Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52517 replies to this topic

#2467
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Cam așa-s mulți britanici, scuipi la fasole după alte tancuri de nu mai poți, măcar tragi repejor...

#2468
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
E mai greu la britanici la inceput, majoritatea au armura de 2 lei si tunuri de 1 leu, dar asta pana ajungi la Matilda, care ptr tierul ei are o armura beton. Intr-adevar e putin cam slow asa, dar daca te pozitionezi in unghi poti sa faci bounce la o gramada de lovituri...
Plus ca si ultimul tun e chiar bunisor, nu face damage grozav, dar are precizie foarte buna si poti sa tragi aproape foc cu foc.
Cel mai bun meci din WOT l-am facut cu Matilda cand am aparat baza impotriva la vreo 6 inamici.
Valentine nu mi-a placut deloc de la Britanici, mult prea incet pentru gustul meu.
Churchil I iarasi imi place foarte mult, la inceput e naspa pentru ca are niste tunuri cu care efectiv nu poti sa faci nimic, dar dupa ce mai grinduiesti un pic si ajungi la penultimul si ultimul tun deja treaba se schimba in bine tare, poti sa gauresti KV1 din fata fara probleme.
Este el slow ce-i adevarat, si tunul ala nu are depression deloc dar macar are hp destul si armura frontala bunicica cat sa faci ravagii face to face cu adversarii.
Din pacate daca esti flancat sau luat din spate nu mai ai absolut nici o sansa, pentru ca turela e mult prea slow, si sansele ca sa-ti rupa senilele sunt foarte mari...deci obligatoriu trebuie kit de reparatii, benzina de aia high octane ptr ceva viteza in plus.
N-am mai jucat de cand s-a facut updateul, aveti ideea daca a facut rusul update la scriptul de texturi arhivate pentru 8.5 ?
Am vreo 400 000 de credite puse deoparte, oscilam intre T1 Heavy de la americani si sa iau KV1 din nou, dar acum ca au mai aparut tancuri nemtesti noi ati recomanda ceva poate de acolo ?

#2469
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Ultimul tun la hetzer e destul de bun? cu ala stock dau numai bounce si ding, si daca nimeresc damage abea iau 10%.

#2470
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
10% din viata de la inamic ? Depinde la ce inamici te referi si ce hp au, mie imi afiseaza doar hp de la inamici, nu mi se pare
deloc util sa iti afiseze in %, cel putin eu vreau sa stiu cate lovituri imi trebuie sa distrug inamicul avand in vedere
ce damage mediu fac la o lovitura care penetreaza, cateodata un tanc
care are ramas 7-8 hp poate sa distruga multi inamici pana reuseste cineva sa ii dea damage...
N-am jucat cu Hetzer, dar este unul din cele mai bune TD-uri ca si sniping la tier-uri mici mai ales.
Am luat de multe ori one shot sau 2 shot de la Hetzer la nivele mici asa ca n-as zice ca e tocmai varza...

#2471
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Eu am Hetzeru si va ramane in garaj pt mult timp.cu ultimul tun am luat "Reaper" de vro 7 ori.vorba aia " lovitura si fractura"... In cazu asta wrecked...e f tare tunu , gandeste-te ca orice tier 3 il poti termina dintr-o lovitura.si de tier4 sunt care musca din tarana dupa o ghiulea...am avut si stuglll dar lam vandut pt ca nu avea farmecul si potenta lui hetzer.deci ultimul tun e foarte tare.

#2472
JustWhite

JustWhite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 10.03.2013
Cu Hetzeru eu am plans, dar am si ras.Am vazut meciuri in care cei cu Hetzer faceau cate 7 (tancuri),asta daca Hetzeru era cel mai puternic TD.Pe de alta parte,cand  era pus la capat si mai erau si Tier 6 pe acolo,KV-1S-uri,nu am vazut sa faca multe victime sau puteau fi distrusi din prima.Eu mai mult de 5 distrugeri intr-o lupta nu am reusit cu el ,de aceea niciodata nu am sa mai iau acest TD

Edited by JustWhite, 15 April 2013 - 16:03.


#2473
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
A clar..in meciurile cu tier6 nu prea se descurca ,  clar.Dar nici nu stau fata in fata cu un heavy nici de tier 5. Acolo de la medium in jos merge treaba.

#2474
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Pe sistem, am aproape 400 meciuri jucate si pentru prima data prind 15-0 :lol: saracii.

Attached Files



#2475
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
nu mi-a mers printu, dar pentru prima data ne-am luat-o cu 0-15..... wtf

#2476
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Merita cumparate tank-urile elite? eu joc mai mult defense apoi pe la sfarsit merg in zona de atac. Pana acum imi place hetzer ca damage dar nu-mi place unghiul de atac, imi mai place T18 armura frontala mare, damage mare mobiltate buna. Ma gandeam la un tank medium/td/heavy pe gold.
Pana in 2500 gold (10 euro ) ce imi puteti recomanda :D ? .

#2477
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Te referi cumva la tancuri premium?

#2478
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View PostWittmann2, on 19 aprilie 2013 - 11:02, said:

Te referi cumva la tancuri premium?
da

#2479
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Tancurile premium merita in general daca joci la tier mare pt. ca sunt producatoare de bani. Daca joci la tier 5 - 6, nu ai nevoie de ele.

#2480
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postbogdanar, on 19 aprilie 2013 - 12:55, said:

Tancurile premium merita in general daca joci la tier mare pt. ca sunt producatoare de bani. Daca joci la tier 5 - 6, nu ai nevoie de ele.
Deci nu are rost sa cumpar? :( shame.

#2481
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Daca vrei sa cheltuiesti niste bani, cumpara... dar nu prea vad rostul.

#2482
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003
Yep, mai bine iei o luna Premium de 2500 gold. :)

#2483
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postburebista, on 19 aprilie 2013 - 13:36, said:

Yep, mai bine iei o luna Premium de 2500 gold. Posted Image
Si ce fac cu premium? trebuie sa ma axez pe o linie de tank-uri sa le grinduiesc. Am deja hetzer, sa continui cu el pana la ultimul tank?

#2484
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Pune asa in balanta:

- o luna de premium >> grind mai usor si mai rapid, mai multi bani, mai mult xp
- un tanc premium >> vei putea sa produci mai multi bani si peste 3 ani daca mai ai chef.

Cum ziceam, la tier mic nu prea-si are sens tanc premium. Iar daca vrei sa te duci la tier mai mare, iti trebuie un tanc premium de tier 7 - 8 ca sa-ti mentii tancurile de tier 9 - 10 in viata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate