Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

DVD Player E-BODA MINI HDMI 90

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#145
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
va duceti in service cu ele.

#146
horiabg

horiabg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.09.2006

View Posthoriabg, on 14th February 2011, 13:50, said:

nu mai tin minte cum era formatat fiecare stick. este posibil sa nu-l recunoasca daca e formatat ntfs? si sa-l fi vazut pe celalalt daca era fat ?


intr-adevar... daca este ntfs nu-l recunoaste....

si.. bazaiala de la sursa... le-am dat un mail baietilor de la eboda si mi-au raspuns ca fiind conform cu nu stiu ce directive europene de poluare s-au facut niste modificari care produc acel bazait.. care deci este normal si nu dauneaza....


pacat ca bazaiala ma scoala din somn.. si trebuie sa-l scot din priza noaptea....  :(

#147
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
bazaiala este produsa de bobina din sursa. nu este normal sa faca asta. intra in inductie si bazaie. duceti-va peste ei in service.

Edited by niggaru, 02 March 2011 - 14:49.


#148
Marcy2007

Marcy2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 27.08.2007
un update de firmware nu mai scot astia,gata nu-i mai intereseaza modelul asta

#149
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
La ce-i nevoie de update? "Acum sti, citeste tot" :lol:

#150
Marcy2007

Marcy2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 27.08.2007
da am vazut ca citeste pe langa :D

#151
tony2

tony2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.02.2007
nu a gasit nimeni o rezolvare pt subtitrare in afara de includerea subtitrarii direct in film? are usb, hdmi si e deficitar la subtitrare... tipic romanesc! imi pare rau ca nu am citit pe forum inainte sa-l iau

#152
florinbss2

florinbss2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 29.06.2006
Incearca sa te scapi de el. Cu cat mai repede cu atat mai bine si nu te mai consumi atat. Dvd-ul e nascut mort si nu o sa se mai chinuie nimeni sa-l suresciteze.

#153
IngerulDiminetii

IngerulDiminetii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.10.2007
Aveti idee cum derulez un film? Daca doresc sa arat cuiva o filmare facuta in concediu si ma intereseaza sa spunem de la minutul 24  cum derulez pana acolo ca nu gasesc.

#154
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Apasati butonul "GO TO" de 2 ori si tastati 0-24-00 sau orice alte cifre.

#155
BOGDAN2111

BOGDAN2111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2011
SALUT, AM SUNAT AZI LA EBODA IN LEGATURA CU PROBLEMELE MINI DVD. MI-AU ZIS CA STIU DE ACESTE PROBLEME SI CA SE LUCREAZA LA REMEDIEREA ACESTORA. EU FOLOSESC VERSIUNEA 1.3 SI DUPA CE AM FACUT TOTI PASII DIN INSTRUCTIUNEA DE INSTALARE SE PARE CA FUNCTIONEAZA MAI BINE. NU CITESTE MP4. PROBABIL VOR SCOATE UN ALT FIRMWARE...
ESTE FOARTE IMPORTANT DUPA CE FACETI O MODIFICARE DE VERSIUNE SA RESETATI SETARILE APARATULUI LA CELE DIN FABRICA SI SA-L SCOATETI DIN PRIZA PENTRU VREO 2 MIN. LA MINE A FUNCTIONAT. AM FACUT UN UPGRADE LA V1.3 SI MI SE BLOCAU FILMELE CAND INTRA SUBTITRAREA. DUPA CE L-AM RESETAT SI L-AM SCOS DIN PRIZA SI-A REVENIT. ORICUM ASTEPT IMBUNATATIRILE, POATE REUSIM SA VEDEM SI MP4

#156
danybossu

danybossu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 06.06.2008

View Postradu_sto, on 14th February 2011, 16:26, said:

-bazaitul care il scoate in timp ce este oprit (sunet de frecventa inalta, de aceea unii il aud si altii nu)
  Deci nu numai la mine se aude chestia asta , eu am crezut ca aparatul meu are ceva...

Despre aparat il am de 2 zile asta in urma unui philips3520 care l-am schimbat cu asta din cauza telecomenzii care nu au fost in stare sa o repare  la service, acela avea subtitrarea mica nu avea decat putine setari
Asta are si el ceva defecte gen subtitrarea am corelato cu un fundal negru ca sa o pot citi pe fontul mediu, as gace un upgrade de firewire da vad ca majoritatea au probleme dupa el asa ca il las asa momentan poate scot ei o varianta mai buna

#157
Marcy2007

Marcy2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 27.08.2007
au uitat baieti sa scoata un nou update de firmware, rusine sa le fie

#158
titelll

titelll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.04.2011

View Posttak30ver, on 13th October 2010, 22:22, said:

Am cumparat si eu un aparat de acest tip. am platit cam 160 lei pe el, la magazin mi-au facut poza pe un tv cu stick usb, mergae tot. L-am luat strict pentru niste dvd-uri initial dar acum il folosesc pentru toate xvidurile. Imi incarca automat subtitrarile, se vad super bine, am instalat firmware 1.2 intr-un minut de pe usb. Scrii pe usb doar fisierul mtk , il bagi in player , se deschide capacul, dai splay , apare upgrading si cand s-a inchis capacul si apare eboda pe ecran si in colt firmware 1.2 il inchzi. scoti stickul, dai restart si gata . Ma stresa ca nu avea alb la subtitrare, how idiot is that ?
Fontul actual vede si  tz si sh :) asa ca numai pe el il folosesc. Super util .





Cum faci fontul alb?

#159
Libanezu

Libanezu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.04.2006
titelll dai setup subtitrare si pune setarile mele: font mic, culoare fundal transparent, culoare contur text negru, culoare text alb

#160
RIKKO

RIKKO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.07.2011
E-BODA MINI HDMI 90 !!!Scrie pe el (citeste tot),NU citeste dupa usb urmatoarele..MKV,HD,FULL HD !!! Stie cineva de ce nu citeste mkv,hd sau full hd dupa USB?..Scrie 1080p..mpeg4 etc..si el nu citeste nimik hd SAU MKV dupa USB! Stie cineva de ce??

#161
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Are 1080p upscaling, asta inseamna ca are iesire hdmi, nu ca reda fisiere video 1080p, iar chestia cu: Stii deja... citeste tot! se refera la faptul ca pe langa filme in format DVD mai citeste si divx si xvid + subtitrare, bine cu subtitrarea am o problema pentru ca sacadeaza filmul rulat pe stick adunci cand subtitrarea e activa si nu stiu ce sa ii fac.

#162
anaconda1

anaconda1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.07.2006

View Posteinsteiniq9000, on 20th January 2011, 23:00, said:

salut tuturor. am si eu o problema cu un e-boda mini hdmi 90. nu imi vede fisierele de subtiotrare la anumite filme. filmele originale cumparate din magazin nu au probleme ci doar filmele trase de pe net si scrise pe dvd. pe scurt filmul il citeste dar nu vede subtitrarea ca fisier sa o pot selecta. ce sa fac? am ultimul update dar degeaba:|
sal
am aceeasi problema si se pare ca este din cauza folderelor...incearca sa pui filmul si subtitrarea direct pe dvd sau cd dar fara folder.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate