Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Azi e 11 septembrie

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
gigimafia

gigimafia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 09.07.2010
Mai tineti minte evenimentele din 2001 ?

Ce credeti ca va ramane in istorie ?

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Eram in bucatarie, avem vreo 7 ani, auzisem la radio,  apoi am vazut la tv, destul de socant, pe vremea aia nu intelesesem eu prea bine. Osama e inca liber...

Edited by SpeedDemon, 11 September 2010 - 08:38.


#3
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostSpeedDemon, on 11th September 2010, 09:37, said:

Osama e inca liber...
Normal ca este . Au nevoie de un tap ispasitor pentru orice  :thumbup:

#4
jet li

jet li

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,828
  • Înscris: 26.08.2006
Ei si-au facut-o
http://video.google....31563159418946#
http://video.google....29448192753501#

#5
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010

View PostSpeedDemon, on 11th September 2010, 09:37, said:

Osama e inca liber...
Osama nu exista, e doar pisica pe care le-o arata tuturor ca sa-si justifice "lupta impotriva terorismului" prin Irak, Afganistan,etc. Adica sunt capabili sa vada din satelit si gamalia unui ac, da' de 10 ani nu-l gasesc p-ala......ce chestie dom'le ,ce chestie.....

#6
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007

View Postunderrated, on 11th September 2010, 10:04, said:

Osama nu exista, e doar pisica pe care le-o arata tuturor ca sa-si justifice "lupta impotriva terorismului" prin Irak, Afganistan,etc. Adica sunt capabili sa vada din satelit si gamalia unui ac, da' de 10 ani nu-l gasesc p-ala......ce chestie dom'le ,ce chestie.....

Daca nu intelegi cum functioneaza un satelit e clar. Poti sa vezi o gamalie de ac daca stii exact pozitia lui. Eu acum daca vreau sa pun satelitul pe tine  si sa vad ce faci, nu pot ptr ca nu-ti stiu coordonatele exacte.

#7
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Chestia cu 11 septembrie are toate șansele să rămînă suspendată în aer, cum a fost și asasinarea lui JFK. Ca și în cazul JFK a fost găsită o explicație oficială, și un vinovat oficial, numai că nu le crede nimeni pe nici una din ele.

Eu, de exemplu nu cred că niște arabi ar fi putut concepe și pune în aplicare un plan de o asemenea magnitudine. Așa cu îi cunosc eu pe arabi (de fapt pe musulmani, dar accentul cade pe arabi), musulmanii nu sînt capabili de lucruri complexe. Poate sună rasist ce zic eu aici, dar de fapt e o chestie culturală. De la un anumit nivel încolo (de obicei, de la plinul stomacului în sus) musulmanii consideră "că nu se mai merită să-și bată capul". Poate nu știți, dar TOȚI piloții companiilor aeriene din țările arabe sînt de fapt occidentali sau măcar școliți în Occident. Minunile ahitectonice din Dubai sînt de fapt concepute și construite sub coordonarea occidentalilor (doar banii sînt arabi). În Iran, deși lumea îi suspectează de ambiții nucleare, iranienii nu sînt capabili să-și construiască singuri niște rafinării.

De aceea, mie toată chestia asta, cu "amenințarea islamică" mi se pare orchestrată din altă parte. Atîta doar, că n-am dovezi.

Și totuși..... UNDE SÎNT RESTURILE AVIONULUI CARE A CĂZUT PESTE PENTANGON ?

#8
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Poststormwatch, on 11th September 2010, 11:13, said:

Și totuși..... UNDE SÎNT RESTURILE AVIONULUI CARE A CĂZUT PESTE PENTANGON ?




pai daca nu a existat vre-un avion,ce vrei ? :thumbdown:  pentagonul nu a fost lovit de un avion.nu din punctul meu de vedere.

#9
caiusette94

caiusette94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 06.09.2009
Odihneasca-se in pace toti cei care au pierit in nenorocirea din 11 septembrie.
Din cate am inteles, cei cinci suspectati ca ar fi organizat atentatele inca asteapta sa fie judecati.  :mellow:

#10
Molnjer

Molnjer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 02.12.2007

View Poststormwatch, on 11th September 2010, 11:13, said:

Chestia cu 11 septembrie are toate șansele să rămînă suspendată în aer, cum a fost și asasinarea lui JFK. Ca și în cazul JFK a fost găsită o explicație oficială, și un vinovat oficial, numai că nu le crede nimeni pe nici una din ele.

Eu, de exemplu nu cred că niște arabi ar fi putut concepe și pune în aplicare un plan de o asemenea magnitudine. Așa cu îi cunosc eu pe arabi (de fapt pe musulmani, dar accentul cade pe arabi), musulmanii nu sînt capabili de lucruri complexe. Poate sună rasist ce zic eu aici, dar de fapt e o chestie culturală. De la un anumit nivel încolo (de obicei, de la plinul stomacului în sus) musulmanii consideră "că nu se mai merită să-și bată capul". Poate nu știți, dar TOȚI piloții companiilor aeriene din țările arabe sînt de fapt occidentali sau măcar școliți în Occident. Minunile ahitectonice din Dubai sînt de fapt concepute și construite sub coordonarea occidentalilor (doar banii sînt arabi). În Iran, deși lumea îi suspectează de ambiții nucleare, iranienii nu sînt capabili să-și construiască singuri niște rafinării.

De aceea, mie toată chestia asta, cu "amenințarea islamică" mi se pare orchestrată din altă parte. Atîta doar, că n-am dovezi.

Și totuși..... UNDE SÎNT RESTURILE AVIONULUI CARE A CĂZUT PESTE PENTANGON ?

Pai iti dai seama ca daca toti pilotii companiilor aeriene din tarile arabe ar fi arabi, astia n-ar mai avea  case in picioare prin Arabia, Dubai, Egipt, etc  :lol:

Tu ii subestimezi pe arabi/musulmanii, cam asa au facut si americanii pana s-au trezit la realitatea. Astia limitati, barbari, primitivi intotdeauna dau batai de cap unei puteri (pana la urma barbarii au pus pe butuci Imperiul Roman)

Cat despre avionul din Pentagon, eu n-am vazut racheta cu roti de avion si turbina.

Edited by Molnjer, 11 September 2010 - 10:45.


#11
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View PostMolnjer, on 11th September 2010, 11:44, said:

Cat despre avionul din Pentagon, eu n-am vazut racheta cu roti de avion si turbina.


PROBABIL ERA RACHETA SIMPLA.FARA ROTI DE AVION SI TURBINA. :coolspeak:

#12
turcoctonul

turcoctonul

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 07.12.2006
11 septembrie e o tragedie, dar Hiroshima? Dar sutele de mii de morti ucisi de americani in Serbia, Irak, Afganistan, Vietnam, America Centrala, etc. etc.? Ce e mai grav, sa moara 2000 de oameni sau sa moarta 200 000 ca la Hiroshima si Nagasaki? Cu ce erau aia mai vinovati decat cei care au murit la WTC?
Rau faci, rau gasesti.

Edited by turcoctonul, 11 September 2010 - 11:01.


#13
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Si ce legatura are una cu alta .

#14
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postlucifer76, on 11th September 2010, 12:07, said:

Si ce legatura are una cu alta .


are legatura,pentru ca tinand cont de cate crime au savarsit,si cate victime au lasat in urma,americanii nu sunt nici pe departe victime,sau nevinovati,asa cum incearca ei sa isi scoata camasa.iar daca luam in calcul Pearl Harbour sau cealalta intamplare cu cubanezii,(imi scapa numele)cand americanii si-au atacat proprii oameni,ca sa dea mai apoi vina pe cubanezi,si sa aiba motiv sa ii atace,ne putem da seama ca ideea ca 11 septembrie sa fi fost pus la cale de americani,sa nu fie asa de deplasata pe cum ar crede altii.si cred cu tarie ca a fost o treaba din interior.s-au inchis ochii la multe avertismente evidente ale atacurilor.

Edited by vladul_care_este, 11 September 2010 - 11:26.


#15
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

Quote

cu cubanezii,(imi scapa numele)
Cuba Missile Crisis cate victime a produs? A dus la verificarea vapoarelor si atat.
Chiar s-a evitat un razboi...
Iar eu personal nu cred ca era posibil ca arabii sa faca asa ceva. Adica, masurile de securitate erau mai "light" ca si-acum, dar totusi ...
Probabil a fost "ajutata" din interior faza.

#16
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postreovel, on 11th September 2010, 12:37, said:

nu cred ca era posibil ca arabii sa faca asa ceva.
Haide , nu e mare greutate sa deturnezi un avion , au fost si inainte extrem de multe cazuri .

#17
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Din cate avioane erau, nici macar un echipaj nu a reusit sa ii imobilizeze pe teroristi ?
Sau la aeroport...nu le-au gasit arme, munitie si ce mai aveau ei pe acolo ?

Edited by Selam, 11 September 2010 - 12:32.


#18
turcoctonul

turcoctonul

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 07.12.2006

View Postreovel, on 11th September 2010, 12:37, said:

Cuba Missile Crisis cate victime a produs? A dus la verificarea vapoarelor si atat.

Probabil s-a referit la operatiunea din "Golful Porcilor" cand au incercat sa invadeze Cuba.

View PostSelam, on 11th September 2010, 13:32, said:

Din cate avioane erau, nici macar un echipaj nu a reusit sa ii imobilizeze pe teroristi ?
Sau la aeroport...nu le-au gasit arme, munitie si ce mai aveau ei pe acolo ?

Teroristii au existat, vina serviciilor americane e ca stiau ce urmeaza sa se intample dar i-au lasat sa-si duca planurile pana la capat pentru a avea pretexte de razboi. Osama si reteaua lui a fost creata si finantata de SUA in anii `80 sa lupte impotriva rusilor in Afganistan, pe urma ca un Frankenstein aceasta creatie monstruasa s-a intors impotriva americanilor.
Americanii inca se folosesc de ei pentru a-si justifica politica militara agresiva.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate