Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Facebook a clacat?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
Pentru mine e util si prin simplul fapt ca mi-am regasit dupa 40 de ani 2 fosti colegi de scoala plecati in strainatate, cu care mai apoi ne-am si vizitat.

#20
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View Postnrares, on 24th September 2010, 06:16, said:

Pentru mine e util si prin simplul fapt ca mi-am regasit dupa 40 de ani 2 fosti colegi de scoala plecati in strainatate, cu care mai apoi ne-am si vizitat.

+100
in rest, nimic.

#21
Sarkelaru

Sarkelaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.07.2007
Facebook, Hi5 sau alte site-uri de gen sunt folosite si de angajatori :naughty: atentie cu pozele!
Personal cunosc persoane care isi petrec foarte multe ore pe aceste site-uri :dribbledrool: ... pierdere de timp :death: .

#22
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Si mie imi foloseste !
Spoiler


#23
archaeus5

archaeus5

    The voice of reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,730
  • Înscris: 03.12.2006

View Postlyvyuk, on 23rd September 2010, 23:50, said:

Sper să cadă de tot
SI sa isi rupa gatu`!  :lol:

#24
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Orice site de socializare e bun atata timp cat nu se face un stil de viata din asta.
Eu intru cam 5-10 minute pe zi pe el cat sa vad daca se mai misca ceva, poate mai dau de un prieten vechi, vad o noutate care ma intereseaza. In rest, urasc sa ma uit la pozele altora, sa vad in ce aiureli de pozitii s-au mai pozat, sau chestii din alea cu Adevar sau provocare, Fortune Cookie si rahaturi din alea.
Oamenii nu prea au de lucru de stau atata pe retele de socializare. Si chiar daca au, il fac de mantuiala.
Daca majoritatea vor sa fie niste exchibitionisti si sa afle toata lumea ce fac, treaba lor.

#25
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007
Se pare ca s-a aprins focul discutiei "Facebook-ciene" :D

Edited by Fabian, 24 September 2010 - 11:20.


#26
xdynx

xdynx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.02.2008
Si eu am renuntat la facebook, e o pierdere de timp ...

#27
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005

View Postnrares, on 24th September 2010, 06:16, said:

Pentru mine e util si prin simplul fapt ca mi-am regasit dupa 40 de ani 2 fosti colegi de scoala plecati in strainatate, cu care mai apoi ne-am si vizitat.


;) asa si eu, colegi de facultate, de liceu, vecini, foste iubite...   poti tine legatura cu prietenii tăi dupa ce viata s-a agolmerat si a ajung servici->iubită->acasă->servici.....
Pentru cei care n-au nimic de făcut decât să iasă în fata blocului să socializeze: numai repect ;)

#28
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
se urli ca ar trebui sa moara saiturile de socializare online pentru ca nu mai socilizeaza lumea offline e ok. dar cind o faci tocmai online, pe un FORUM, dai doar dovada de ipocrizie si dobitocenie. in piata, la megafon sa va vad. cred ca ma duc si io la mac si incep sa urlu in timp ce bag o placinta din-aia cit de nociv e fast-foodu :(

#29
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostMosotti, on 24th September 2010, 16:48, said:

se urli ca ar trebui sa moara saiturile de socializare online pentru ca nu mai socilizeaza lumea offline e ok. dar cind o faci tocmai online, pe un FORUM, dai doar dovada de ipocrizie si dobitocenie. in piata, la megafon sa va vad. cred ca ma duc si io la mac si incep sa urlu in timp ce bag o placinta din-aia cit de nociv e fast-foodu :(

Pot sa-ti dau dreptate aici ... E chiar haioasa treaba cu "muritul" site-urilor de socializare! :lol:

#30
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Pe mine ma enerveaza ca se promoveasa folosirea lor in exces ( reclame tv la telefoane, emisiuni radio, stiri despre ce-a mai facut cristiano ronaldo pe facebook si etc ).

E o prostie si pt faptul ca din comoditate lumea ajunge sa vorbeasca cu prietenii pe mess sau facebook in loc de o cafea.

Nu cred ca mergem intr-o directie buna...

#31
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostCata., on 25th September 2010, 20:55, said:

Pe mine ma enerveaza ca se promoveasa folosirea lor in exces ( reclame tv la telefoane, emisiuni radio, stiri despre ce-a mai facut cristiano ronaldo pe facebook si etc ).

E o prostie si pt faptul ca din comoditate lumea ajunge sa vorbeasca cu prietenii pe mess sau facebook in loc de o cafea.

Nu cred ca mergem intr-o directie buna...

Asta nu inseamna ca toti suntem la fel! ;) Directia in care mergem este exact directia pe care o acceptam, nu neaparat cea care ar fii considerata mai buna ... Un exemplu concret: ROMANIA (tara). :)

#32
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
N-ai cum sa spui ca nu depinzi de cei din jurul tau :)
Insa e adevarat ca unii depind mai mult, iar altii mai putin.

#33
erhabe

erhabe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.09.2007
Toti sant nebuni cu fermele acolo.Nu poti sa te bagi si tu cu o gagica in seama daca nu ai ferma :))) ca sa poti sa ii trimiti ooooooo si sa ii uzi castravetii.Despre faptul ca a cazut hai sa fim seriosi ca nu emare bai daca o data la 2 sapt cade avand in vedere ca nu au decat cateva milioane de utilizatori.

#34
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View Posterhabe, on 27th September 2010, 10:12, said:

Toti sant nebuni cu fermele acolo.

eu am dat hide la toate balariile cu zoo, si toate quizurile idioate si toate celalalte cacaturi.

#35
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Posttablagiu_xxx, on 27th September 2010, 10:18, said:

eu am dat hide la toate balariile cu zoo, si toate quizurile idioate si toate celalalte cacaturi.

Jucati si voi ceva mai educativ: Pro Evolution Soccer, Fifa, samd. Lasati browser-based-urile :D :D :D

#36
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

View PostFabian, on 27th September 2010, 10:26, said:

Jucati si voi ceva mai educativ: Pro Evolution Soccer, Fifa, samd. Lasati browser-based-urile :D :D :D

singurul joc pe calculator pe care l-am jucat si care m-a tinut legat de scaun a fost SUPAPLEX  :naughty:
in rest nici un joc (din cele 7-8 cate am jucat) nu m-a tinut mai mult de o zi ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate