Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52563 replies to this topic

#73
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Q: se poate modifica numele sub care joci?

#74
voda_1

voda_1

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.03.2010
Da. trebuie sa faci un tiket, dar nu mai stiu exact unde.

#75
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Dupa tancuri, se pare ca vom avea parte si de avioane: Wargaming.net announces World of Warplanes  :coolspeak:

#76
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011

View PostWittmann2, on 8th June 2011, 09:06, said:

Dupa tancuri, se pare ca vom avea parte si de avioane: Wargaming.net announces World of Warplanes  :coolspeak:
Daca va uitati prin commenturi de acum ce va mai mult timp vedeti ca am prezis asta :confuzzled: .Am spus ceva de genul "Ar fi tare daca ar baga avioane si l-ar numi World of War".Ciudat

#77
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
dupa ce am abandonat linia de heavy-uri nemtesti si am urcat pana la IS, mi s-a cam urat cu sovietii. armura buna, tunuri puternice si...cam atat. de la IS, mai capeti viteza, dar tunul de 122 e foarte imprecis si munitia costa enorm. sigur, cu IS ai o manevrabilitate demna de un medium bunicel, dar la ce-ti foloseste(in afara de faptul ca poti ajunge mai repede la inamic si muri) daca tunul e atat de inexact si ochesti greu cu el?
la kv3 tunul asta de 122 are sens, pentru ca esti o movila de otel(blindaj frontal turela 130, care mai e si putintel sloped) care se misca incet. dar IS-ul e ca un catar furios, are miscari bruste care te fac sa tintesti greu si pe langa.
asa ca m-am intors la mult hulitul Tiger, pe care il deblocasem, dar cu care nu apucasem inca sa joc. nu stiu cum era inainte de ultima versiune a jocului, dar vreau sa zic ca imi place foarte tare. vad ca lumea inca se plange masiv pe forumuri de el, dar pentru stilul meu de joc, tancul asta e cel mai bun de pana acum. am aproape 600 de jocuri cu el si am omorat cam orice, in afara de Maus si IS7(dar pe astea doua le-am terorizat cu HE shells si au avut tone de critical shots) . sigur, nu sunt eu jucatorul minune, tancurile grele ca IS4 sau VK45, T34, T30, le-am omorat conjunctural, dupa ce le nimicisem impreuna cu alti coechipieri, dar Tigerul e un sniper prin excelenta(o data la 8-10 jocuri iau medalia). tunul este incredibil de exact, mai ales cand ajungi la 100% crew, (penetrare buna, damage mic dar timp de reincarcare destul de bun), este destul de manevrabil, intoarce in loc repede si cu motorul cel mai puternic (folosit si pe KT, deci merita deblocat) are o acceleratie foarte buna pentru un heavy german.
da, blindajul, problema principala, din pacate nu cred ca se poate face prea mult in aceasta privinta. cu toate ca, daca inveti sa il pozitionezi in unghi, pot ricosa din tine chiar si obuze trase de KT sau IS3, mie mi s-a intamplat. nu mai zic de tancurile mai mici.  greu de crezut dar am facut Steel Wall de cateva ori. :)
modulele nu mi se pare ca se distrug mult mai repede decat la IS de ex, cu toate ca IS-ul are turela care respinge proiectile si asta il salveaza de multe ori, mai ales gunnerul si ammo rackul.
concluzia e ca Tigerul imi place mult, dar astept cu nerabdare KT-ul, cu care o sa am o protectie frontala muuult mai buna si cel putin aceeasi acuratete.

#78
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Garaju'

Attached File  shot_216.jpg   878.2K   142 downloads

Global rating

Attached File  198.png   15.64K   112 downloads

What's next? :)

#79
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Binisor, nimic de zis.

Stai sa vina seria E, sa vezi ce ti-o iei. :D :boxing:

#80
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Partea naspa e ca nu mai am chef de grinduit prin seria nemteasca si daca nu baga ceva moduri noi de batalii si ramine numa' random (Clan wars si Company nu le pun la socoteala ca sunt useless pentru mine) presimt ca o sa urmeze un Uninstall intr-un timp oarecare.
Dar speranta moare ultima si ramine de vazut daca se tin de cuvint. :)

#81
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
pai lasa ca facem schimb de conturi cand ajung la E75 si E100.

#82
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Pana la urma a gasit cineva vreo metoda de cumpara GOLD?

#83
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Hmmm...am descarcat si instalat ultima versiune si cand dau "connect" ma duce automat la pagina jocului unde imi cere sa ma inregistrez sau sa downloadez ultima versiune. WTF?

#84
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View PostWittmann2, on 9th May 2011, 19:17, said:

Q: se poate modifica numele sub care joci?

Am incercat si nu se poate fara un motiv intemeiat (cuvinte obscene, de origine nazista, extremista, etc...)

View PostWittmann2, on 6th August 2011, 00:06, said:

Pana la urma a gasit cineva vreo metoda de cumpara GOLD?

Se poate plati acum si cu cardul.

#85
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Credeam că a murit topicul dar văd că merge încă distracția. Eu unu am redus joaca (pe zi) dar nu cred c-am să mă las prea curând de el totuși :)

În mod cert am să încerc World of Warplanes și World of Battleships.

#86
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Avem tancuri chinezesti :w00t: .Poate se dezmembreaza pe drum.

#87
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Alea's tancurile italiene de care zici. Motoare bune (ca sa vezi surpriza) dar armură atât de proastă că uneori se dezmembrau dacă sărea o grenadă în preajma lor.

Chinezii sunt cu tancuri de la ruși așa că stau destul de bine.

#88
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Nu.Eu faceam referinta la chestiile Made in China

#89
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Nu l-am testat pe ala chinezesc. Eu oricum joc mai mult cu arty.

#90
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Abia acum am inteles la ce va referiti. Initial n-am fost foarte atent la changelog si am crezut ca e un rebranding al mediumului rusesc.

Din ce am vazut in joc, se misca bine tare jucaria.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate