Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52505 replies to this topic

#19
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 Silver Wolf, on 21st March 2011, 17:27, said:

Ca parte pozitivă, la fiecare luptă fac bani frumoși și la vânzare scoți cașcaval bun pe ele. Un tanc cumpărat cu 1500 gold se vinde cu 300.000.
Ai cam lipsit la orele de matematica  :nonobad: . 1 gold se schimba pe 400 credite , 1500 gold vine direct 600 000 credite . Asa faci si mai frumos bani  :naughty: . Faza misto e ca iti vin 250 golzi ii fiecare zi cand intri in joc .

 voda_1, on 25th March 2011, 07:33, said:

Contul premium va fi folosit si in "Clan Wars" detalii multe nu stim nici noi dar dezbateri mai multe gasiti pe link-ul pus de mine la un post anterior.
Parca poti sa iei si cu gold cont premium temporar . Mi se pare ca premium pentru o luna este exact goldul care iti intra gratuit timp de 7 zile .

#20
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006

 lucifer76, on 25th March 2011, 08:54, said:

Ai cam lipsit la orele de matematica  :nonobad: . 1 gold se schimba pe 400 credite , 1500 gold vine direct 600 000 credite.

N-am zis că 1.500 gold se schimbă pe 300.000 credite ci că un tanc care a costat 1.500 gold se vinde cu 300.000.

 lucifer76, on 25th March 2011, 08:54, said:

Asa faci si mai frumos bani  :naughty: . Faza misto e ca iti vin 250 golzi ii fiecare zi cand intri in joc .

Nu știu sigur dacă o să mai țină mult treaba asta cu aurul, dacă vor cu adevărat să-l cumpere lumea probabil au să reducă "rația" sau au s-o elimine cu totul.

#21
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 Silver Wolf, on 25th March 2011, 09:05, said:

N-am zis că 1.500 gold se schimbă pe 300.000 credite ci că un tanc care a costat 1.500 gold se vinde cu 300.000.
Da , dar daca cumperi un tank pe gold ca sa il vinzi , pierzi 300k . Nu se merita sa faci asta . Desi am vazut unele tanculete cu gold chiar bunicele .

 Silver Wolf, on 25th March 2011, 09:05, said:

Nu știu sigur dacă o să mai țină mult treaba asta cu aurul, dacă vor cu adevărat să-l cumpere lumea probabil au să reducă "rația" sau au s-o elimine cu totul.
Pai cand ii da drumul , parca pe 10 aprilie . Numai sa tina pana atunci , ca ma umplu de gold . Deja am 2500 :) .


 voda_1, on 25th March 2011, 07:33, said:

Goldul te ajuta sa treci repede prin tree, dar in acelasi timp ( cei mai noi o sa vedeti pe parcurs) este aproape imposibil sa joci cu tier 9 si 10 fara cont premium
Mare branza si cu t9 sau 10 . Cel putin astea heavy sunt lente ca dracu . Si daca vrei sa mai mergi si la deal , te lasi pagubas . Plus ca sunt un magnet pentru arty .

#22
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006

 lucifer76, on 25th March 2011, 09:42, said:

Da , dar daca cumperi un tank pe gold ca sa il vinzi , pierzi 300k . Nu se merita sa faci asta . Desi am vazut unele tanculete cu gold chiar bunicele .

Părerile sunt împărțite, eu am unu și nu-s prea impresionat.

 lucifer76, on 25th March 2011, 09:42, said:

Pai cand ii da drumul , parca pe 10 aprilie . Numai sa tina pana atunci , ca ma umplu de gold . Deja am 2500 :) .

Și daca se dă wipe ce faci cu 2500 gold lipsa? :P

#23
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Sa nu imi zici ca il ai pe asta http://game.worldoft...premiumTank/t14 si nu iti place :) .

#24
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Deci mi l-am luat si eu si am la USSR: primu SPG ala mic de tot Germany:PzKn III Ausf. USA:M3 Medium

Si as avea cateva intrebari:

La SPG:

1.Cum sa fac sa joc mai bine cu el ca dupa ce ca merge cu maxim 15km/h sunt mereu omorat de tancuri de genul Leopard dar imi place foarte cum trage parca planuiesti bombardamentu'

La Pzk III Ausf:

2.Cand l-am luat nu stiam de ce e asa bun si costa decat 80.000 si mi-am dat seama ca are un recul urias si deabea pun tinta pe aia

La M3:

3.Imi place tancu' dar dupa ce strang xp as vrea sa trec pe Heavy dar am auzit ca merg incet.Sa trec sau nu pe Heavy?

Si mi-ar placea sa-l numeasca  World of War si sa bage avioane :lol:

#25
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 Cristi_Matesica, on 25th March 2011, 15:00, said:

Deci mi l-am luat si eu si am la USSR: primu SPG ala mic de tot Germany:PzKn III Ausf. USA:M3 Medium
Dar de ce te tii de toate nastiile odata ca o sa inebunesti cu upgradeurile :) . Mai bine stai pe o natie , pentru ca unele upgrade-uri sunt comune la tancuri , le faci o data si le ai si la altele .

 Cristi_Matesica, on 25th March 2011, 15:00, said:

La SPG:

1.Cum sa fac sa joc mai bine cu el ca dupa ce ca merge cu maxim 15km/h sunt mereu omorat de tancuri de genul Leopard dar imi place foarte cum trage parca planuiesti bombardamentu'
Stai ascuns prin tufisuri , cu asta nu mergi la inaintare .

 Cristi_Matesica, on 25th March 2011, 15:00, said:

La Pzk III Ausf:
2.Cand l-am luat nu stiam de ce e asa bun si costa decat 80.000 si mi-am dat seama ca are un recul urias si deabea pun tinta pe aia
Da zoom din rotita soricelului , sa vezi ca ai tinta precisa .

 Cristi_Matesica, on 25th March 2011, 15:00, said:

La M3:
3.Imi place tancu' dar dupa ce strang xp as vrea sa trec pe Heavy dar am auzit ca merg incet.Sa trec sau nu pe Heavy?
Treaba ta , dar stii ce usor e sa pun tinta cu arty pe un heavy de asta lent ? E o placere . Eu as ramape pe mediu .


 Cristi_Matesica, on 25th March 2011, 15:00, said:

Si mi-ar placea sa-l numeasca  World of War si sa bage avioane :lol:
Nu ai jucat nicodata BF1942 ? Tancuri , avioane , vapoare .... Superb si complex , mai complex ca WOT . Dar nu avea nimic de rpg .

#26
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Sfat bun dar il foloseam deja

Si stiam chestiaa cu zoom ca la inceput am luat tastele la rand :D  dar tot se misca ca naiba cand trag

#27
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006

 lucifer76, on 25th March 2011, 14:18, said:

Sa nu imi zici ca il ai pe asta http://game.worldoft...premiumTank/t14 si nu iti place :) .

Nu, am Matilda și nu pot spun că e rău, doar că mă așteptam la ceva mai special.

Precizia e medie, damage decent la tun iar armura e ok dar nu are nimic special. La care adăugăm că e lent ca naiba. O fi el tanc mediu da 27 km/h e infect total iar la deal ma intrec tancuri dintre cele mai proaste.

Legat de T1, pare a fi un tanc ok da pe cine am vazut cu el pana acu joaca ca un amator total, parcă toți sunt posedați de nevoia de a sta suficient în spate cât să vadă light tank-urile cum mor și suficient de departe cât să nu apuce să tragă.

#28
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 Cristi_Matesica, on 25th March 2011, 18:05, said:

dar tot se misca ca naiba cand trag
Incearca Wespe , sa vezi precizie si viteza de target  :cursing:

 Silver Wolf, on 25th March 2011, 19:39, said:

Precizia e medie, damage decent la tun iar armura e ok dar nu are nimic special. La care adăugăm că e lent ca naiba. O fi el tanc mediu da 27 km/h e infect total iar la deal ma intrec tancuri dintre cele mai proaste.
Acum ce vrei , experienta nu iti trebuie sa il cumperi , nu iti bati capul cu nimic :) .

#29
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Eu vreau vitezaaaaaaaaaaaaa.

Mă bag la ceva joace, se mai aruncă cineva la ora asta sau dacă nu poate după ora 00.00?

#30
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Pana zilele trecute foloseam goldul ca sa transfer experienta tancului elite catre celelate, totusi cea mai desteapta miscare e cumpararea cu 250 gold a unui cont premium zilnic, experienta si creditele obtinute sint "impresionante" comparativ cu contul free. Momentan vreau sa-l fac elite pe T34-85 pentru ca pana pe 12 aprilie e exclus sa ajung la T54 (numai daca imi iau liber de la scarbici si joc non stop). Dupa wipe o sa merg pe artileria nemteasca si ramura cu T54 am auzit numai lucruri bune despre "bestie". Se poate juca si gratis fara sa cumperi gold dar ai nevoie de o rabdare mare de tot sa progresezi in joc.

#31
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 Remicade, on 29th March 2011, 08:35, said:

Dupa wipe o sa merg pe artileria nemteasca si ramura cu T54 am auzit numai lucruri bune despre "bestie".
Esti constient ca e neviue doar de 2 lovituri cu un Jagdtiger sa una singura cu GW Tiger ca sa iti faca praf bestia ? :) . Personal prefer artileria si TD-ul . Heavy sunt prea lente , light nu prea le vad rostul decat ca scouts ( dar nu e asa de fun ) , si mediu nu e nici scout , nici DD . Am facut 7 intr-o runda cu Sturmpanzer II , dar Grille si Hummel sunt prea lente pana tintesc  :cursing: , rusii au artilerie mult mai rapida . TD-urile rusesti sunt in schimb panarame . Nu fac dmg ca cele germane , nu au aceeasi armura , reloadul e mai lent .

#32
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Idem si io. In conditiile actuale T44/54 si TD-urile rusesti o sa fie tintele mele dupa release. :)
Am mers pina la King Tiger (o obsesie de-a mea) dar si-au batut joc de el in WoT (in schimb VK3601H e superb) asa ca am schimbat macazul pe TD-urile rusesti si tot ce pot spune e ca SU-85 este o splendoare. De duminica ma chinui cu ISU-152 dar mai am ceva upgradeuri de facut pina sa-l transform din inutilul TD de acum in bestia cu BL-10...

 lucifer76, on 29th March 2011, 09:00, said:

TD-urile rusesti sunt in schimb panarame . Nu fac dmg ca cele germane , nu au aceeasi armura , reloadul e mai lent .
Cred ca glumesti nu?
Mai jos sunt doar niste medalii mai speciale facute cu SU-152 si tunul rapid de 122. Cu SU-85 am avut mult mai multe. :D

Attached Files


Edited by burebista, 29 March 2011 - 09:05.


#33
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Depinde de echipe , cu niste idioti sinucigasi nu faci nici o medalie . DAR compara armura de 90 de la SU152 cu cea de 200 de pe Ferdinand . Momentan am un Hertzer elite , dar compara-l cu SU85b echivalent : 60 front armor vs 30 , tunul de 10.5 vs jucaria de 85 ruseasca . Pe hartile de oras , armura asta e al naibii de importanta , am avut 5 kill cu Hertzer in oras . Si mai aveam un pic de HP :) .

#34
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Ai foarte mare dreptate cu echipele si hartile si e drept ca n-am jucat linia nemteasca de TD-uri dar tot ce-am citit pe forumul lor dau ca si cistigator orice echipament rusesc in fata echivalentului american/german.

Armura frontala e mai putin importanta la un TD ca in mod normal intri in lupte cu tancuri cu 3 nivele mai mari decit tine asa ca daca a pus ochii pe tine unul d'ala oricum esti gata. Cam asa a aratat primul meu meci in SU-152. Am supravietuit si atita tot. :D

Attached File  su152.png   384.01K   90 downloads

Tre' sa stai in boscheti cu camo net si camo skill 100% la echipaj. Iar tunul de 152 de pe SU-152 este bestial (mai ales cu HE). Am terminat un IS-7 din 3 lovituri. La un Ferdi ii iau 50% HP. Tiger mort de la 50%. Etc, etc. Singurul drawback la tunul asta e reload-ul la 15 secunde si precizia de mosneag cu cataracta plus ca pentru maximum damage cu HE trebuie sa iei oponentul din lateral/spate. :D

Sper ca in uichend sa ajung la BL-10 pentru ISU sa vad daca merita ca dupa hardwipe sa trec de SU-85.

Oricum alegerea tancurilor tine de preferinte personale dar in general in WoT tot ce-i rusesc are un mic plus p'ici p'colo.

#35
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 burebista, on 29th March 2011, 11:57, said:

Ai foarte mare dreptate cu echipele si hartile si e drept ca n-am jucat linia nemteasca de TD-uri dar tot ce-am citit pe forumul lor dau ca si cistigator orice echipament rusesc in fata echivalentului american/german.
Nemtii au armura mai buna si mai des si tunul mai bun . Rusii au de obicei tunul mai puternic , dar daca armura e slaba ... te face si un scout . Dar cel mai important si important este echipa , ca unii sunt pur si simplu idioti si fac pe kamicaze . Acum daca compari nemtii si rusii cu americanii , e grav :) . Alea-s tancuri ? Nici nu au TD-uri .

 burebista, on 29th March 2011, 11:57, said:

Armura frontala e mai putin importanta la un TD ca in mod normal intri in lupte cu tancuri cu 3 nivele mai mari decit tine asa ca daca a pus ochii pe tine unul d'ala oricum esti gata.
Lasa ca am intrat  azi dimineata in lupta cu un PzKpfw IV si inamicii aveau 3 T1 :) . Nu stiu cum se fac echipele , dar e comic .

 burebista, on 29th March 2011, 11:57, said:

Tre' sa stai in boscheti cu camo net si camo skill 100% la echipaj. Singurul drawback la tunul asta e reload-ul la 15 secunde si precizia de mosneag cu cataracta plus ca pentru maximum damage cu HE trebuie sa iei oponentul din lateral/spate. :D
Stai tu in oras in tufisuri  :naughty: . Sau mai stai sa se reincarce in 15 secunde cu scoutul langa tine fara sa te lase sa te misti .

#36
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Matchmaking-ul e o gluma. Vezi screensotu' meu de mai sus. :D
In orase sincer vorbind TD-urile nu prea au ce cauta. Cu toate ca tunul de 152 mi-a oferite clipe de neuitat in oras dar eram pe linga/in spatele IS-7-urile noastre.  :roflmaofast:
Cu TD-urile e simplu sa lupti in close combat. Daca ai tanc vioi te invirti in jurul lui si-l dai gata repede. Daca ai medium tanc te proptesti in senile si iar e gata TD-ul. La heavy e si mai simplu, one shoot-one kill (almost). :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate