Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Ascundere numere flux ISDN

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 16.03.2006
Am instalat la servici un flux ISDN de la Vodafone pe un Panasonic PBX 600. Din cele 30 de DID-uri folosesc 10 pentru un cell center, pentru care am atribuit 10 identitati diferite din cele 100 pe care mi le-a pus la dispozitie Vodafone. Celelalte 20 le folosesc pentru restul de telefoane de la birou si ies toate prin numar de cap de hunting. Problema este ca uneori vreau sa blochez identitatea de iesire pentru cele 10 DID-uri din call center (sa ascund numarul). Nu vreau insa sa fac acesta blocare permanenta. Din setarile centralei blochez CLIP SI CLIR insa numarul tot este vizibil. De la Vodafone mi-au spus se poate bloca identitatea pe tot trunchiul de 30  printr-o cerere la ei. Nu imi convine aceasta solutie deoarece nu vreau sa blochez mereu identitatea pentru call center si nicidecum pentru celelalte 20 de extensii. Cine mi-a instalat centrala a spus ca Vodafone poate da drumul sa ies eu din centrala cu acesta optiune pentru DID-urile care vreau, dar e ceva mai complicat de facut aceasta modificare si nu vor sa se lege la cap. Mai lucreaza cineva cu ISDN de la Vodafone. S-a mai lovit cineva de aceasta problema ? Multumesc !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate