Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Tractor U445 ( Long 445 tractor )

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6713 replies to this topic

#4861
g-aB-Ri-el_-73

g-aB-Ri-el_-73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.02.2012
salut colegi si la multi ani!
Iulian sunt modele de pompe romanesti in care se pot intoarce pinioanele si rezolvi problema ta,eu am facut lucru acesta.
   Este vre-un coleg ce foloseste semanatoare nodet gucis pe 4 randuri dupa 445 am achizitionat una si mi se pare cam mare,nu stiu daca o sa ma salte de fata,are buncare de azot maricute,oricum pana la primavara o sa pun greutati si distantier mare pe tractor.Detine cineva carte tehnica pentru aceasta semanatoare?

#4862
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
Unde pot gasi 2 leviere pretabile pentru a schimba cauciucurile spare la un u445?

#4863
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Mergi la un fierar cu 2 bare de fier striat de 16-18 si ti le confectioneaza .

#4864
rionut83

rionut83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 12.11.2012
Rul group

#4865
Florentin91

Florentin91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2016
Dupa ce am remediat problema, la u445, cu pastila anti inghet a aparut alta.
Cand pun contactul ceasul de apa se duce la maxim in partea stanga si cel de motorina se duce la maxim in dreapta, la full... conform schitei electrice, la cum stiu eu s-o citesc, sunt montate bine firele... este posibil sa fie inversata polaritatea?
La ceasul de motorina nu am plutitor, urmeaza sa ii pun. Posibil sa fie aceasta o cauza? Desi nici inainte sa apara problema cu pastila nu avea si era in regula...
Multumesc!

#4866
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Ai pus firele gresit, cand dau la masa arata plin

#4867
Florentin91

Florentin91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2016
le-am scos si separat, am scos plusul cand de la unu cand de la celalalt si la fel ... rosu este pe in dreapta, masa pe centru iar sondele , plutitor si temperatura, in stanga... asa arata si cartea tehnica dupa cum citesc eu...

#4868
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Auzi si eu m-am batut de chestia asta in spate la ceas ai asa cum te uiti la borne.Plus minus sonda iar la apa se poate sa ai bulb pentru bec nu ceas.Pentru ceas iti trebuie sonda mica daca ii mai lunga si groasa ii pt bec.La motorina poate ai scurt pe sonda.

#4869
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Pe spatele ceasurilor in dreptul unei borne trebuie sa fie un cod.Unde este acel cod se pune firul de la sonda respectiva.

#4870
Florentin91

Florentin91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2016

 TudorCJ, on 06 ianuarie 2019 - 18:52, said:

Auzi si eu m-am batut de chestia asta in spate la ceas ai asa cum te uiti la borne.Plus minus sonda iar la apa se poate sa ai bulb pentru bec nu ceas.Pentru ceas iti trebuie sonda mica daca ii mai lunga si groasa ii pt bec.La motorina poate ai scurt pe sonda.

Nu am bec, am ceas pentru temperatura apei.  Din sonda de motorina a mai ramas doar capacul... nu are cum sa fie scurt pe ea. o sa vad daca gasesc un electrician bun!

 gcom61, on 08 ianuarie 2019 - 10:13, said:

Pe spatele ceasurilor in dreptul unei borne trebuie sa fie un cod.Unde este acel cod se pune firul de la sonda respectiva.
multumesc!

#4871
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Eu am zis ca daca ai sonda pentru bec nu va merge ceasul de apa.Citeste ce am scris ca eu am patit cu sondele si ceasul nu functiona.

#4872
Florentin91

Florentin91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2016
Am inteles ce ai spus...
Din spusele unui electrician becul de motorina este defect ( il cumparasem nou acum 5 zile) becul sta la maxim doar cu firul rosu bagat iar celalalt, cica, asa trebuie sa stea... pana acum nu am sesizat ca se duce stanga maxim.


#4873
Florentin91

Florentin91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2016
Ceasul sta la maxim, nu becul. Scuze

#4874
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Pai la apa ii normal daca tu ai legat cum ti-am zis sa pice stanga jos adica 40 grade iar motorina sa indice cat ai.Dar exprimate ca ceasul de apa cade la 30 grade nu stanga dreapta ca ii cam greu de inteles.Daca scoti bulbul si il pui in apa calda trebuie sa indice ceasul

#4875
Florentin91

Florentin91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.05.2016
O sa incerc sa pun cateva poze maine.
Maxim stanga, la cel de apa, ma refeream ca acul iese in afara scalei albe..

#4876
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Da ii ok daca nu se urca cand apa ii calda problema sonda.Daca ii leg in spate + - sonda la bornele ceasului.

#4877
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Testeaza cum a zis Tudor desfaci sonda din chiuloasa si o bagi in cana cu apa foarte calda si priveste ce face acul.Tre sa meargă spre verde sau rosu.Tre ca sonda sa fie pt ceas adică scurta si mai groasa,daca e lunga si subțire e pt bec.Ambele trebuie să fie bune,altfel nu va indica bine.Daca nu ai plutitor la sonda de motorina va trebui sa indice gol maxim stanga.

#4878
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Eu ce spun le spun din proprie experienta si vreau sa ajut multi sa faca repede si bine.Eu pe u650 am avut sonda lunga am verificat de 10 ori firele si 2 ceasuri de proba pana am pus o sonda de dacie scurta si din prima merge si acuma.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate