Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Unde gasesc biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005
Vreau sa-mi iau o blcicleta, nu neaparat noua, ci in stare buna de functiune.
In afara de FirstBike, ce alte optiuni as mai avea?
:peacefingers:

#2
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.03.2005
depozite in galati h.coanda, metro, talcioc, siderurgistilor spre general etc

#3
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005

pownee13, on Aug 9 2005, 12:07, said:

depozite in galati h.coanda, metro, talcioc, siderurgistilor spre general etc

<{POST_SNAPBACK}>


1. din cate stiu eu, la depoziteel de pe h.coanda, sunt niste biciclete de calitate proasta (cel putin, asta e prima impresie)
2. la metro sunt prea scumpe pentru calitatea lor
3. in talcioc cred ca au ramas astia fara biciclete, ca am fost acum vreo 2 sapt. pe-acolo, da' nici urma de bicicleta (nici macar un tohan sau pegas  :lol: )
4. sid. spre general... unde mai exact, ca nu stiu sa mai fie un alt magazin de bibiclete pe siderurgistilor in afara de firstbike

#4
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
izzy, am mai zis-o pe aici, toata gasca mea umbla cu sh-uri elvetiene/germane aduse de aia de vindeau biciclete sub viaductul de la sidex.

un shimano de la mama lui, chiar sh, face mai mult decit orice chinezarie din depozit (gasesti si asa ceva la ei, e drept ca mai rar).

daca nu te deranjeaza o bicicleta cu vopseaua sarita pe ici-pe colo, cauta-i pe oamenii aia. s-au mutat undeva in tirighina, cum urci panta de la barbosi spre smirdan (pe sub banda transportoare), prima strada la dreapta (neasfaltata).
sunt si niste indicatoare timide in capul strazii, daca tin minte bine.

#5
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005

Taxon, on Aug 9 2005, 14:01, said:

izzy, am mai zis-o pe aici, toata gasca mea umbla cu sh-uri elvetiene/germane aduse de aia de vindeau biciclete sub viaductul de la sidex.

un shimano de la mama lui, chiar sh, face mai mult decit orice chinezarie din depozit (gasesti si asa ceva la ei, e drept ca mai rar).

daca nu te deranjeaza o bicicleta cu vopseaua sarita pe ici-pe colo, cauta-i pe oamenii aia. s-au mutat undeva in tirighina, cum urci panta de la barbosi spre smirdan (pe sub banda transportoare), prima strada la dreapta (neasfaltata).
sunt si niste indicatoare timide in capul strazii, daca tin minte bine.

<{POST_SNAPBACK}>


mersi pt. informatii, sper sa ajung luna asta si pe-acolo sa vad care-i treaba, dar asa, de curiozitate, cam ce preturi au, ca presupun ca daca sunt biciclete bune, au si preturi pe masura, si n-as vrea sa dau pe una cat as da pe o dacie sh.  :)

#6
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
preturi.... cit de bine stii sa negociezi? :)

de exemplu, pe o bicicleta de oras (care pe mine insa nu m-au incintat niciodata) cereau  1,5 mil.
asta primavara am vazut la ei o bijuterie de cursiera peugeot pe care voiau 3,5 mil.
acum 2 ani mi-am luat de la ei un mountain-bike cu cadru de aluminiu, sa cu gel, jante duble, mecanica shimano, cu 3 mil. faina scula, pacat ca am fost nevoit sa o vind :(

#7
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005
Ok, deci sunt preturi acceptabile, iar daca spui ca au chestii de calitate, inseamna ca de la ei trebuie sa iau.  ^_^

#8
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001

Taxon, on Aug 9 2005, 14:57, said:

preturi.... cit de bine stii sa negociezi? :)

de exemplu, pe o bicicleta de oras (care pe mine insa nu m-au incintat niciodata) cereau  1,5 mil.
asta primavara am vazut la ei o bijuterie de cursiera peugeot pe care voiau 3,5 mil.
acum 2 ani mi-am luat de la ei un mountain-bike cu cadru de aluminiu, sa cu gel, jante duble, mecanica shimano, cu 3 mil. faina scula, pacat ca am fost nevoit sa o vind :(

<{POST_SNAPBACK}>


Eu mi-am luat anul trecut un mb la fel jante duble, shimano, cadru normal dar fain, cu 1.6 mil...dar m-am dus cu cineva care cunostea....statea saraca ascunsa intr-un colt urata tare...dar dupa o spalatura si vopsitura e BETON ;)

#9
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Intrebare intrebatoare:
Cum se ajunge la Tirighina?  ^_^
Ma refer la otobuze & stuff, ca daca aveam masina ma plimbam eu pe-acolo pana gaseam ceva, insa cum n-am ( <_< ), vreau sa stiu daca e vreo alta modalitate de a ajunge pe-acolo.
:notangel:

#10
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Pai daca n-ai masina poti ajunge cu bicicleta :) sau pe jos.
Practic ajungi la iesirea spre Tecuci, o iei frumos pe jos si cobori pe langa SHELL, apoi urci dealul pe sub banda si aproape de varf se vede indicatorul spre dreapta. Vezi ca au program pana la 6...

#11
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003

Sato, on Aug 15 2005, 08:55, said:

Pai daca n-ai masina poti ajunge cu bicicleta :) sau pe jos.
Practic ajungi la iesirea spre Tecuci, o iei frumos pe jos si cobori pe langa SHELL, apoi urci dealul pe sub banda si aproape de varf se vede indicatorul spre dreapta. Vezi ca au program pana la 6...

<{POST_SNAPBACK}>


Cum ma, e asa aproape? Sau indicatoul ala arata "Tirighina incolo, mai ai de mers"?  :)

PS: as vrea sa ma incadrez intr-un buget de 4mil, expandabil pana la 5-6mil, dar in cele mai exceptionale cazuri, si as vrea sa stiu daca as gasi acolo ceva care sa merite...

#12
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Indicatorul spune 'la 50 m biciclete'

De la shell ajungi in max 10 min unde trebuie...daca vrei putem merge impreuna...

Depinde foarte mult de ce au pe stoc .. poti sa te duci si sa nu gasesti nimic interesant sau dimpotriva..

#13
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Ma, am fost si eu pe-acolo acum vreo 2-3 saptamani si am ramas masca...
Imi zice si mie cineva de ce e asa vestit locul ala, ca bicicletele aratau ca naiba, preturile erau intre 2 si 2.5 mil (eu m-am uitat doar la mountain bike-uri).
Cat despre componente, nu prea am stat sa le studiez atent, ca am fost pur si simplu "izgonit" de acolo de aspectul bicicletelor.
Cred ca o sa mai fac o tura pe-acolo sapt asta, sa vad poate au alte chestii, oricum imi iau vreo 2mil la mine, ca mai mult nu se merita sa dau pe o bicicleta SH si pe care o s-o folosesc la plimbari prin oras. Zic eu...

#14
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am fost cu cineva care cunostea si m-am bazat pe alegerea lui... si pt mine aratau toate valeleu... cu un strag urat de alifie deaspra...dar dupa o curatare temeinica a inceput sa iasa la suprafata SHIMANO si altele la fel...

#15
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
am luat pana acum 2 biciclete de la ei. A doua este cu cadru de aluminiu marca WHEELER cu mecanica Shimano, jante duble, furca cu telescoape, bicicleta adevarata, dar am dat 5 mil pe ea in primavara.

Edited by diesel, 07 September 2005 - 12:16.


#16
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Faza e ca mie n u-mi trebuie cine stie ce bicicleta cu spite triple, jante rotative, televizoare pe ghidon sau subwoofer sub boxa...  :rolleyes:
Vreau o bicicleta cu care sa ma plimb prin oras (de cele mai multe ori drum neted), si la care sa nu fie nevoie sa umblu pentru "reparatii minore"  <_< , adica veau ceva bunsi pana in 2 mil, ca doar nu umblu foarte des cu bicicleta.
Cer prea mult?  :P

#17
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
incearca la Tirighina. Trebuie sa fii pe faza cand primesc marfa, ca se da destul de repede. Vorbeste cu nenea ala de acolo cand vine tirul sa-ti puna deoparte o bicicleta mai buna.

#18
trinu

trinu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.09.2005
helloo,stimatilor...eu sunt din los angeles, si am trinmis biciclete in galati acasa, sunt bucuros sa gasesc amatori adevarati ca voi,  va rog contact la [email protected] sa discutam diverse afaceri de vinzare biciclete si spuneti oricui amator   bye

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate