Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Apartamente in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#127
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cauta in titan
e mai mult spatiu,  multe blocuri de 4 etaje cu ceva distanta intre ele, parc si metrou..
dezavantaj ca mai toate blocurile sunt vechi, din anii 60-70, cu suprafete mai mici..

#128
ZorracK

ZorracK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 26.11.2003

View PostJosef_Mengele, on 12 noiembrie 2013 - 15:11, said:

Am vandut cu 69.000 4 camere 1970, 70 si ceva metri utili, bloc H1 langa parcul IOR Cresa nr 4 si Scoala nr 195 ;a 2 pasi
Etaj 1 din 4, renovat dar nu cine stie ce, materiale la promotie!

Aveam vreo 2 colegi de scoala generala in blocul ala cred: Nicoara C si Alexandra G. Mai stii ceva de ei (daca ii cunosti of course) ?

#129
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postthanandar, on 20 noiembrie 2013 - 12:13, said:



Sa nu credeti ca nu am studiat si ideea de casa...
M-am dus si eu ca tot romanul sa vad ce e pe prelungirea ghencea / domnesti / clinceni. E cumplit: trafic, mizerie , haite de caini, praf mai mult ca in bucuresti. S-au construit unele case / blocuri interesante, dar fara nicio interventie din partea primariei e fiecare in raiul lui cu jegul in jur.

Ce aveti mai oameni bunt toti cu zona asta? Pai asta e printre cele mai nashpa. Mai exista Ciorogarla( mie imi place dar e cam departe), Dragomiresti, Otopeni (buna pentru iubitorii de munte), Chitila.....Toti va duceti la Domnesti si Clinceni. Pai e nashpa acolo.

#130
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Sudisti ce pretentii sa ai... ies mai repede in drum spre OLT

View PostZorracK, on 20 noiembrie 2013 - 18:23, said:

Aveam vreo 2 colegi de scoala generala in blocul ala cred: Nicoara C si Alexandra G. Mai stii ceva de ei (daca ii cunosti of course) ?
N-am locuit niciodata acolo... A fost de inchiriat... era o Alexandra C la Etajul 2 parca...

Edited by Josef_Mengele, 21 November 2013 - 06:01.


#131
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View Postaeon, on 20 noiembrie 2013 - 17:15, said:

cauta in titan
e mai mult spatiu,  multe blocuri de 4 etaje cu ceva distanta intre ele, parc si metrou..
dezavantaj ca mai toate blocurile sunt vechi, din anii 60-70, cu suprafete mai mici..
As vrea un bloc mai nou cu suprafata mai mare. Ex ori 3 camere peste 75 mp ori 4 peste 85.
Am vazut recent un ap intr-un bloc pe panduri de 3 camere la 64 mp. Mi s-a parut ingrozitor de mic.
Camerele... dupa ce pui un dulap nu cine stie ce deveneau extrem de mici...
M-am gandit si la un apartament intr-un bloc nou. Dar daca te uiti mai atent practic toate sunt asa :
- departe rau si in zone pline de caini si de cetateni dubiosi
- suprafete mai mici decat alea comuniste
- costuri cu intretinerea duble
- aproape toate compartimentate cu rigips si bucataria open space. Faci un macrou prajit s-a terminat aerul in toata casa.


Titan mi se pare interesant, dar as vrea un bloc mai noi. cele cu 4 etaje mi-au provocat un sentiment ciudat intotdeauna...

Edited by thanandar, 21 November 2013 - 14:58.


#132
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postthanandar, on 21 noiembrie 2013 - 14:57, said:

cele cu 4 etaje mi-au provocat un sentiment ciudat intotdeauna...
Într-adevăr sunt cam ciudate.

#133
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
de ce nu cauti un 3 cam, apartament distrus ca si finisaje, dar dintre cele mai bine construite in bucuresti, in zona marriot, alea pe partea cu posta puisor

sunt mari, au peste 80mp, sunt centrale, scolile sunt cele mai bune din bucuresti, daca te enervezi il dai la scola 150 din cotroceni, si esti la 15 min pe jos de eroilor de ex.

uneori ma mai uit asa sa vad ce se mai intampla acolo, si am vazut odata 80000 un astfel de apartament

#134
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View PostMembruAnonim, on 23 noiembrie 2013 - 06:45, said:

de ce nu cauti un 3 cam, apartament distrus ca si finisaje, dar dintre cele mai bine construite in bucuresti, in zona marriot, alea pe partea cu posta puisor

sunt mari, au peste 80mp, sunt centrale, scolile sunt cele mai bune din bucuresti, daca te enervezi il dai la scola 150 din cotroceni, si esti la 15 min pe jos de eroilor de ex.

uneori ma mai uit asa sa vad ce se mai intampla acolo, si am vazut odata 80000 un astfel de apartament
Nu e rea ideea...
Stiu de zona, am studiat-o dar sunt cam scumpe. Se apropie de 90.000 (3 camere)  si suprafetele nu sunt uluitor de mari (~70 mp). Si daca te uiti atent zona nu e mirifica pt crestere copii...

#135
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
n-ai vizitat exact ce-ti zic

ai mei au 3 cam si au peste 85 mp... mai fa o vizita

#136
thanandar

thanandar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2005

View PostMembruAnonim, on 25 noiembrie 2013 - 23:08, said:

n-ai vizitat exact ce-ti zic

ai mei au 3 cam si au peste 85 mp... mai fa o vizita
da. e alta zona. M-am uitat un pic pe maps si in spatele blocurilor don zona puisor sunt multe case cam ciudate. Cumva prin spate pe acolo sunt cetateni indezirabili ?

#137
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
in spatele la posta puisor este fostul cartier Uranus - ce-a mai ramas din el
in 1987-1988 comunistii se pregateau de zor sa faca blocuri si au evacuat cetatenii

n-au apucat sa le darame... si in 90 s-au mutat tziganii; la un final oamenii si-au recuperate casele
sunt sau erau inca cateva case cu tigani dar majoritatea caselor s-au reparat
au aparut si niste vile frumoase...

cart Uranus nu e acelasi lucru cu cotroceni, a fost un cartier muncitoresc mai inghesuit dar frumos si el... in 83 cand ne-am mutat noi acolo era in prelungirea cotroceniului

scolile din zona sunt unele din cele mai bune sa stii... scoala 128 sau in cotroceni 150.
in spatele blocurilor e f curat, tiganii sunt mai inspre piata de flori, daca or mai fi, n-am mai trecut de mult
ma mai duc sa votez acolo ca nu am vrut sa-mi mut domiciliul de la ai mei si in ultimii ani am vazut niste bloculetze super in zona...din astea noi 2-3 etaje

cauta blocurile construite intre 83 si 86 - primele  - de la fosta banca tiriac (actuala unicredit tiriac) pana la casa lu nea nicu - numai pe partea aia
sunt blocuri facute cu mult spirit de raspundere - pe care nea nicu le vizita dimineata pana sa-si ridice palatul. iti zic ca-l vedeam mereu sambata dimineata cu Renault-urile lui parcate langa groapa prin 84-85... bine cand ma lua bunicu de la camin... ai mei nu mai erau "prin zona"

nu lua de ex unde era inainte monitorul oficial (mai e??) ca aveau zidurile interioare facute cu jumate de bca. le darmam cand eram copil cu piciorul Posted Image

Edited by MembruAnonim, 30 November 2013 - 14:03.


#138
roshu09

roshu09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.05.2017
Buna seara !!! Sunt nou pe aici , as dori si eu o părere de la niste binevoitori daca m-ar ajuta si pe mine cu un sfat in achiziționarea unui apartament cu 3 camere in București . Voie ce m-ați sfătui in situația data? Ca sa fie si ca o investie buna? Exemplu : care apartamente ar fi mai rentabile astea noi sau astea vechi? Mulțumesc anticipat!!!

#139
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017
Intrebarea ta este mult prea general formulata ca sa primesti niste raspunsuri serioase. Vrei sa locuiesti acolo, vrei sa il inchiriezi...si asa mai departe...

Edited by FronT, 20 October 2017 - 07:35.


#140
roshu09

roshu09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.05.2017
Da asa e . Scuze !! As vrea sa locuiesc in el , nu de dat in chirie . Sa/mi Spune-ți ce zone sunt mai bune ..unde e tineret mai mult

Da asa e . Scuze !! As vrea sa locuiesc in el , nu de dat in chirie . Sa/mi Spune-ți ce zone sunt mai bune ..unde e tineret mai mult

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate