Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

arhivarea pe mac

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
maruselu

maruselu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.03.2005
Salut din nou. Am niste fisiere cu extensie .sit care am inteles ca este un format de arhiva, echivalentul .zip sa zicem din win. Am cautat pe net un dezarhivator pentru mac dar... culmea e ca am gasit dar sunt in acelasi format, pe care desigur ca n-am cum sa le desfac.
Ce ma sfatuiti sa fac sau daca aveti sa-mi dati un link catre un download a unui dezarhivator care sa fie cu extensie .app.
Multzam

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
Stuffit expander exista pe toate OS-urile, este instalat odata cu OS-ul deci ar trebui sa se afle deja pe HDD-ul tau. daca nu este, spune-ne ce sistem de operare ai si vom gasi o solutie.

#3
huk

huk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 02.02.2005

maruselu, on Aug 9 2005, 16:45, said:

Salut din nou. Am niste fisiere cu extensie .sit care am inteles ca este un format de arhiva, echivalentul .zip sa zicem din win. Am cautat pe net un dezarhivator pentru mac dar... culmea e ca am gasit dar sunt in acelasi format, pe care desigur ca n-am cum sa le desfac.
Ce ma sfatuiti sa fac sau daca aveti sa-mi dati un link catre un download a unui dezarhivator care sa fie cu extensie .app.
Multzam

<{POST_SNAPBACK}>

Centris, on Aug 10 2005, 09:12, said:

Stuffit expander exista pe toate OS-urile, este instalat odata cu OS-ul deci ar trebui sa se afle deja pe HDD-ul tau. daca nu este, spune-ne ce sistem de operare ai si vom gasi o solutie.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu si in Tiger. Din limitata mea experienta.
Stuffit Expander 9.02 il gasesti aici.

@maruselu Data viitoare poti sa incerci mai intai pe google. Cred ca e mai rapid pentru tine.

#4
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
intr-adevar, Mac OS X 10.4 (Tiger) nu are preinstalat Stuffit Standard dar exista ca optiune usor de gasit Stuffit Framework. Versiunile de Stuffit Standard sau Expander difera in functie de sistemul de operare.

Edited by Centris, 11 August 2005 - 10:37.


#5
maruselu

maruselu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.03.2005

Centris, on Aug 11 2005, 10:30, said:

intr-adevar, Mac OS X 10.4 (Tiger) nu are preinstalat Stuffit Standard dar exista ca optiune usor de gasit Stuffit Framework. Versiunile de Stuffit Standard sau Expander difera in functie de sistemul de operare.

<{POST_SNAPBACK}>


Merci mult baieti. Dar pe mac exist asoft separat de facut,respectiv se desfacut arhive? Nu exista unul care sa faca ambele operatii ca pe pc?

#6
huk

huk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 02.02.2005

maruselu, on Aug 11 2005, 22:53, said:

Merci mult baieti. Dar pe mac exist asoft separat de facut,respectiv se desfacut arhive? Nu exista unul care sa faca ambele operatii ca pe pc?

<{POST_SNAPBACK}>


Ba da. Pentru arhivele .zip programul e chiar sistemul de operare (la mine OS X 4.2).
Ca sa arhivezi: ctrl click si Create Archive of ...
Ca sa dezarhivezi: dublu click. :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate