Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Facebook a clacat?

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,437
  • Înscris: 04.05.2006
uata fac iz feisbuc and uat iz it gud for? :huh:

Edited by richelieu, 27 September 2010 - 14:00.


#38
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Posteddingro, on 24th September 2010, 00:52, said:

Facebook idioțienie mondială.
La ce dracu folosește Facebook că n-am înțeles?
Ce ai spune de regasirea unor colegi/colege de liceu despre care nu mai stiai nimic pentru ca s-au mutat si si-au schimbat si numerele de telefon, pe mess nu intra, si nu mai stie nimeni de ei ? :naughty:

Sau ce zici despre update-ul zilnic al filmuletelor de pe pagina unui user pe care il urmaresti cu interes pe YouTube (comedie) ?

#39
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postrichelieu, on 27th September 2010, 14:59, said:

uata fac iz feisbuc and uat iz it gud for? :huh:
E bun sa cumperi actiuni la el cand o sa faca IPO.

Astfel o sa ai si tu venituri de la userii de pe aici care cumpara tractoare si vaci in Farmville.

Edited by don_dannielo, 27 September 2010 - 14:49.


#40
CatalinCiobanu

CatalinCiobanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.12.2009
Oare numai eu nu am cont pe facebook, hi5, twitter? Totusi eu sper ca nu sunt singurul internaut care nu are cont pe nici o retea de socializare.

#41
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostCatalinCiobanu, on 30th September 2010, 13:53, said:

Oare numai eu nu am cont pe facebook, hi5, twitter? Totusi eu sper ca nu sunt singurul internaut care nu are cont pe nici o retea de socializare.


Stai linistit, nu e nicio mare chestie sa ai sau sa nu ai cont ... e cam acelas lucru ... depinde cum privesti problema! ;)

#42
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Am o intrebare:
De ce cand dau sa intru pe pagina mea de facebook cand nu sunt logat, ca si guest, imi apare "The page you requested was not found." ?

#43
SST

SST

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 25.05.2006
Citat:
"Scandalul declanșat recent în SUA datorită violării grave a datelor particulare ale utilizatorilor “Facebook”, se întinde: în vreme ce Mark Zuckerberg, “CEO-ul” de numai 25 de ani al “Facebook” își cerea scuze pentru aceasta, un IM vechi de 6 ani a ieșit la iveală. În acesta, Zuckerberg-băiatul-genial-și-afacerist-înnăscut, își exprima sentimentele față de zecile de mii de utilizatori ai saitului precursor, “The Facebook” , care îi furnizaseră datele lor particulare, pe care el le aduna și folosea în alte scopuri decât cele declarate, încă de pe atunci:

“Ei doar mi le oferă” scria Zuckerberg pe IM. “Nu știu de ce. Au încredere în mine. Tembelii dracului”. Fraza folosită pentru a-i descrie pe utilizatorii Facebook era de fapt chiar mai urâtă ( “dumb fucks” )."

sursa:http://bisericasecreta.wordpress.com/2010/07/10/aveti-cont-pe-facebook-iata-pe-cine-ii-satisfaceti/

#44
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostSST, on 3rd October 2010, 12:58, said:

Citat:
"Scandalul declanșat recent în SUA datorită violării grave a datelor particulare ale utilizatorilor “Facebook”, se întinde: în vreme ce Mark Zuckerberg, “CEO-ul” de numai 25 de ani al “Facebook” își cerea scuze pentru aceasta, un IM vechi de 6 ani a ieșit la iveală. În acesta, Zuckerberg-băiatul-genial-și-afacerist-înnăscut, își exprima sentimentele față de zecile de mii de utilizatori ai saitului precursor, “The Facebook” , care îi furnizaseră datele lor particulare, pe care el le aduna și folosea în alte scopuri decât cele declarate, încă de pe atunci:

“Ei doar mi le oferă” scria Zuckerberg pe IM. “Nu știu de ce. Au încredere în mine. Tembelii dracului”. Fraza folosită pentru a-i descrie pe utilizatorii Facebook era de fapt chiar mai urâtă ( “dumb fucks” )."

sursa:http://bisericasecreta.wordpress.com/2010/07/10/aveti-cont-pe-facebook-iata-pe-cine-ii-satisfaceti/


A fost foarte sincer si la obiect. Ce vreti mai mult de atat? :)

#45
domnukalu

domnukalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 04.11.2007

View PostSST, on 3rd October 2010, 12:58, said:

Citat:
"Scandalul declanșat recent în SUA datorită violării grave a datelor particulare ale utilizatorilor “Facebook”, se întinde: în vreme ce Mark Zuckerberg, “CEO-ul” de numai 25 de ani al “Facebook” își cerea scuze pentru aceasta, un IM vechi de 6 ani a ieșit la iveală. În acesta, Zuckerberg-băiatul-genial-și-afacerist-înnăscut, își exprima sentimentele față de zecile de mii de utilizatori ai saitului precursor, “The Facebook” , care îi furnizaseră datele lor particulare, pe care el le aduna și folosea în alte scopuri decât cele declarate, încă de pe atunci:

“Ei doar mi le oferă” scria Zuckerberg pe IM. “Nu știu de ce. Au încredere în mine. Tembelii dracului”. Fraza folosită pentru a-i descrie pe utilizatorii Facebook era de fapt chiar mai urâtă ( “dumb fucks” )."

sursa:http://bisericasecreta.wordpress.com/2010/07/10/aveti-cont-pe-facebook-iata-pe-cine-ii-satisfaceti/

Mie-mi place sursa articolului. Mai ales titlul articolului, lăsat să se întrevadă :)) Are dreptate tânărul: dumb fucks.


View Posttablagiu_xxx, on 27th September 2010, 14:56, said:

singurul joc pe calculator pe care l-am jucat si care m-a tinut legat de scaun a fost SUPAPLEX  :naughty:
in rest nici un joc (din cele 7-8 cate am jucat) nu m-a tinut mai mult de o zi ...

Încearcă te rog ElastoMania, și-mi trimiți tu o bere pe PM :)


Ontopic nu prea are rost să fiu, că oricum cred că nici 5% din bălăriile de-aci nu-s ontopic.
Nu-mi place Facebook pentru că a devenit un al doilea hi5. Multitudinea de extensii îl depărtează de la obietul principal. Plus de asta, a venit cu 100 de ani mai târziu și în România. Peste vreo 30 vine și MySpace.

Are un plus față de tweeter, mark my words: la tweeter toți știe ce e, dar nimeni nu știe cum se face :))

Nu cred c-a clacat Facebook, și cred că sistemul lor de publicitate este unul foarte mișto. Cea gratuită e de rahat (așa cum trebuie să fie), iar cea plătită e cu adevărat vizibilă. Un minus mare, e o reclamă cu Descarcă Google Chrome, care m-a dus pe situl ING. Big deal!

#46
keheke

keheke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.08.2007
de facebook insights ce parere aveti? eu am momente cand ma inchin incercand sa pricep ce au mai modificat... OK, te apuca, nimic de zis, imbunatesti, faci, dregi, DAR e haotic, nu mai pricepe nimenea nimic...
nu ca feisbuc ar fi ceva inteligibil - de altfel, ca toata tevatura asta onlain :D

#47
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
feisbut e bun cand vrei sa promovezi un site rapid :) iti faci 2-3 conturi, inviti multi prosti sa-ti fie prieteni si apoi postezi link-uri in prostie. Din toti "dumb ass" care iti sunt "prieteni" intra multi :)

Asta ca suntem pe aria webmaster si nu pe generalitati :)

#48
boghy933

boghy933

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 16.10.2009

View PostDarkAngelBv, on 12th December 2010, 18:45, said:

feisbut e bun cand vrei sa promovezi un site rapid :) iti faci 2-3 conturi, inviti multi prosti sa-ti fie prieteni si apoi postezi link-uri in prostie. Din toti "dumb ass" care iti sunt "prieteni" intra multi :)
ai dreptate, am dat la niste prieteni(10-15) niste link-uri sa le puna pe facebook ca sa ma ajute la promovare si in 24 de ore am dublat vizitele la site.

#49
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Facebook nu are cum sa clacheze prea curand.
S-au investit si se investesc sute de mil de euro in el.
Singura chestie de care ma tem in viitor este ca nu cumva acesti giganti sa ne manance pe toti, iar internetul sa insemne doar facebook, google, yahoo...

#50
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Facebook a devenit un fel de buletin virtual. Daca nu-l ai nu existi online.
E singurul care a reusit sa convinga oamenii sa-si asume identitatea si online.

#51
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View Postlyvyuk, on 23rd September 2010, 22:50, said:

Sper să cadă de tot
+1

View Postlawrence38, on 23rd September 2010, 22:54, said:

Cunosc atatea persoane care-si pierd timp pretios cu beleaua de Facebook.
Da, si eu am destule cunostinte care pierd timpul pe site`ul asta.
Ce ma deranjeaza e ca au ajuns asa dependenti de el incat au scos si o fraza: Nu esti pe Feisbuc, nu existi.  :death:

#52
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai face IPO? :D

Are profituri?

#53
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostCata., on 7th January 2011, 02:59, said:

Singura chestie de care ma tem in viitor este ca nu cumva acesti giganti sa ne manance pe toti, iar internetul sa insemne doar facebook, google, yahoo...
Nici eu nu vreau sa se ajunga la asa ceva. Cel mai mult ma tem de google, yahoo nu are nu stiu ce putere pe alte piete in afara de US si Canada

View Postdon_dannielo, on 7th January 2011, 17:59, said:

Are profituri?
Are cu siguranta profit, la care se adauga sponsorizari si multe altele

#54
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
In primele noua luni din anul 2010, Facebook a avut un profit net de 355 milioane de dolari, la venituri de 1,2 miliarde de dolari, potrivit bancii Goldman Sachs.

De curand, Goldman Sachs a facut o investitie de 450 de milioane de dolari in reteaua de socializare si a evaluat Facebook la 50 de miliarde de dolari

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate