Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Facebook a clacat?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Dar face IPO sau se duce si el la fund ca toti dinaintea lui?
La $350 milioane profit, sa ai pretentia ca valorezi $50 miliarde, rade wallstreetu' si cu curu de tine.

http://edition.cnn.c...dex.html?hpt=T2

#56
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Cica nu e prost ala care vinde , e ala care cumpara .
Avand in vedere faptul ca sunt implicati si astia de la Goldman Sacs , e clar ca investitorii o sa plateasca o taxa pe prostie .

#57
cipriangroza

cipriangroza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2011
facebook`ul este o idiotenie pura,dar chiar si eu il folosesc pt ca ma ajuta la comunicarea cu unii profesori :))

"Because sending requests to strangers is considered spam, your friend requests have been blocked for 4 days. Please visit the help center to learn more or let us know if you believe we've made a mistake."

dar aceasta eroare e chiar patetica :))

dar as vrea sa cada de tot,sa le vad fetele la toti.

View Postdon_dannielo, on 27th September 2010, 14:48, said:

E bun sa cumperi actiuni la el cand o sa faca IPO.

Astfel o sa ai si tu venituri de la userii de pe aici care cumpara tractoare si vaci in Farmville.

poate ca unii dintre noi ne descurcam mai bine de exemplu,live "feis"-to-"feis" cu o fata fara sa roshim decat alti ratati care balesc in fatza monitorului =))))))))))
are si unele pasaje bune,comunicarea cu profii etc etc,da`le naibii :-j ... ce alegi ? o viata online ? sau o viata reala ? /:) hai sa fim realisti !!!


+100

Edited by cipriangroza, 09 April 2011 - 14:12.


#58
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postcipriangroza, on 9th April 2011, 15:11, said:

ce alegi ? o viata online ? sau o viata reala ? /:) hai sa fim realisti !!!

Facebook nu inseamna viata virtuala. Facebook se bazeaza pe publicarea pozelor din viata reala.

#59
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
http://www.realitate...aph_845266.html

Feisbutu scade, exact cum ma asteptam. Lumea s-a cam plictisit.
Pot sa ma dau exemplu: nu l-am mai folosit de 5 zile. Iar in ultimul timp, doar il accesam si ieseam

#60
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
A venit Google +1   si l-a omorat pe faisbuc!

1.(nu este exemplul meu): Adevarul iritant este ca faisbuc a ajuns sa se conecteze, sa se bage prin toate. Daca eu pun o poza cum m-am distrat eu in concediul ala care l-am cerut in chinuri de la sef, el vede ca defapt nu am fost in concediu din motivele intemeiate, ci pentru distractie.
Cand ajung la lucru: Las` ca tot distractie iti dau eu. Altii lucra si tu .....A ie! Hais` sa lucram non-stop.

2.Unele date vreau sa le mentin personale. Pentru un domeniu/website.
Trebuie neaparat cont la faisbucari, pentru a avea like, share? O prostie...

Sa scada... ca nu a adus ceva "bun"

#61
Smartik

Smartik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.08.2010
:peacefingers: De-ar face mai multi asa cum fac unii inclusiv eu, intra odata pe saptamina pe o retea de socializare(de ex: facebook ) si stau maxim 30min. ar fi super astfelnu si-ar mai pierde timpul in zadar si s-ar gindi sa faca ceva util pentru cei din jur si pentru el insusi. :)

#62
alyss_girl

alyss_girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2011
Si eu am o problema cu facebook-ul si ink una mare!! Imi apare ca si la voi mesajul:

Facebook Login
Account Unavailable
Your account is temporarily unavailable due to site maintenance. It should be available again within a few hours. We apologize for the inconvenience.

Si am mare nevoie de el . Nu de povestit cu prietenii,sau din cauza pozelor sau sa ma joc.Eu m-am logat pe spam.spam cu contu de facebook [ mare greseala] si acum nu imi mai pot accesa contul. Eu sper sa isi revina!!Sa fie alta problema in afara ca facebookul a clacat??Sau careva care ati mai lucrat cu spam.spam nu stiti o modalitate de a muta site-urile facute intr-un alt cont??

#63
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postalyss_girl, on 18th August 2011, 12:49, said:

Si eu am o problema cu facebook-ul si ink una mare!! Imi apare ca si la voi mesajul:

Facebook Login
Account Unavailable
Your account is temporarily unavailable due to site maintenance. It should be available again within a few hours. We apologize for the inconvenience.

Si am mare nevoie de el . Nu de povestit cu prietenii,sau din cauza pozelor sau sa ma joc.Eu m-am logat pe spam.spam cu contu de facebook [ mare greseala] si acum nu imi mai pot accesa contul. Eu sper sa isi revina!!Sa fie alta problema in afara ca facebookul a clacat??Sau careva care ati mai lucrat cu spam.spam nu stiti o modalitate de a muta site-urile facute intr-un alt cont??
Aham... Ai mare nevoie de el :D

#64
alyss_girl

alyss_girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.06.2011

View PostOriginalCopy, on 18th August 2011, 15:00, said:

Aham... Ai mare nevoie de el :D

:P dap :D altfel ar trebui sa creez din nou site-urile de la 0. Dar nu stii ce problema ar putea avea?......eu ma gandeam la posibilitatea de a-mi fi spart cineva contul si sa imi fi dezactivat contul....

#65
czo1990

czo1990

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.08.2010
macar de ar claca :))

#66
laurentiuD1998

laurentiuD1998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 07.02.2012

View PostSalilik, on 24th September 2010, 05:43, said:

mie imi foloseste, partea de chat pentru a comunica, atat il folosesc ca in rest sunt deacord ca tot ce e pe el sunt porcarii...

Dap... eu pe Facebook vorbesc cu atlii, dar prima data ii intreb daca au un cont pentru Y! Messenger sau Skype, ca si chatu de pe FB are si el buguri multe... uneori nu primesc mesajele sau le primesc cu intarziere de 2-3 minute...

Si in rest? Ce vezi pe Facebook? Toti copii de 10-14 ani isi fac o pagina si posteaza chestii copiate de pe alte site-uri sau bloguri si cercesc Likeuri (ex: like&share daca vrei sa salvezi natura, si mai jos o poza cu un copac, ce ma? Dau like si salvez natura? Sau te ajut pe tine sa strangi likeuri...). Si 80% din aplicatii sunt blocate de firewall-ul meu... sau se incarca foarte greu, pe Google Plus nu gasesti asa ceva! Pasa si Twitter e mai interesant, gasesti linkuri interesante postate de altii, pe Google+ si Twitter gasesti persoane adevarate, mai inteligente care distribuie ceva interesant si iti face placere sa stai de vorba cu ei/ele! :) Pe facebook cu unu din 5 poti sta de vorba, restu stau sa se uita pe peretii altora si sa posteze spamuri gen: Un copil a facut nush ce bla bla bla si distribuie asta la prietenii tai sa nu ti se intample la fel....

#67
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011

View PostlaurentiuD1998, on 11th July 2012, 14:21, said:

Dap... eu pe Facebook vorbesc cu atlii, dar prima data ii intreb daca au un cont pentru Y! Messenger sau Skype, ca si chatu de pe FB are si el buguri multe... uneori nu primesc mesajele sau le primesc cu intarziere de 2-3 minute...

Si in rest? Ce vezi pe Facebook? Toti copii de 10-14 ani isi fac o pagina si posteaza chestii copiate de pe alte site-uri sau bloguri si cercesc Likeuri (ex: like&share daca vrei sa salvezi natura, si mai jos o poza cu un copac, ce ma? Dau like si salvez natura? Sau te ajut pe tine sa strangi likeuri...). Si 80% din aplicatii sunt blocate de firewall-ul meu... sau se incarca foarte greu, pe Google Plus nu gasesti asa ceva! Pasa si Twitter e mai interesant, gasesti linkuri interesante postate de altii, pe Google+ si Twitter gasesti persoane adevarate, mai inteligente care distribuie ceva interesant si iti face placere sa stai de vorba cu ei/ele! :) Pe facebook cu unu din 5 poti sta de vorba, restu stau sa se uita pe peretii altora si sa posteze spamuri gen: Un copil a facut nush ce bla bla bla si distribuie asta la prietenii tai sa nu ti se intample la fel....

Twitter este si cu alta idee creat. Nu degeaba este restrictie la 140 de cuvinte, pentru ca astfel sa imparti linkuri si informatii scurte cu diferite persoane, fara sa intri in contact cu ei.

Pe Google+ este inca la inceput si Facebook-ul era la fel la inceput mai multi oameni maturi care faceau un business. Acum daca orice om are acces la el, este clar ca este plin de copii.

#68
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postbusiness11, on 11th July 2012, 15:00, said:

Pe Google+ este inca la inceput si Facebook-ul era la fel la inceput mai multi oameni maturi care faceau un business. Acum daca orice om are acces la el, este clar ca este plin de copii.
Ce pana mea de oameni maturi, de business visezi tu, pe un site (facebook) care a fost inventat în campusul unei universități?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate