Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Mafia

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#55
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Daaa, si o foarte buna indemanare la jocurile cu masini....

#56
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Nu neaparat. Poti sa fii bata si sa deslusesti secretele masinii. Pana la urma in Mafia nu conduci aproape tot jocul?

#57
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
1. da, este in lucru Mafia 2, cu fiul personajului principal, etc, etc
2. daca pui patch-ul ca sa mearga mai bine, scurtatura nu mai este valabila

#58
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Mafia 2? Super! Desi ma indoiesc de succesul sau, avand in vedere ca cea mai buna "epoca" in care se putea desfasura actiunea era cea din 1, dar in fine... Mafie mai e si acuma... :)))

#59
flippy

flippy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2004
La cursa cu masini, cred ca am reusit din a 20 sau a 30 incercare, dar de fiecare data in loc sa ma plictisesc sau mai rau sa ma enervez, deveneam tot mai atent la cursa si tot ce tine de ea (abordarea virajelor, cum se comporta celelalte masini, startul, linia ideala de la start, etc, ca l-am jucat acum 8-10 luni si nu mai mi-aduc bine aminte). Oricum un joc care are de toate: poveste, arme, lupta corp la corp, masini (chiar daca sunt mai vechi) femei (uitasem de faza cu femeia) balbaitzi, politisti (ati incercat sa furati masina politiei? atunci politia nu te mai urmareste?!?!) tramvaie, ce sa mai ... unde esti Mafia 2? Cand?

#60
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

Quote

Originally posted by flippy
ati incercat sa furati masina politiei? atunci politia nu te mai urmareste?!?!

Ba da, regulile raman in picioare...
btw, cat te intense au fost urmaririle in care v-ati angajat? La mine au fost cateva la care n-au reusit sa ma opreasca nici cu doua ro*****-uri (adica desi mi-au spart cauciucurile), sau m-au "alergat" pana mi s-au uzat cauciucurile de faceam 90 de grade cand daca apasam o data pe dreapta sau stanga :))

#61
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
EndLess_Point, de unde stii detalii de Mafia 2, da-ne si noua un link...
P.S. Eu am intrat pe pagina oficiala si nu spune nimic de Mafia 2

#62
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
cea mai misto urmarire mi s-a parut cea cand am ajuns la motelul din afara orasului si a trebuit sa il urmaresc pe cel cu masina aceea mare galbena. a fost superba.

#63
Lazlow`

Lazlow`

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2004

Quote

Originally posted by TzZzepi
cea mai misto urmarire mi s-a parut cea cand am ajuns la motelul din afara orasului si a trebuit sa il urmaresc pe cel cu masina aceea mare galbena. a fost superba.


Intr-adevar si aia e misto dar ce ziceti de urmarirea din misiunea Creme de la Creme - Manhunt cand iese Morello de la teatru si fuge spre aeroport ? Sunt curios cine a reusit sa termine misiunea asta in ambele moduri. Sunt intr-adevar doua finaluri pentru misiunea asta. Primul si cel care se intampla cel mai des este cand intra pe aeroport, tu distrugi motoarele avionului, se prabuseste si gata. Dar mai e un final cand portile aeroportului sunt inchise si el o ia tot inainte pana ajunge intr-un loc unde e un pod rupt, se opreste in locul unde e rupt iar Tommy intra cu masina in viteza in el si-l arunca in jos => moartea lui Morello. Cine nu a reusit sa termine cu finalul asta ii recomand sa reia misiunea aia chiar din momentul urmaririi in afara orasului de vreo 5-6 ori pana sunt portile inchise. Eu cand am vazut ca ala o ia inainte in loc sa intre la aeroport am crezut ca e bug din joc si am continuat totusi sa ma tin dupa el sa vad ce se intampla dar se pare ca e gandit super bine jocul.

Si mai e o chestie tare. A reusit cineva sa adune la colectia de masini din garaj acel Silver Fletcher cu care fuge Morello in misiunea de mai sus ? Eu am intalnit in joc un singur loc de unde se poate fura asa mai elegant. In misiunea Visiting Rich People dupa ce ia documentele din seif va trebui sa astepte pana politicianul ala intra in casa, apoi iesi incet in parcare si incerci sa o furi. Bineinteles ca masina e incuiata dar apelezi la ajutorul lui Salvatore care descuie masina si totodata te invatza cum sa o furi urmand ca aceasta sa intre in posesia ta pana la sfarsitul jocului.

#64
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004

Quote

Originally posted by EndLess_Point
1. da, este in lucru Mafia 2, cu fiul personajului principal, etc, etc

Nu are cum, ca el avea o fata. Mafia 2 presupun ca va fi cu fata lui, ea va incerca sa iti razbune tatal.

#65
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Nu cred ca va fi cu fata in cauza. Probabil vor fi implicati oameni noi, dar totul este posibil!

#66
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
hihi, las' ca ar fi foarte interesant si cu o fata :drac:
@Lazlow': Felicitari! Nici nu stiam de acea parte a jocului!

#67
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
nici nu am banuit 2 sfarsituri pt acea misiune

#68
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Eu am reusit sa-l imping de pe pod. Cand intra in aeroport, decola si mi se termina misiunea.

#69
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Eram grabit si am uitat sa intreb: Dar la sfarsit? Mai zice Sam de faptul ca nu l-a omorat? ;)

#70
Lazlow`

Lazlow`

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2004
Apropo a jucat cineva Hidden And Dangerous 2 ? Este facut tot de cei de la Illusion Softworks aceeasi cehi care au facut Mafia, deci engineul grafic este acelasi ca in Mafia dar bineinteles ideea jocului e alta. Oricum pentru ceri care au indragit Mafia mai mult din punct de vedere al graficii, ar putea sa incerce si jocul asta dat fiind faptul ca e destul de bine lucrat si foarte inteligent.

#71
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Eu l-am jucat, dar sincer mi-a placut mai mult Hidden&Dangerous 1. Grafica nu prea se compara cu aia din Mafia.E mai simpla, pentru ca actiunea se petrece pe frontul de lupta si nu in nu stiu ce oras pretentios.

#72
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
M-am hotarat de curand sa reiau jocul, caci mi se facuse dor de el :D si cand sa-l rulez, ma trezesc cu idiotenia de eroare atasata. Am intrat pe site-ul respectiv si ce sa vezi? Codecurile nu mai existau nici in versiune demo. WTF? De ce a mers initial si acum nu? Si mai ales ce naiba e cu eroarea asta?! :ciocan:  :hmm:

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate