Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Supraveghere video

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
CIUNLAY

CIUNLAY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.02.2008
Saluatare! Foarte multa lume spune ca multe magazine online care comercializeaza produse de supraveghere nu sunt de incredere. Eu vreau sa imi cumpar doua  camere de supraveghere si o placa de captura si am gasit acest magazin:

http://www.onestore....cc-wdr-osd.html
http://www.onestore....-real-time.html

A mai cumparat cineva de la acest magazin, este ok?

#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Depinde extrem de mult si de cerintele tehnice. Ce magazin ai? Cate camere ai nevoie? Cum sunt pozitionate? Ce distante ai? Cat vrei sa inregistrezi? Vrei sa le vezi si pe Internet? Care este distanta de la COMP la camere? Computerul este dedicat? Ce se mai lucreaza pe calculator? Ce computer ai?

Si intrebarile pot continua :)

Edited by CristianAdrian, 07 September 2010 - 08:58.
scos citat inutil. regula 9, aria Video. cititi regulamentul.


#3
CIUNLAY

CIUNLAY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.02.2008
Da, am discutat telefonic cu ei si m-a indrumat un baiat de la ei privitor la detaliile tehnice iar concluzia a fost ca aceste doua produse imi trebuiesc. Nu le montez la un magazin, ci in scara blocului in special la intrarea in boxe...Trebuie sa strang aprobari de la tot blocul :(...Vroiam sa stiu daca a mai cumparat cineva de la ei si daca sunt bune produsele....oricum toti aduc produsele din Asia dar sunt diferente de calitate intre ele...

Edited by CristianAdrian, 07 September 2010 - 08:57.
scos citat inutil ai primit warn pt citate inutile multiple


#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Acum depinde... iti trebuiesc din punctul Lor de vedere sau dintr-un punct avizat?
Camera este SuperOk ca si pret, numai sa fie asa cum spun ei... WDR, 600 Linii si varifocala! (apropos, cum se face reglajul la lentila? de unde?)

La placa de captura nu am ce comenta, ea fiind una standard. Probleme poti avea maxim la compatibilitate si/sau functii necesare.

Edited by CristianAdrian, 07 September 2010 - 08:58.
scos citat inutil. ai primit warn pentru citate inutile multiple


#5
CIUNLAY

CIUNLAY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.02.2008
Asta am intrebat si eu si au spus ca are doua surubele in exterior ...unul pentru focus si altul pentru zoom. Astazi sau maine ma duc sa le iau...revin cu un post sa iti spun cum merg...

Edited by CristianAdrian, 07 September 2010 - 08:54.
scos citat inutil. regula 9, aria Video. cititi regulamentul.


#6
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 08.02.2007
despre camere, majoritatea sunt ok,
stiu pe cineva care si-a montat trei camere de exterior, la pretul de aprox 130 euro bucata si a cumparat un computer nou nout pentru asta, dar nu a fost compatibil (nu sunt bune MAC, AMD-uri, se recomanda IBM-uri ptr asa ceva, cu caracteristici tehnice de te da pe spate)
pana la urma a recurs la solutia DVR-ului cu care se descurca acum perfect

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
date fiind preturile din ce in ce mai scazute, nu mai merita achizitia unei placi + calculator!

calculatorul de supraveghere cine il va administra? exista deja?
ce te faci cu bubele windwossului si blocarile?

#8
CIUNLAY

CIUNLAY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.02.2008
Da, la asta m-am gandit si eu la asta si de aceea am luat doar o camera si un dvr pe care l-am vazut si functionand la ei...Modelul este acesta:
http://www.onestore....zolutie-d1.html

Camera se vede excelent si funtia WDR m-a lasat masca...elimina lumina puternica de pe fundal (in cazul in care exista)...
Dvr-ul are rezolutie inalta (D1), si meniul este super simplu iar la banii astia chiar merita...

Baietii de acolo sunt foarte amabili si mi-au aratat setari, sfaturi de pozitionare si tot ce trebuie...sunt chiar profi baietii...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate