Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52532 replies to this topic

#37
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postburebista, on 29th March 2011, 13:12, said:

Matchmaking-ul e o gluma. Vezi screensotu' meu de mai sus. :D
Zi mersi ca nu esti in t5 cu un Bison langa tine . De fapt incercasem eu mai demult cu Bison-ul sa fac un KV , dar cred ca termiman munitia inainte sa il distrug .

View Postburebista, on 29th March 2011, 13:12, said:

In orase sincer vorbind TD-urile nu prea au ce cauta.
Da , dar am facut o data 2 scouti si 2 medii cu Hetzer-ul . Dar a fost o ocazie unica . Si sicer vorbind , nici arty nu are ce cauta in oras . E frustrant sa fii arty si sa nu ai niciodata line of sight libera .

View Postburebista, on 29th March 2011, 13:12, said:

Cu TD-urile e simplu sa te lupti in close combat. Daca ai tanc vioi te invirti in jurul lui si-l dai gata repede. Daca ai medium tanc te proptesti in senile si iar e gata TD-ul. La heavy e si mai simplu, one shoot-one kill (almost). :D
Ai uitat 2 litere si nu intelegeam ce vrei sa spui :) . Lasa-ma ca asa am patit o data si imi venea sa dau cu tastatura jos . Statea un ciumpalac lipit de mine de nici nu puteam sa il iau in vizor.

#38
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Hihihi , 2 JagdPanther facute praf cu Hetzerul meu :) , 2 VK3001H , o bucata Tiger si ceva medii . 7 kill in total , 1800 xp si 41k credits . Plus medalia de TopGun . Veneau ca vitele la abator , daca stii harta aia cu soseaua lipita de munte pe mijloc si de cealalta parte prapastie cu apa .

#39
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Mama frate, jucati intens, eu abia am in medie vreo 40 minute - 1 ora de joc pe zi.

Azi mi-am luat Churchill-ul sa vad cum e daca tot pierd gold-ul in curând.

Cum o să vă împăcaţi cu wipe-ul?

Legat de matchup aveti dreptate, am jucat artilerie cateva jocuri si dădeam in heavy degeaba... la 3 hituri abia prindea 1% dmg.

#40
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostSilver Wolf, on 30th March 2011, 02:18, said:

Legat de matchup aveti dreptate, am jucat artilerie cateva jocuri si dădeam in heavy degeaba... la 3 hituri abia prindea 1% dmg.
Dar uite in ce rahat am nimerit eu . t4 vs t7 .

Attached File  Untitled_1.jpg   88.97K   122 downloads

#41
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003

View PostSilver Wolf, on 30th March 2011, 01:18, said:

Cum o să vă împăcaţi cu wipe-ul?
Eu bine. Sincer mi-e dor de niste lupte de tier 2-3. :D

Sper doar ca sa mai apuc sa pun BL-10 pe ISU in uichend si sa dau citeva ture cu el.  :naughty:
Mai am "doar" fo' 40k XP din cei 63k XP ca sa-l deblochez...

Am luat si eu Top Gun aseara cu SU-85. Nici nu mai stiam in ce sa trag. Eu 6 kills si un nene 5. Restul de 3 au fost facute de "echipa".  :coolspeak:

#42
Rotony1

Rotony1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.06.2009
salut... care stie mai bine sa joace sa imi dea si mie un pm cu id ... raman dator :thumbup:

#43
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Attached File  Untitled_1.jpg   65.95K   83 downloads
Observa ca armura e buna la ceva , a fost nevoie de 4 hits sa ma distruga :) . Eu cu 5 ghiulele am facut 3 tancuri . 2 au fost 1 shot , 1 kill :) . Dar ma enerveaza , la un Tiger fac doar 10% dmg daca am noroc , machup-up e penibil . Nici nu ma gandesc ce poate sa faca un light or mediu la un Tiger daca nici eu nu fac mare lucru . Doar sunt destui pnline , ar trebui sa se faca meciurile cu +-1 la tier , nu cum patesc eu cu +4 .

Partea comica e ca TD-ul t152 care m-a distrus are 75 front armor , si eu ca cateva tieruri mai jos am 60 :)) .

#44
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Pai fiecare tank are rolul lui. Nu ataci Tiger cu light. Vei vedea cand o sa fi mai mare. :) Este destul de bine facut match-ul.

#45
Rotony1

Rotony1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.06.2009
eu cu kv am dat de t30 care e tier 10 .....

#46
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003

View Postioppo, on 30th March 2011, 10:13, said:

Este destul de bine facut match-ul.
Asta e gluma anului. :D

#47
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostRotony1, on 30th March 2011, 11:42, said:

eu cu kv am dat de t30 care e tier 10 .....
Este normal. Aia sunt capii de echipa. Tu in echipa nu ai avut si T10?? Ei in echipa nu au avut si KV sau echivalent?

Sunt jocuri in care tu, cu KV esti cap de echipa. Si sunt jocuri in care altii sunt. NU este normal? Vrei sa pici numai cu KV?

View Postburebista, on 30th March 2011, 11:48, said:

Asta e gluma anului. :D
Nu e chiar gluma... cate meciuri ai pana acum?

In peste 2000 de jocuri am avut mai putin de 100 jocuri cand am simtit ca echipa mea e dezavantajata. Doar am simtit, asta nu inseamna ca era si adevarat...

Ideea e ca nu stim cu se face acel match.

Si hai sa iti spun o chestie: un IS4 fara nici un upgrade (nici pe echipaj) este mai slab decat IS3 cu 2 randuri de skilluri pe echipaj si full upgrade...

#48
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postioppo, on 30th March 2011, 11:13, said:

Pai fiecare tank are rolul lui. Nu ataci Tiger cu light. Vei vedea cand o sa fi mai mare. :) Este destul de bine facut match-ul.
Si rolul TD-ului e sa distruga .... tancuri :) . Dar ce pana mea sa fac eu cu Hetzer de t4 vs unui Panther de t7 ? Ca nici macar nu il zgarii . Pana mea , am 20 ghiulele , am dubii ca pot sa il fac chiar daca doarme . Daca e asa de bine echilibrat , de ce pe mine m-a distrus un t7 ? Inteleg , daca era un t5 heavy sau un t6 mediu , dar da-o naibii , un TD de 7 ?

#49
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003

View Postioppo, on 30th March 2011, 11:08, said:

... cate meciuri ai pana acum?

Cam atitea.
Chestia cu upgrade-ul e valabila la orice tanc/TD/arty. Intotdeauna tancul maximizat din tierul inferior e mai bun decit ala stock din tierul superior.

Stim foarte bine cum se face acel matchmaking. ;)
Am pus si o poza intr-un post anterior cu meciurile in care aterizez cu TD-ul de Tier 7.

Attached Files


Edited by burebista, 30 March 2011 - 11:38.


#50
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
t4 light in lupte de t9 . E sinistru . Inteleg ca e scout , dar totusi .

#51
voda_1

voda_1

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.03.2010
Sistemul de matchmakingva fi schimbat :)

Si apropo cu Hetzer la tier mare tragi la senila sa-l ti la departare de tine cat mai mare de tine. Si daca ai noroc il omoara un coechipier din spate sau incearca sa marchezi tu target-ul.

#52
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Pai si asa stau la coteala :) , dar ma gandeam ca TD inseamna tank destroyer , nu doar zgaraitor de turela . Ar fi mult mai bine pentru toti dara ar fi un sistem de +-1 la match . Ca +4 e mult prea mult .
Dar ce parere aveti de jucariile americane ? Mie T1 Heavy mi se pare cam degeaba . Hahaha 76 mm Gun M1A1 115/110/185 . Asta e tun ? Nici nu se compara cu PzKpfw IV care e mediu .

#53
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Nu puteam sa dorm asa ca mi-am dat cu vaselina artileria si m-am pus pe batalie, rezultatul 9 killuri intr-un meci :D

Rămăsesm fără proiectile că mai era loc :)

Attached File  shot_002.jpg   524.01K   82 downloads

#54
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ironia sortii: vroiam sa le dau baietilor niste bani cumparand unul dintre pachete (ar fi prima oara cand dau banii pe vreun soft :D) si ei nu vor: paypal nu merge, refuza ciudatenia de Playspan iar cumpararea directa prin cc nu merge cica cardul nu este valid. Daca nici dupa marea lansare nu voi putea cumpara un amarat de cont premium ii dau delete.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

dudi60

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate