Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala
 Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor
 

unde pot afla cat de buna este piesa mea de teatru

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
roxanaaa

roxanaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2005
Am 22 de ani si sunt studenta la o facultate de litere.Am scris pana acum destul de mult..dar cea mai reusita  este o piesa de teatru.A fost citita de o actrita din Ploiesti...a spus ca este destul de buna..dar eu vreau sa lupt ca piesa sa fie jucata undeva.As dori sa aflu cui i-o pot trimite,dar sa fiu sigura ca o citeste si imi poate da un sfat pertinent si avizat.Multumesc.

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
trimite-mi-o mie, poate accept sa joc in ea

#3
roxanaaa

roxanaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2005

shumilica, on Jul 25 2005, 21:48, said:

trimite-mi-o mie, poate accept sa joc in ea

<{POST_SNAPBACK}>

ar fi mai bine sa fii regizor decat actor..........

#4
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
de ce? piesa de teatru implica numai regizori, fara actori ?  :death:  :w00t:

#5
roxanaaa

roxanaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2005

shumilica, on Jul 25 2005, 22:19, said:

de ce? piesa de teatru implica numai regizori, fara actori ?  :death:  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Ba da,dar de obicei regizorul este cel care poate avea o parere pertinenta despre piesa,iar eu asta am cerut -un sfat,o parere.Si daca ai fi fost un regizor cunoscut ar fi fost si mai bine..ca ar fi fost jucata piesa mai repede .Intelegi?dar aici unde se posteaza creatiile literare?

#6
roxanaaa

roxanaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2005
Chiar nimeni nu stie vreun regizor sau un teatru serios caruia ii pot trimite prin e-mail piesa mea de teatru?????Am dat un e-mail si unui teatru din Anglia,si,spre deosebire de teatrele din Romania,mi-au raspuns foarte repede.Insa ei nu pot citi piesa mea pentru ca acolo fiecare scenarist are cate un agent personal,si asa se citesc scenariile.Exista asa ceva in Romania?Nu este nimeni care poate si vrea sa ma ajute?

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

roxanaaa, on Jul 25 2005, 22:44, said:

Am 22 de ani si sunt studenta la o facultate de litere.Am scris pana acum destul de mult..dar cea mai reusita  este o piesa de teatru.A fost citita de o actrita din Ploiesti...a spus ca este destul de buna..dar eu vreau sa lupt ca piesa sa fie jucata undeva.As dori sa aflu cui i-o pot trimite,dar sa fiu sigura ca o citeste si imi poate da un sfat pertinent si avizat.Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>

Cred că atitudinea corectă este: "pe culoarele ATF-ului sau pe la teatre cu manuscrisul în dinți"

#8
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Sau la Paul Everac, s-o gireze el cu personalitatea lui.  :naughty:  :naughty:  :naughty:

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cind eram mic si prost am rasfoit o carte de critica de teatru care spunea despre o piesa de-a lui everac ca este cam fantezista pentru ca deraiaza prea multe trenuri intr-un timp prea scurt :roflmao:

#10
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Incercam sa fiu ironic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate