Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Schimb distributie + fulie Mitsubishi Lancer 2007

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
snoopyCST

snoopyCST

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 92
  • Înscris: 16.09.2009
Sunt la aproape 60 000 km cu masina si trebuie schimbata distributia
Azi am fost la un atelier sa schimbe antigelul si am vazut ca fulia(roata aia pe care sta cureaua de transmisie) cam joaca si mi-au zis ca ar trebui schimbata sa nu cumva sa se rupa cureaua ca m-ar costa mult si ca trebuie desfacut aproape tot motorul..etc

masina am cumparat-o acum o luna si recunosc nu-s cel mai priceput la componente nu am observat eu ca fulia a fost putin "taiata", masina fiind accidentata dreapta fatza.
ideea este ca cei de la atelier au zis ca fulia trebuie schimbata sa nu sara cureaua la turatii mari si asta m-a speriat
cat e de grava problema? oare daca a fost putin taiata fulia are probleme si motorul?(acesta arata impecabil si nu pare sa fi fost atins..)

masina e din 2007 si am observat ca inca are garantie dar am inteles ca nu ma ajuta cu nimic, garantia intra in vigoare cand se strica piesa "de la sine"..
dat fiind ca este in garantie(pana la sfarsitul anului) pot schimba distributia + fulia la alt atelier auto decat reprezentanta Mitsubishi? (pretul cred ca e triplu la reprezentanta)

#2
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.323
  • Înscris: 24.06.2006

Vizualizare mesajsnoopyCST, pe 8th July 2010, 14:37, a scris:

Sunt la aproape 60 000 km cu masina si trebuie schimbata distributia
Azi am fost la un atelier sa schimbe antigelul si am vazut ca fulia(roata aia pe care sta cureaua de transmisie) cam joaca si mi-au zis ca ar trebui schimbata sa nu cumva sa se rupa cureaua ca m-ar costa mult si ca trebuie desfacut aproape tot motorul..etc
fulia care o vezi nu are nimic cu distributia in afara de faptul ca sunt montate pe acelasi ax
distributia (curea, intinzator, role, fulii) se afla in spatele capacului de plastic si in general trebuie desfacute multe printre care si acea fulie ca sa o poti vedea
oricum daca joaca schimb-o urgent

Editat de dan210, 11 iulie 2010 - 19:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate