Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

post unknown in iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Trecand printre posturile de pe FM acum vreo 2-3 zile vechea statie info pro din iasi care emitea pe 99,2MHz si retransmitea PROFM,a intrat in blank."tacea"si lucra doar 87,8MHz din iasi..de azi..cam de dupa amiaza..cam asa ceva..pe 87,8MHz nu-mi dau seama ce"canta"..canta intr-una..nu e nici PROFM,nici PROFM Dance (ca am verificat cu radiou online;niciunu din ele nu e).Aveti idee ce naiba e?

p.s.:mai zice din cand in cand"pro fm"dar nu e acelasi generic si nu e ce se difuzeaza pe "profm online".sunetul are o calitate mai naspa

Edited by andreidl, 28 November 2010 - 19:48.


#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,002
  • Înscris: 18.09.2008
Am ascultat si eu nu stiu ce sa spun, o pun de un post nou astia de la PRO?

#3
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

 miki07, on 28th November 2010, 20:10, said:

Am ascultat si eu nu stiu ce sa spun, o pun de un post nou astia de la PRO?

N-am idee fratica...neaceasca85 zicea ca e posibil sa fie un profm dance pe frecventele locale..deci ar insemna pe 87,8 in iasi..Am vazut ca ascult de pe tel acum ca are muzica ff variata si ceva mai alternativa/agresiva dar si straina bunicica si romaneasca cam cum are PROFM RO sau PROFM Romania,Gen...e o combinatie.ii zice"profm"..nik mai mult.dar profm real care il stim noi doar pe net il pot asculta momentan.99,2 fostu infopro e tot in blank.profm si profm dance sunt o apa si un pamant ce e pe unu e cam si pe celalalt..parerea mea e ca ar trebui sa aiba profm si profm gold/love.Sa aiba si CHR si AC.alte informatii acum incerc si eu sa aflu de pe net..nu prea gasesc.tu esti din iasi?lasa un id de messenger daca ai pe private.calitatea e nitel distorsionata..se simte si pe mobil nokia e 51 si pe radio cu cautare automata cu scan.profm de dinainte se auzea mai bine.stiu ca acum vreo 2ani infopro in iasi avea stricat foarte tare sunetu ..dupa vreo 2sapt si-a revenit.era distorsionat rau,am incercat sa decalez frecventa dar degeaba..fara rezultat.

Edited by andreidl, 28 November 2010 - 20:22.


#4
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
N-au bagat astia program local pe Iasi?

#5
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
man, e un "profm"atat ii zice.dar muzica e total diferita fata de profm-ul de pe net,si care era pana acum pe 87,8 si 99,2 cand a picat acu cateva zile in blank.nu e nici "dance".niciunul din lista nu se regaseste pe 87,8.vezi ce-am scris mai sus..sunetul am vazut k e stereo,dar nitel distorsionat.

#6
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
am dat acu iar pe 87,8,si vad ca acum corespunde ce e la radio la pro cu ce e pe net online profm.
draq stie ce mai fac si nebunii astia...
program de 2bani..cu stiri de 2min..ce naiba..adica iti ia pt niste stiri decente 10min:5pt stiri,3 pt stiri din sport si 2 pt vreme...pana si stirile pe scurt au 5min..da ma rog...

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,063
  • Înscris: 14.10.2008
Pro FM-ul local de Iasi, licenta de oras, obisnuieste mereu sa bage program local, cu playlistul ce l-au avut emisiunile locale realizate pana prin 2003, inclusiv jingle-urile vechi (ceea ce denumesti tu "generic" poarta numele de jingle). Nu au un orar anume, te poti trezi mereu ba cu muzica locala, ba cu retransmisia PRO FM Bucuresti, e total aleator. 87,8 este frecventa de bloc din oras, 99,2 este la releul de la Pietrarie. Numai Iasiul are acest obicei, celelalte din tara au 100% PRO FM Bucuresti in retransmisie.

Nu exista semne ca ar baga altceva pe frecventele dublura, au de gand mult si bine sa lase reteaua asa cum este acum.  <_<

Edited by Neaceasca85, 29 November 2010 - 01:34.


#8
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

 Neaceasca85, on 29th November 2010, 01:30, said:

Pro FM-ul local de Iasi, licenta de oras, obisnuieste mereu sa bage program local, cu playlistul ce l-au avut emisiunile locale realizate pana prin 2003, inclusiv jingle-urile vechi (ceea ce denumesti tu "generic" poarta numele de jingle). Nu au un orar anume, te poti trezi mereu ba cu muzica locala, ba cu retransmisia PRO FM Bucuresti, e total aleator. 87,8 este frecventa de bloc din oras, 99,2 este la releul de la Pietrarie. Numai Iasiul are acest obicei, celelalte din tara au 100% PRO FM Bucuresti in retransmisie.

Nu exista semne ca ar baga altceva pe frecventele dublura, au de gand mult si bine sa lase reteaua asa cum este acum.  <_<
Mc de informatie.auzi,neaceasca85 lasa-mi si mie id / email-ul tau pe private.

#9
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 andreidl, on 28th November 2010, 23:42, said:

man, e un "profm"atat ii zice.dar muzica e total diferita fata de profm-ul de pe net,si care era pana acum pe 87,8 si 99,2 cand a picat acu cateva zile in blank.nu e nici "dance".niciunul din lista nu se regaseste pe 87,8.vezi ce-am scris mai sus..sunetul am vazut k e stereo,dar nitel distorsionat.
Pe topicul PRO FM s-a mai discutat aceasta problema: PRO FM-ul local, cel de pe 87.8 baga program propriu atunci cand pica satelitul.

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,063
  • Înscris: 14.10.2008
Satelit care pica des din cauza tehnicului de cacao al PRO.

#11
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cam singurul din zona care mai are astfel de probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate