Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Canalele Discovery.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
191 replies to this topic

#163
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,069
  • Înscris: 08.11.2019

 novotab51, on 07 martie 2020 - 15:45, said:

Nu zic toate, dar macar alea ce conteaza, gen Discovery Science, DTX, niste versiuni HD ale unor canale etc.

După  părerea mea, cele mai bune sunt Investigation Discovery, Discovery Science și Animal Planet. La câte  canale au introdus cei de la  Digi din Decembrie până  în prezent, sunt șanse  să  fie trecute  și acestea pe listă.

#164
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Pachetul Discovery pe care il doreste toata lumea:

Attached Files



#165
ying_yang

ying_yang

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2005
Tocmai ce am vazut promo pe Travel la 'Ripley's Believe It or Not' cu mentiunea Brand New la Travel Ch., dar emisiunea a fost anul trecut pe Discovery Ch.; cum vine asta? Chiar asa fraieri ne cred?

#166
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 18.07.2019
E noua pe Travel Channel =))

#167
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,421
  • Înscris: 06.11.2014
Discovery Theater Latino

Attached Files



#168
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
Era un serial pe DISCOVERY WORLD despre pistolarii VESTULUI SALBATIC si am aflat prea tarziu de el,astfel ca nu am vazut in reluare seria 1.
Din pacate atunci cand reprogramasera aceasta serie DISCOVERY WORLD a fost inlocuit cu DTX .
Stie cineva unde se mai poate vedea serialul?

Edited by CABLE MAN, 10 March 2020 - 18:40.


#169
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Discovery Civilization (acum aparent e cu Z, inainte era cu S daca nu ma insel) mai exista in America de Sud, mai exact prin Argentina, Chile si Brazilia. In zona respectiva, in plus fata de noi mai exista si Discovery World, respectiv Discovery Kids.

Discovery Sci-Trek este practic actualul Discovery Science. Acolo e doar schimbare de nume. Cel initial a disparut cu totul, fiind inlocuit cu cel nou in absolut toate locatiile de pe glob.

Despre Discovery Travel & Adventure am mai vorbit tot aici. Mai exista o varianta Discovery Travel & Living (numele introdus in 2005) doar in China. A mai existat si in UK o varianta, dar care ulterior s-a inchis in 2013, la aproximativ doi ani de la iesirea din Romania, O alta versiune care a tinut pana in 2012 a fost in Letonia.

Ca tot a venit vorba de Discovery Civilization, in unele locatii, mai exact UK, acesta a fost schimbat cu Discovery History, care sincer sa fiu, ma asteptam sa intre de multa vreme si in partea noastra de lume, dar aparent cei de la Discovery nu au dorit asta si au venit cu alte canale. Discovery History exista in UK, acolo unde mai exista si Discovery Home & Health, care este asemanator cu TLC, dar si Discovery Shed, care e un canal pentru barbati cu pescuit, constructii, masini si chestii extreme. Au si un Discovery Turbo, brandul pentru UK al DTX-ului de la noi. Exista si un DMAX, care este tot orientat catre publicul masculin cu emisiuni precum Dirty Jobs, Ghosthunters, American Chopper, LA Ink, The Crocodile Hunter, le stiti sigur, nimic interesant pentru 2020. Acesta mai este prezent si in Austria, Germania, Elvetia, Italia si Spania. HGTV-ul la ei este branduit Home, iar eu zic ca asta ar fi fost o idee buna pentru toata Europa, nu doar pentru UK. Tot la ei mai exista si Quest, un canal care e orientat catre sport dar nu numai, dar si Really, un altfel de TLC.

In Polonia exista un Discovery Historia, dar si un Discovery Life, diferit de varianta americana cu logo albastru. Cel din Polonia transmite filme si seriale. Mai exista si un Metro, care a fost achizitionat de Discovery si transmite filme, documentare si chestii de lifestyle.

In Franta exista si un Discovery Family, care este putin diferit fata de varianta sa americana.

Acestia mai detin televiziuni diverse prin tarile nordice, Italia, dar si Polonia, dupa cum spuneam mai sus, dar acestea sunt pe plan local.

In concluzie, dintre toate acestea, in Romania (prin absurd, candva, poate, cine stie, ca fapt divers) ar putea intra Discovery History, Discovery Home & Health, Discovery Shed sau DMAX, ca acestea sunt in UK si Irlanda, dar in special DMAX, care e pe tarile importante din Vest, dar nu si in Est.

Ca fapt divers, ca tot a venit vorba de bani. As da maxim 10 lei pe un posibil pachet Discovery complet.

#170
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,477
  • Înscris: 17.06.2007

 AleXXander00, on 10 martie 2020 - 19:17, said:

Discovery Civilization (acum aparent e cu Z, inainte era cu S daca nu ma insel) mai exista in America de Sud, mai exact prin Argentina, Chile si Brazilia. In zona respectiva, in plus fata de noi mai exista si Discovery World, respectiv Discovery Kids.

Discovery Sci-Trek este practic actualul Discovery Science. Acolo e doar schimbare de nume. Cel initial a disparut cu totul, fiind inlocuit cu cel nou in absolut toate locatiile de pe glob.

Despre Discovery Travel & Adventure am mai vorbit tot aici. Mai exista o varianta Discovery Travel & Living (numele introdus in 2005) doar in China. A mai existat si in UK o varianta, dar care ulterior s-a inchis in 2013, la aproximativ doi ani de la iesirea din Romania, O alta versiune care a tinut pana in 2012 a fost in Letonia.

Ca tot a venit vorba de Discovery Civilization, in unele locatii, mai exact UK, acesta a fost schimbat cu Discovery History, care sincer sa fiu, ma asteptam sa intre de multa vreme si in partea noastra de lume, dar aparent cei de la Discovery nu au dorit asta si au venit cu alte canale. Discovery History exista in UK, acolo unde mai exista si Discovery Home & Health, care este asemanator cu TLC, dar si Discovery Shed, care e un canal pentru barbati cu pescuit, constructii, masini si chestii extreme. Au si un Discovery Turbo, brandul pentru UK al DTX-ului de la noi. Exista si un DMAX, care este tot orientat catre publicul masculin cu emisiuni precum Dirty Jobs, Ghosthunters, American Chopper, LA Ink, The Crocodile Hunter, le stiti sigur, nimic interesant pentru 2020. Acesta mai este prezent si in Austria, Germania, Elvetia, Italia si Spania. HGTV-ul la ei este branduit Home, iar eu zic ca asta ar fi fost o idee buna pentru toata Europa, nu doar pentru UK. Tot la ei mai exista si Quest, un canal care e orientat catre sport dar nu numai, dar si Really, un altfel de TLC.

In Polonia exista un Discovery Historia, dar si un Discovery Life, diferit de varianta americana cu logo albastru. Cel din Polonia transmite filme si seriale. Mai exista si un Metro, care a fost achizitionat de Discovery si transmite filme, documentare si chestii de lifestyle.

In Franta exista si un Discovery Family, care este putin diferit fata de varianta sa americana.

Acestia mai detin televiziuni diverse prin tarile nordice, Italia, dar si Polonia, dupa cum spuneam mai sus, dar acestea sunt pe plan local.

In concluzie, dintre toate acestea, in Romania (prin absurd, candva, poate, cine stie, ca fapt divers) ar putea intra Discovery History, Discovery Home & Health, Discovery Shed sau DMAX, ca acestea sunt in UK si Irlanda, dar in special DMAX, care e pe tarile importante din Vest, dar nu si in Est.

Ca fapt divers, ca tot a venit vorba de bani. As da maxim 10 lei pe un posibil pachet Discovery complet.

Bine punctat.Posted Image

#171
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
În UK au achiziționat niște posturi de la uktv: good food (food network), home (hgtv) și really.

#172
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Da, Good Food Channel a fuzionat cu Food Network, iar Home cu HGTV. Insa tot sunt de parere ca HGTV nu e un nume bun pentru Europa, mai ales pentru Romania. Posted Image Mama, in putinul timp petrecut in Romania a apucat sa il prinda cam o saptamana de la introducere si ii spunea "programul ala cu case". In schimb, TLC si E! le tine minte. Posted Image  Slab marketing la treaba asta, zic eu.

#173
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

 AleXXander00, on 10 martie 2020 - 20:54, said:

Da, Good Food Channel a fuzionat cu Food Network, iar Home cu HGTV. Insa tot sunt de parere ca HGTV nu e un nume bun pentru Europa, mai ales pentru Romania. Posted Image Mama, in putinul timp petrecut in Romania a apucat sa il prinda cam o saptamana de la introducere si ii spunea "programul ala cu case". In schimb, TLC si E! le tine minte. Posted Image  Slab marketing la treaba asta, zic eu.
In Polonia grupul Discovery cred că au cele mai multe canale din Europa, au achiziționat și grupul TVN.
Au aproximativ 25  de canale Tv.

#174
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
@AleXXander00: Discovery Life Polonia difuzează o grămadă de emisiuni reality + câteva documentare. Nu are filme/seriale. https://www.teleman..../Discovery-Life

Chiar au o grămadă de canale:

Attached File  dsc.png   50.88K   44 downloads

#175
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 ronuquet, on 08 martie 2020 - 01:51, said:

Pachetul Discovery pe care il doreste toata lumea:
Cândva erau pe UPC pachetul Extra și pe RCS. Amintiri frumoase.

#176
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016

 dincadan78, on 04 martie 2020 - 22:57, said:

La UPC e doar SD. La altii, nu stiu. Cert e ca Digi nu e in stare sa rezolve problema cu subtitrarea sacadata pe Travel de saptamani bune. Greu...
E la akta. SD la liber, HD cu extraoptiune. E bun postul, într-adevăr! Ma enervează pauzele(3/h) care sunt inutile. Măcar de-ar difuza reclame... Dar nu ei difuzează aceleași promouri...

 BAYMAX, on 04 martie 2020 - 22:58, said:



Serios? Când  se difuzează?  Sunt documentate la fel cum era acum câțiva  ani pe ID ?
Mie mi se par destul de bune, nu știu dacă au mai fost pe id. Sunt axate pe fenomene paranormale

#177
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,864
  • Înscris: 06.11.2018

"90 de zile până la nuntă: În carantină", sezon special pe TLC, filmat chiar de protagoniști


Relațiile cuplurilor din emisiunea fenomen "90 de zile până la nuntă" au trecut testul distanței, al diferențelor culturale și religioase, al familiilor sceptice, al barierelor de limbă și multe altele. Însă, acum, viața și dragostea lor se confruntă cu o provocare și mai mare, cea a pandemiei.

Attached File  TLC-90-DE-ZILE-300x250.jpg   83.7K   0 downloads

n acest sezon special, TLC se reconectează cu cele mai îndrăgite cupluri și personaje ale emisiunii, de la lansarea din 2014 până în prezent, pentru a-i pune la curent pe fanii seriei cu modul în care viața lor este afectată de COVID-19. Printr-o combinație de filmări realizate de protagoniști și interviuri video la distanță cu producătorii, telespectatorii vor fi martori ai poveștilor din și despre izolare. Vedetele acestor episoade speciale din "90 de zile până la nuntă: În carantină" vor fi zeci de cupluri și personaje din sezoanele actuale și cele din anii anteriori, iar premiera are loc sâmbătă, 23 mai, ora 21:00, anunță televiziunea printr-un comunicat remis către hdsatelit.com.

Una dintre surprizele acestui sezon este faptul că fanii emisiunii îi pot reîntâlni pe moldoveanul Andrei Castraveț și americanca Elizabeth Potthast, în prezent căsătoriți și părinții unei fetițe. Povestea acestora a întâmpinat numeroase obstacole pe parcursul sezoanelor 4 și 5, respectiv "90 de zile până la nuntă: Fericiți până la adânci bătrâneți?" și "90 de zile până la nuntă: Discuții necenzurate".

În ultimii șase ani, TLC a traversat 34 de țări pentru a surprinde numeroase cupluri înfruntând lupta cu distanța și provocările întâmpinate de-a lungul poveștii lor de dragoste. Ca în cazul fiecăruia dintre noi, nici cuplurile nu au fost niciodată puse în fața unei asemenea provocări. Foarte mulți fani și-au exprimat dorința de a afla cum evoluează relația cuplurilor preferate în timpul acestei crize, așa că le-am cerut acestora să se filmeze și să ne împărtășească secretele vieții pe care o trăiesc în izolare. Poveștile lor sunt menite să aducă bucurie și inspirație în casele telespectatorilor, iar noi am fost mai mult decât bucuroși că aceștia au fost de acord să-și deschidă inimile pentru publicul TLC.

Printre cele mai populare personaje din acest sezon se numără Chantel și Pedro, prezenți în "90 de zile până la nuntă: Fericiți până la adânci bătrâneți?" și în propriul show, "Familia Chantel; Darcey", cu apariții în "90 de zile până la nuntă: Începutul poveștii" și "90 de zile până la nuntă: Discuții necenzurate"; Elizabeth și Andrei (Moldova), protagoniști ai seriei "90 de zile până la nuntă: Fericiți până la adânci bătrâneți?" și "90 de zile până la nuntă: Discuții necenzurate" și mulți alții.

Sursa: https://www.hdsateli...-carantina.html

#178
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,421
  • Înscris: 06.11.2014
Pacat ca l-au abandonat. Era un post foarte bun.

Attached Files



#179
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 696
  • Înscris: 18.07.2019
Mai are subtitrare în română?

#180
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,421
  • Înscris: 06.11.2014
Ce-am gasit eu, avea doar subtitrare in olandeza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate