fi peste 6 luni 5000 euro? Cred ca asta vroia sa auda.

View Postlender_, on 24th February 2012, 16:43, said:

Condoleante, nu vreau sa arunc in derizoriu necazul tau, dar ruda locuia in rural sau urban ?

Asta-i tare de tot, Doamne iarta-ne (si pe mine, si pe Lender)!

View Postleventebest, on 27th February 2012, 21:44, said:

Stai sa vezi cum sar pe tine acum lupii sa zica ca minti, ca nu aveai cum sa iei pe criza asta pretul asta


Cred ca vor trece mai departe, cel mult Lender il va intreba daca a fost batran cumparatorul si cat estimeaza ca o mai duce.

#115
mihaicl1981

mihaicl1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 04.06.2009
Da e o lume bolnava ..
De la povestea relatiilor sexuale conjugale in chirie la mortii din urban.
Se dau oamenii in judecata pentru 1mp de teren (vezi stirea din hotnews cu blocul construit langa altul drept in geam evident).
Imi aduc aminte si ca in Pipera drumurile nu permit accesul masinilor de pompieri pentru ca nimeni nu a vrut sa cedeze 1mp din respectivul teren pentru latime.
Lacomia asta imobiliara e mai puternica decat ratiunea.
E o lumea plina de drama .. dar poate mai trebuie putina ...

De fapt intr-un fel mi-ar place sa scape lucrurile de sub control :). Adica sa se reia CARITAS-ul.  Eu nu am chiar nimic de pierdut dar ar fi interesant de privit (oricum e).
Sunt un mic voyeur imobiliar. Astept cresterea spectaculoasa urmata de prabusirea definitiva (sau nu).  Sunt curios pana unde se poate merge ....
Poate sa imi cumpar ceva sa fie mai palpitant ? Sau nu ?

@Ingerik 64500 3 camere. Era si in bugetul meu dar in Rahova ... cred ca ai avut noroc putin :).- noroc cu Prima Casa  Acum treci si fa propaganda pe scadere :).

#116
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005
Salut. Vreau sa revigorez un pic topicul asta. Interesanta discutie.
Peste ceva timp as vrea sa iau un apartament de 3 sau 4 camere (plata cash) in zona Brancoveanu (nu stradal). Ce parere aveti ? Ceva sanse sa gasesc un ap decent la 75000 ?
Stiti ceva di de zona ? Ma interesa mai mult zona din strada pictor stefan dumitrescu. Nu blocurile stradale, repet. Ceva legat de infractionalitate , etc ?
Am 3 copii mici si vreau sa ma asigur ca nu o sa ii fugareasca nimeni pentru bani cand or sa vina de la scoala.
Dilema este : ori iau unul de 3 camere spatios (peste 75 mp) cat de cat amenajat, ori unul de 4 camere praf (care teoretic vine la acelasi pret) si pe care sa il fac in timp.
O alta zona ar fi Drumul sarii (apartamentele de pe Sebastian). Zona pare spalata, dar niciun parc in apropiere, nu tu metrou( desi o sa fie la razoare la pastele cailor, dar...).
Preturile pt 3 camere (ap amenajat) sunt undeva la 80000 si ceva. Banuiesc ca pt cash pot ajunge la 75.000.

Ceva pareri ?

#117
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Am vandut cu 69.000 4 camere 1970, 70 si ceva metri utili, bloc H1 langa parcul IOR Cresa nr 4 si Scoala nr 195 ;a 2 pasi
Etaj 1 din 4, renovat dar nu cine stie ce, materiale la promotie!

Edited by Josef_Mengele, 12 November 2013 - 15:12.


#118
salcie

salcie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.09.2013

View Postthanandar, on 12 noiembrie 2013 - 14:44, said:

vreau sa ma asigur ca nu o sa ii fugareasca nimeni pentru bani cand or sa vina de la scoala.
Dilema este : ori iau unul de 3 camere spatios (peste 75 mp) cat de cat amenajat, ori unul de 4 camere praf (care teoretic vine la acelasi pret)
ai dat multe variante, de-aia in privinta scolilor cel mai bine te uiti pe un top general, al scolilor: http://www.famclub.r...a_admitere/desc In principiu unde sunt note mari, e rigorizate/exigenta, plus numar limitat de batausi - parere mea... cat despre oferte imobiliare din oras, iti recomand http://www.gimo.ro/bucuresti pentru ca poti cauta in functie de zona, numar camere si buget.
ar fi o varianta cu 3 camere spatios, daca sunt destul de spatioase sa imparti o camera in doua, cu peret fals. nu te lasa pacalit de camerele "praf", pretul renovarii poate fi mai mare decat ti-ai imaginat. vezi si tu ce ofera piata, nu stiu ce sa zic.

#119
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013

View PostJosef_Mengele, on 12 noiembrie 2013 - 15:11, said:

Am vandut cu 69.000 4 camere 1970, 70 si ceva metri utili, bloc H1 langa parcul IOR Cresa nr 4 si Scoala nr 195 ;a 2 pasi
Etaj 1 din 4, renovat dar nu cine stie ce, materiale la promotie!

Ai avut noroc ca ai reusit sa vinzi un apartament dinainte de '77 la pretul asta. In 10-15 ani nu va mai valora nici jumate din suma asta.

View Postthanandar, on 12 noiembrie 2013 - 14:44, said:


O alta zona ar fi Drumul sarii (apartamentele de pe Sebastian). Zona pare spalata, dar niciun parc in apropiere, nu tu metrou( desi o sa fie la razoare la pastele cailor, dar...).
Preturile pt 3 camere (ap amenajat) sunt undeva la 80000 si ceva. Banuiesc ca pt cash pot ajunge la 75.000.

Ceva pareri ?

Eu as evita zona Razoare-Drumul Sarii. E plina de colorați, nu mi se pare o zona prea sigura. Trec zilnic pe acolo si ii vad, stau in cârduri la intersectie.

#120
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View Postpatty1, on 13 noiembrie 2013 - 00:05, said:

Eu as evita zona Razoare-Drumul Sarii. E plina de colorați, nu mi se pare o zona prea sigura. Trec zilnic pe acolo si ii vad, stau in cârduri la intersectie.

Am inteles. Asta vroiam sa stiu. Multumesc.

Despre brancoveanu stie cineva ceva ?
M-am gandit si la Tineretului, dar am trecut pe acolo de proba cu masina si e ingrozitor. or fi oamenii mai linistiti, dar mi se pare extrem de inghesuit. Poate mai spre timpuri noi sa fie mai aerisit...

#121
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Brancoveanu mi se pare o zona ok, dar bineinteles, parerea mea este strict subiectiva. Mie imi place si zona Drumul Taberei, fiind aerisita si cu ceva mai mult spatiu verde (dezavantaje: momentan lipsa metroului, blocuri cam vechi). Am stat aproape 4 ani si in Titan, mi-ar placea sa imi gasesc un apartament aproape de parcul IOR.

#122
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View Postsalcie, on 12 noiembrie 2013 - 18:28, said:

ar fi o varianta cu 3 camere spatios, daca sunt destul de spatioase sa imparti o camera in doua, cu peret fals. nu te lasa pacalit de camerele "praf", pretul renovarii poate fi mai mare decat ti-ai imaginat. vezi si tu ce ofera piata, nu stiu ce sa zic.

Nu cred ca e bine sa imparti unul de 3 camere spatios. Cel mai mare dormitor (de vreo 13 mp) daca il imparti in 2 camere risti sa jignesti bunul simt...
Cat despre renovari stiu foarte bine ce presupune si cum estimeaza lumea gresit pretul lor ca mi-am renovat si eu un apartament praf.  Avantajul e ca le poti face cand ai bani...

#123
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View Postpatty1, on 13 noiembrie 2013 - 09:42, said:

Brancoveanu mi se pare o zona ok, dar bineinteles, parerea mea este strict subiectiva. Mie imi place si zona Drumul Taberei, fiind aerisita si cu ceva mai mult spatiu verde (dezavantaje: momentan lipsa metroului, blocuri cam vechi). Am stat aproape 4 ani si in Titan, mi-ar placea sa imi gasesc un apartament aproape de parcul IOR.

Si eu m-am gandit la Titan. Nu stiu cum e cu scolile si cu cetatenii galagiosi. Sau cu parcarile... Vreau totusi intr-un bloc mai nou sa nu raman cu el in brate peste 6-7 ani

Edited by thanandar, 13 November 2013 - 11:26.


#124
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postthanandar, on 12 noiembrie 2013 - 14:44, said:

Salut. Vreau sa revigorez un pic topicul asta. Interesanta discutie.
Peste ceva timp as vrea sa iau un apartament de 3 sau 4 camere (plata cash) in zona Brancoveanu (nu stradal). Ce parere aveti ? Ceva sanse sa gasesc un ap decent la 75000 ?
Stiti ceva di de zona ? Ma interesa mai mult zona din strada pictor stefan dumitrescu. Nu blocurile stradale, repet. Ceva legat de infractionalitate , etc ?
Am 3 copii mici si vreau sa ma asigur ca nu o sa ii fugareasca nimeni pentru bani cand or sa vina de la scoala.
Dilema este : ori iau unul de 3 camere spatios (peste 75 mp) cat de cat amenajat, ori unul de 4 camere praf (care teoretic vine la acelasi pret) si pe care sa il fac in timp.
O alta zona ar fi Drumul sarii (apartamentele de pe Sebastian). Zona pare spalata, dar niciun parc in apropiere, nu tu metrou( desi o sa fie la razoare la pastele cailor, dar...).
Preturile pt 3 camere (ap amenajat) sunt undeva la 80000 si ceva. Banuiesc ca pt cash pot ajunge la 75.000.

Ceva pareri ?
Un sfat personal. Daca ai unde sa stai, daca ai bani (nu faci credit mare) mai bine te mai chinui vreo 2-3 ani maxim si iti construiesti o casa pe langa Bucale, mai ales ca preturile la pamant au scazut foarte mult. Din experienta proprie iti pot spune ca un copil se dezvola mult mai bine la casa decat intr-un apartament de bloc. Daca ai posibilitatea si tii la copii tai gandeste-te la o casa pe pamant chiar daca la prima vedere are mai multe dezavantaje decat un apartament in buricul targului.

#125
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
tocmai daca se gandeste la copii ar trebui sa lase balta vise de casa pe camp
eventual fara gaz, cu o retea electrica distrusa, apa de put infecta si fara canalizare, la 2 km de cel mai apropiat microbuz plin de tablagii
pe la noi pe la "bucale" nu e deloc ca in "tarile cu apa calda "..

Edited by aeon, 20 November 2013 - 10:26.


#126
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View Postaeon, on 20 noiembrie 2013 - 10:25, said:

tocmai daca se gandeste la copii ar trebui sa lase balta vise de casa pe camp
eventual fara gaz, cu o retea electrica distrusa, apa de put infecta si fara canalizare, la 2 km de cel mai apropiat microbuz plin de tablagii
pe la noi pe la "bucale" nu e deloc ca in "tarile cu apa calda "..


Sa nu credeti ca nu am studiat si ideea de casa...
M-am dus si eu ca tot romanul sa vad ce e pe prelungirea ghencea / domnesti / clinceni.  E cumplit: trafic, mizerie , haite de caini, praf mai mult ca in bucuresti. S-au construit unele case / blocuri interesante, dar fara nicio interventie din partea primariei e fiecare in raiul lui cu jegul in jur.

In plus, faci o viata sa te duci la serviciu, sa duci copiii la scoala / gradinite etc. Plus, cand or mai creste si ei poate vor sa se duca singuri la un film. Nu se poate ca nu circula rata.
Sunt de acord ca ei cresc mai bine la aer curat si liniste si fara vecini care fac gratare in balcon (am vazut eu ditai focul de era sa chem pompierii!), dar nici sa ii incui intr-o casa la marginea bucurestiului mizer si sa nu mai iasa de acolo pe toata perioada iernii...
ceea ce caut e un apartament decent undeva prin spate, nu stradal , aproape de o scoala bunicica si fara cocalari (cam greu).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate