Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52563 replies to this topic

#2431
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Ce parere aveti de SU-100Y? Ma bate gandu sa il incerc...3250 de gold e pretu...ma atrage damage-ull pe care il da...mai mare decat de obicei la tancurile premium.

#2432
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008

View Postspumi, on 10 aprilie 2013 - 20:41, said:

Mi se pare mie sau au lucrat la KV 1 și KV 1S?.Aproape de fiecare dată când trag prima lovitură în laterală  la un KV 1 ori 1S aceștia iau foc instant,uneori chiar la o lovitură frontală in inelul turelei.E exagerat, am 5 tancuri germane cu transmisia în față și nu iau așa de ușor foc cum ia un KV 1.Și asta cam de o săptămănă de când sa făcut un update.
Imi poti explica la ce te referi cand zici ca au transmisia in fata? Da-mi un exemplu si un contra exemplu te rog daca ai chef. Eu am inceput sa joc WoT pentru a invata mai multe despre tancuri, sa-mi imbunatatesc cultura generala. Am 40% win-uri din total :w00t:

#2433
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View Postpg-soare, on 11 aprilie 2013 - 21:50, said:

Imi poti explica la ce te referi cand zici ca au transmisia in fata? Da-mi un exemplu si un contra exemplu te rog daca ai chef. Eu am inceput sa joc WoT pentru a invata mai multe despre tancuri, sa-mi imbunatatesc cultura generala. Am 40% win-uri din total Posted Image

În al doilea război mondial germanii au avut un design aparte la tancurilor.Au avut transmisa montată în față,arborele de transmisie traversa tancul din spate de la motor pe sub compartimentul echipajului și turelă,acesta acționa roțile motoare din față.Neajunsul a fost că pe langă designul complicat a crescut și  înălțimea tancurilor.Un exemplu este Tiger II acesta are o înalțime de 3 metri,în comparație un tanc IS 2 avea 2.70.
Tancurile sovietice aveau avantajul transmisiei montate în spate aproape de motor astfel reducând marimea și greutatea tancului.De asta IS 2 chiar dacă avea blindajul similar cu cel de pe Tiger I era mai ușor,mai mic și mai rapid.
Acum în WoT e prezent același lucru germanii au transmisia în față,din cauza asta tancurile iau foc din cauza loviturilor frontale încasate sub glacis.Exemple de tancuri germane cu transmisia în față: Stug III,Panther,Panther II,E75,E50,Tiger I și II,exemple de tancuri germane care nu au transmisia în față sunt Tiger P și Ferdinand.
Dacă mai întrebări,spune.

#2434
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
In primul rand multumesc foarte mult pentru detalii.  Presupun ca si tu mergi pe ramura germana, eu sunt la inceput de upgrade-uri, am ajung la Tier III de abia pe light tanks, deoarece mi s-a parut mult prea tare tracktorul, dar mi-am luat si un Panzerjager (TD) la sfatul lui Lucifer pentru a sta in spate.

O clasificare dupa atributele intr-un joc, spuneti-mi daca gresesc.
Light Tank, medium - trebuie sa faca scout. -> am incercat de cateva ori sa fac scout insa mor ca o balega in Pzkpfw III A (si II) pentru ca merg ca prostovanul pe centrul hartii.  Insa nu stiu cum sa abordez situatia cu acest tip de tanc avand tun cu mai multe proiectile. Daca astept sa se puna tancurile din echipa mea pe pozitii (evident ca si inamicii la fel) si ies mor in cateva secunde, chiar daca incerc sa fentez.  De aia prefer sa folosesc tunuri cu un sigur proiectil  si sa stau la panda.

TD, SPG-  Stau la panda cat mai spate si trag.
SPG-urile mi se pare destul de greu de controlat, in fine, am si jucat doar 3 runde cu un Bison.

Heavy T. acompaniez  tancurile de scout si dau vizibilitate pentru TD si SPG? Insa daca e asa, astea parca au viteza mica de deplasare, plus de asta, mai sunt derivate si din TD Pana ajung ei, light-urile sunt istorie.

A 2-a problema, cea cu lag-ul s-a rezolvat. Aveam 170ms lag din cauza ca eu a 2-a oara cand mi-am instalat jocul, prima oara stricandu-i fisierele, am luat jocul pt serverul AMERICAN.


Ce ma sfatuiti, sa continui seria de LIGHT TANK cu PZK IV, VKetc  sau sa avansez la TD, Tier III pentru a fi cotitor? Presupun ca mai incolo, tier n, se va simti diferenta daca voi sta la panda cu un PZK 4 sau VK si nu voi mai face niciun dmg, de la distanta, ca-s tancuri medii.

Edited by pg-soare, 11 April 2013 - 23:42.


#2435
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
Bonus cod :
2NDBDAYTANKS

#2436
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009

View Postbaiatu_x, on 12 aprilie 2013 - 06:34, said:

Bonus cod :
2NDBDAYTANKS

E o zi de premium? Ca pe tf numa atata am observat...

#2437
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
After inputting the bonus code, you will receive all of the following:
1 Day of Premium Account
5x Case of Cola
5x Chocolate
5x Improved Combat Rations
5x Pudding and Tea
5x Strong coffee
5x Extra Combat Rations
You can start using your premium day and rations right after you input the code! The bonus code will only be available from 12th April 02:00 CEST (GMT+2) until 25th April 01:59 CEST! Please, bear in mind that the bonus code can only be used once per account.

#2438
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
O zi de premium plus 300k credite daca vinzi ratiile :)

#2439
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Zi-mi te rog de unde le pot vinde si la ratii se refera la Cola, Chocolate, etc?

Edited by pg-soare, 12 April 2013 - 09:16.


#2440
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View Postpg-soare, on 11 aprilie 2013 - 23:33, said:

In primul rand multumesc foarte mult pentru detalii.  Presupun ca si tu mergi pe ramura germana, eu sunt la inceput de upgrade-uri, am ajung la Tier III de abia pe light tanks, deoarece mi s-a parut mult prea tare tracktorul, dar mi-am luat si un Panzerjager (TD) la sfatul lui Lucifer pentru a sta in spate.

O clasificare dupa atributele intr-un joc, spuneti-mi daca gresesc.
Light Tank, medium - trebuie sa faca scout. -> am incercat de cateva ori sa fac scout insa mor ca o balega in Pzkpfw III A (si II) pentru ca merg ca prostovanul pe centrul hartii.  Insa nu stiu cum sa abordez situatia cu acest tip de tanc avand tun cu mai multe proiectile. Daca astept sa se puna tancurile din echipa mea pe pozitii (evident ca si inamicii la fel) si ies mor in cateva secunde, chiar daca incerc sa fentez.  De aia prefer sa folosesc tunuri cu un sigur proiectil  si sa stau la panda.

TD, SPG-  Stau la panda cat mai spate si trag.
SPG-urile mi se pare destul de greu de controlat, in fine, am si jucat doar 3 runde cu un Bison.

Heavy T. acompaniez  tancurile de scout si dau vizibilitate pentru TD si SPG? Insa daca e asa, astea parca au viteza mica de deplasare, plus de asta, mai sunt derivate si din TD Pana ajung ei, light-urile sunt istorie.

A 2-a problema, cea cu lag-ul s-a rezolvat. Aveam 170ms lag din cauza ca eu a 2-a oara cand mi-am instalat jocul, prima oara stricandu-i fisierele, am luat jocul pt serverul AMERICAN.


Ce ma sfatuiti, sa continui seria de LIGHT TANK cu PZK IV, VKetc  sau sa avansez la TD, Tier III pentru a fi cotitor? Presupun ca mai incolo, tier n, se va simti diferenta daca voi sta la panda cu un PZK 4 sau VK si nu voi mai face niciun dmg, de la distanta, ca-s tancuri medii.

Tncurile ușoare sunt ochii echipei au rolul de a găsi adversarii astfel încât TD,SPG și restul claselor din echipa ta să-i distrugă,de obicei au viteză bună și manevrabilitate.Ex:Panzer 38NA,AMX ELC,T50,T50-2 etc.
Nici unu din tancurile acestea nu supravețuiesc la o luptă făță în față cu tier mare.

Tancurile medii sunt concepute să distrugă tancurile inamice de la distanță sau de aproape prin manevre de flancare.Sunt fragile în general dar se descurcă bine atunci cand sunt in a doua linie sau stau după cladiri și trag doar când au o țintă bună sau care poate fi flancată.

tncurile grele sunt facute în general pentru lupta în prima linie,sovietici sunt buni pentru că au tancuri care fac daune majore,au blindaj bun și mobilitate bună.
Germanii rar se pot băga în luptă de aproape deoarece au puncte slabe la tancuri și nu a blindaje bune.
Francezi au tancuri grele care se comportă mai mult ca un medium,au blindaj subțire dar au tunuri capabile să facă daune semnificative din cauza sistemului de reîncărcare automată și viteza de deplasare.
Americani sunt la mijloc au tancuri cu tanuri bune blindj slăbuț la hull dar au turele bine blindate.Pot folosi tactica de a trage peste obstacole(Hull Down)astfel încât numai turela să fie neprotejată.
Chinezi au tancuri similare cu sovitici dar sunt mai fragile și rapide.
Britianici au tancuri cu blindaj gros,mobilitate mică și precizie și penetrare mare,de obicei sunt prezenți în linia I.

Panzer 4 e un tanc bun dar nu te aștepta să facă minuni,vk3601h e un tanc mediu bine blindat care e foarte distractiv de jucat odată ce te obișnuiești cu el.

View Postpg-soare, on 12 aprilie 2013 - 09:09, said:

Zi-mi te rog de unde le pot vinde si la ratii se refera la Cola, Chocolate, etc?
Depot,consumables.

#2441
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View Postpg-soare, on 11 aprilie 2013 - 23:33, said:


TD, SPG-  Stau la panda cat mai spate si trag.
SPG-urile mi se pare destul de greu de controlat, in fine, am si jucat doar 3 runde cu un Bison.


Ia incearca un StuG III upgradat la maxim sa vezi cum se comporta. :)

#2442
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Tx.
Are sens sa  cumpar echipament pe un tanc? Ma gandeam sa cumpar pe seara Binocular Telescope si Camouflage Net pentru Pkzpfw III/IV.

Editare, l-am luat prin surprindere pe un T18 cu Panzer III A si am trag pe toate partile, exceptand partea laterala stanga, deoarece era lipit de o stanca, vreo 10 incarcatoare a cate 8 proiectile de la mica distanta. Nu i-am facut nici un fel de avarii. nada! Cum sa abordez TD-urile? Am incercat sa intru in el la un moment dat, ca incepusera toti inamicii sa traga in mine, am zis ca poate poate il nimeresc si pe el, insa mi-am stricat suspensia.

T18 am citit pe wikipedia ca este MS-1 de la sovietici, insa in joc este de la americani. Care-i treaba?

Wittmann, voi incerca si pe ramura TD. Insa e destul de distractiv cu tancurile usoare. Nu ma "coiam" suficient pana acum.

Edited by pg-soare, 12 April 2013 - 09:57.


#2443
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Toate tancurile au weak spoturi (zone in care poti sa le penetrezi. La T18 am vazut ca intra bine frontal in zona tunului. In general insa, TD_urile trebuie flancate atunci cand e posibil. Nu te opri niciodata fata in fata cu un td.

p.s. Sincer, nu o sa inveti mai multe despre tancuri din wot... citeste ceva carti, wikipedia, vizioneaza documentare.

#2444
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
[ https://images.4chan.org/b/src/1365782766402.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2445
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Victory!
Battle: Erlenberg 12 aprilie 2013 21:20:34
Vehicle: Löwe
Experience received: 1.323
Credits received: 90.426
Battle Achievements: Top Gun, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Ramasesem singur in echipa dupa ce am distrus 7 inamici. Am reusit sa fac sa se epuizeze timpul fara ca baza mea sa fie cucerita. Posted Image

#2446
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Am un Vickers Medium Mk. I, oare e mai bun daca trec la mk. II? sau nu se simte diferenta??

#2447
marian_f

marian_f

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 06.12.2006

View Postspumi, on 12 aprilie 2013 - 09:29, said:

Tncurile ușoare sunt ochii echipei au rolul de a găsi adversarii astfel încât TD,SPG și restul claselor din echipa ta să-i distrugă,de obicei au viteză bună și manevrabilitate.Ex:Panzer 38NA,AMX ELC,T50,T50-2 etc.
Nici unu din tancurile acestea nu supravețuiesc la o luptă făță în față cu tier mare.

He he, de cate ori am ridiculizat Tigere de level 7 cu T-50-2.

#2448
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
e groază să joci pe timpul codurilor premium.
în joc sunt doar idioți. Pe himmelsdorf toată lumea s-a dus pe șină, pe Highway toată lumea în oraș. Așa ceva este incredibil și inimaginabil. Mă chinui de 15 meciuri pe GwPanther să iau x5-ul ăla.

Cred că mai multe șanse am dacă joc cu un LichtTraktor stock.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate