Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

A apărut vreun film bun în 2010?

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009

View Postryanna, on 24th July 2010, 18:52, said:

COP OUT ....da ... intradevar .... de gustibus. nu am rezistat nici macar un sfert de ora la el....execrabil .
ok...si tu ce film propui?

#38
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Tocmai ce a recomandat filmul "Shutter Island".

#39
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009

View PostDau, on 24th July 2010, 19:55, said:

Tocmai ce a recomandat filmul "Shutter Island".
l`a recomandat pentru ca au spus cativa useri ca`i film bun...

#40
ryanna

ryanna

    Cel ce Vede

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,804
  • Înscris: 17.06.2007

View PostPiktoree, on 24th July 2010, 19:04, said:

ok...si tu ce film propui?

tocmai am vazut filmul AFTER LIFE din 2009 cu Christina Ricci si Liam Neeson .....absolut genial !!!! primul film cu adevarat interesant pe care il vad dupa Shutter Island ! m-a marcat profund ! traieste-ti viata cat inca mai esti in viata !!!

#41
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 01.12.2007
Ce va impresionat asa tare la Shutter Island?
Mie nu mi s-a parut chiar asa mare fenomen.

#42
unudoi

unudoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 27.03.2007

View Postscrisit, on 24th July 2010, 21:12, said:

Ce va impresionat asa tare la Shutter Island?
Mie nu mi s-a parut chiar asa mare fenomen.
E o vorba care zice ca poti recunoaste un om inteligent nu dupa raspunsurile pe care le da ci dupa intrebarile pe care le pune.

#43
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 01.12.2007

View Postunudoi, on 24th July 2010, 21:28, said:

E o vorba care zice ca poti recunoaste un om inteligent nu dupa raspunsurile pe care le da ci dupa intrebarile pe care le pune.

Am afirmat eu undeva ca sunt Eminescu?

#44
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,578
  • Înscris: 11.06.2010

Quote

tocmai am vazut filmul AFTER LIFE din 2009 cu Christina Ricci si Liam Neeson .....absolut genial !!!! primul film cu adevarat interesant pe care il vad dupa Shutter Island ! m-a marcat profund ! traieste-ti viata cat inca mai esti in viata !!!
Si eu tocmai il vazusem ieri :lol: . E bun filmul.

Shutter Island a fost un film ratat din start pentru mine, nu ca ar avea filmul vreo vina , chiar asteptam filmul, insa am citit undeva din greseala intriga
Spoiler
...si cand am vazut filmul n-a mai avut nici un farmec .

Edited by Handicarpati, 25 July 2010 - 06:47.


#45
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Pentru mine e de ajuns să spună o persoană că nu i-a plăcut, deja nici nu mai contează respectivul film. :D

#46
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Sau daca iti spune un pacient ca nu ii place lucrarea pe care i-ai facut-o te lasi de meserie? Sau daca un user de pe forum spune ca nu esti bun ca moderator te retragi din functia asta?

#47
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

View PostFlawless69, on 23rd July 2010, 23:58, said:

Inception pare foarte bun, si poate chiar ii de 9 si ceva(inca nu l-am vazut), dar sa te iei dupa notele de pe IMdB, mare prostie.

ti se pare tie, daca va avea 300.000 mii voturi (si va avea) cu media peste 9, alea is 300.000 pareri despre film
da, si eu folosesc foarte des IMDB

#48
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postryanna, on 24th July 2010, 21:07, said:

tocmai am vazut filmul AFTER LIFE din 2009 cu Christina Ricci si Liam Neeson .....absolut genial !!!! primul film cu adevarat interesant pe care il vad dupa Shutter Island ! m-a marcat profund ! traieste-ti viata cat inca mai esti in viata !!!
Hesuze Cristoste...asta e film motivational? Asta e un film din care inveti ca trebuie sa iti traiesti viata? Exact in stilul lui Saw numai ca mai macabru si mai imposibil. Ca sa nu mai zic ca multe din "victimele" care ajungeau pe mana lu asta au ajuns la el din cauza ca si-au trait viata...e extraordinar de tras de par dar inteleg ca v-a marcat mai mult mesajul decat restu, care sunt sub orice critica. Actingul, scenariul in mod special...proaste spre foarte proaste. Nu o fi nota de pe imdb un reper recomandat (desi daca stii unde sa te uiti si dupa ce note sa te iei ramai cu ceva) dar aici au dreptate utilizatorii.

E o prostie de film cu un mesaj motivational de tot rasu...s-a abuzat de frica de moarte a oamenilor sa deschida ochii deja deschisi. Nu excela in nimic filmul asta...nici macar un final surpriza nu are fiind atat de previzibil.

#49
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009

View Postryanna, on 24th July 2010, 21:07, said:

tocmai am vazut filmul AFTER LIFE din 2009 cu Christina Ricci si Liam Neeson .....absolut genial !!!! primul film cu adevarat interesant pe care il vad dupa Shutter Island ! m-a marcat profund ! traieste-ti viata cat inca mai esti in viata !!!
da omu a cerut un film de anu asta nu din 2009...
nici nu esti atenta...
acum astept sa apara The sorcerer's apprentice. trailerul pare interesant, da am mai fost dezamagit in felu asta. Adica trailer de nota 10 si film de nota 7 <_<

#50
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostPiktoree, on 25th July 2010, 15:22, said:

da omu a cerut un film de anu asta nu din 2009...
nici nu esti atenta...
acum astept sa apara The sorcerer's apprentice. trailerul pare interesant, da am mai fost dezamagit in felu asta. Adica trailer de nota 10 si film de nota 7 <_<
Si tu de ce nu esti atent si nu vezi ca de fapt de abia anu asta apare prin cinema? In 2009 a aparut numai in festivaluri de film.
2010 e corect pentru filmu ala.

#51
ryanna

ryanna

    Cel ce Vede

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,804
  • Înscris: 17.06.2007

View PostM0n0, on 25th July 2010, 11:45, said:

Hesuze Cristoste...asta e film motivational? Asta e un film din care inveti ca trebuie sa iti traiesti viata? Exact in stilul lui Saw numai ca mai macabru si mai imposibil. Ca sa nu mai zic ca multe din "victimele" care ajungeau pe mana lu asta au ajuns la el din cauza ca si-au trait viata...e extraordinar de tras de par dar inteleg ca v-a marcat mai mult mesajul decat restu, care sunt sub orice critica. Actingul, scenariul in mod special...proaste spre foarte proaste. Nu o fi nota de pe imdb un reper recomandat (desi daca stii unde sa te uiti si dupa ce note sa te iei ramai cu ceva) dar aici au dreptate utilizatorii.

E o prostie de film cu un mesaj motivational de tot rasu...s-a abuzat de frica de moarte a oamenilor sa deschida ochii deja deschisi. Nu excela in nimic filmul asta...nici macar un final surpriza nu are fiind atat de previzibil.


:confuzzled:   wow  !!! ma dezamagesti ! ma asteptam la mai mult de la tine...se pare insa ca e mai putin !  dar...am sa supravietuiesc !    :rolleyes:

Edited by ryanna, 25 July 2010 - 18:17.


#52
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postryanna, on 25th July 2010, 19:16, said:

:confuzzled:   wow  !!! ma dezamagesti ! ma asteptam la mai mult de la tine...se pare insa ca e mai putin !  dar...am sa supravietuiesc !    :rolleyes:
Te dezamagesc pentru ca filmul e prost? Da-mi voie mie sa zic...
WOW...

#53
ryanna

ryanna

    Cel ce Vede

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,804
  • Înscris: 17.06.2007

View PostM0n0, on 25th July 2010, 19:23, said:

Te dezamagesc pentru ca filmul e prost? Da-mi voie mie sa zic...
WOW...


pai daca zici ca un  film atat de ,,curat" ca imagine , joc , scenariu si mesaj , ca AFTER LIFE  e slab si o varza second hand ca MR NOBODY e bun.....

#54
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postryanna, on 25th July 2010, 19:27, said:

pai daca zici ca un  film atat de ,,curat" ca imagine , joc , scenariu si mesaj , ca AFTER LIFE  e slab si o varza second hand ca MR NOBODY e bun.....
Nu, tu trebuie sa imi dai exemplu exact de joc si scenariu "curat"...eu nu stiu unde ai vazut. Si prin joc nu ma refer la tipat sau plans sau mai stiu eu ce crezi tu ca e joc. Ci vreau sa-mi zici care din personaje ti s-a parut dificil de conceput...nu de alta, dar nici unul nu are personalitate si toate emotiile sunt fie exagerate (probabil atunci iti da tie impresia de joc "curat") fie ne-la-locul lor. Scenariul a fost penibil sustinut numai de cele cateva replici din care deduceai mesajul. Pff...pana si astea, cand iti dai seama ca pentru asta e facut filmul iti zici: "Pentru asta?? Pentru asta imi arata mie prostiile astea exagerate? Asa ma face asta sa vreau sa imi traiesc viata?".

Si stii ce altceva imi place? E ca atunci cand vezi ca zic ca am prins mesajul si toate tampeniile alea si totusi zic ca filmul e prost ai sa-mi zici ca nu am inteles filmul, pe cand tu, la Mr. Nobody, un film de o calitate superioara cinematografic, nu cred ca ai stat prea mult sa intelegi mesajul sau sa ii vezi frumusetea. Pacat.

Mr. Nobody, varza S.H. ... sad.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate