Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Skoda Octavia 1.4 TSI - 122 -Business Edition

- - - - -
  • Please log in to reply
275 replies to this topic

#19
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 01.10.2008
Se pare ca masina o iau maine de la dealer. Insa au fost asa de draguti cu mine ca au trimis un file pdf cu cateva foto cu masina mea asteptand sa o primesc in bratele mele :coolspeak: Pana atunci sper ca pot sa va impartasesc cu voi acel file pdf. Ultima noapte fara ea....

Attached Files



#20
car0l

car0l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.04.2008

 andrew1980, on 6th July 2010, 20:26, said:

Se pare ca masina o iau maine de la dealer. Insa au fost asa de draguti cu mine ca au trimis un file pdf cu cateva foto cu masina mea asteptand sa o primesc in bratele mele :coolspeak: Pana atunci sper ca pot sa va impartasesc cu voi acel file pdf. Ultima noapte fara ea....

o sa fie o noapte fara somn  :kisstogether:

#21
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
S-o stăpânești sănătos! Mi-ai adus aminte când o așteptam și eu acum 2 ani jumate... fix de Crăciun am primit-o!
Să faci un filmuleț cu 0-100 ca să le arăți tuturor ce poate motorașul!

#22
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Sa faca film (pe iutub nu sunt?), dar numai dupa ce termina rodajul!
E frumoasa culoarea, mie nu-mi place in schimb insertia aia argintie de pe bord. Bine, eu am o boala cu argintiul, nu ne prea impacam.
Oricum, multi km fara probleme!

#23
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu mă interesează ce-i pe youtube, vreau să văd de la el. Eu am făcut test-drive cu Superb cu motorul ăla și nu mi s-a părut deloc puturos.
La ce plăcere ai cu mașina nouă rodajul il termini în câteva zile...

#24
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 01.10.2008
Multumesc mult pentru urarile de bine....cu noaptea sper sa treaca cat mai repede...iar acum sper ca o sa imi ia un pic gandul de la masina meciul Olanda - Uruguay.....macar pentru timpul acela....In rest revin maine sau poimaine cu relatarile. Iardespre filmulet daca fac numai si numai dupa un rodaj ca la carte. Dupa aceea...o sa vedem ce stie micutza :naughty:

#25
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,723
  • Înscris: 22.11.2007

 ripper, on 6th July 2010, 21:17, said:

Nu mă interesează ce-i pe youtube, vreau să văd de la el. Eu am făcut test-drive cu Superb cu motorul ăla și nu mi s-a părut deloc puturos.
La ce plăcere ai cu mașina nouă rodajul il termini în câteva zile...
a spus cineva ca e puturos motorul? are 0-100 undeva sub 10s(9.5 parca), ceea ce e al naibii de bine la doar 122cp si o masina nu tocmai usoara precum octavia.

#26
Serbann

Serbann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 21.05.2007
Despre acel motor, eu am auzit si citit doar de bine. In rest, e foarte frumoasa culoarea.

#27
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Da, ce sa spun, sunt invidios ca tu iti primesti masina. Eu mai am de asteptat mult si bine. Cu toate astea ma bucur pentru tine si-ti doresc s-o conduci cat am condus-o eu pe fosta mea masina si sa ai cel mult cate probleme am avut eu la ea.

#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,914
  • Înscris: 14.11.2004
Felicitari, s-o stapanesti sanatos, faina culoare, pe Rosu Brunelo, chiar arata bine, este mai draguta asa, decat pe bej sau gri, ma faci sa nu mai vreau Reno  :rolleyes: .

Vad ca nu ai comandat CD Player-ul Bolero, pacat, este o dotare, care merita, mai ales ca scapai de CD-urile imprastiate prin masina si arata si bine.

Te asteptam cu primele poze reale cu "jupaneasa" ta,

#29
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 01.10.2008
Salutare la toata lumea Dupa cum cred ca o sa ghiciti a venit ziua cea mare in sfarsit si pentru mine. Am putut sa primesc in proprietate frumusetea de masina .
Cum au decurs lucrurile....Am ajuns dimineata la ora 10 astazi ...si am fost intampinat de domnisoara, cu care tineam legatura. Spre marea mea mirare masina a fost bagata in showroom fiindca afara ploua ca sa pot sa o studiez dupa plac...Masina a fost spalata ca lacrima etc. Cand m-am suit prima data am avut niste emotii atat de placere cat si nici nu stiu cum sa o descriu...
La predare iti trebuiesc de fapt bani pentru numere rosii care in cazul meu au fost 74 lei, bani pentru incheiere RCA 363 lei pe un an la ASTRA , covorase din cauciuc de o calitate chiar buna am primit cadou de la dealeri...
dar sa trecem la ce este cel mai important, primii kilometrii si impresiile mele:
Prima impresie: SILENTIOASA DAR SILENTIOASA....totul merge asa de fin, Pana am ajuns la Cluj de la Oradea insa am putut sa ma acomodez cu masina chiar bine. In primul rand inca o data toata masina cu aceasta motorizare este caracterizata de o foarte buna antifonare. In al doilea rand acest motor tsi mi-a intrecut toate asteptarile chiar de la inceput desi nici un metru nu a vazut peste 3200-3300 de rpm...si se simte ca inca acolo incep artificiile adevarate. Inca o data zic, cine pune la indoiala ca Octavia cu aceasta motorizare ar fi submotorizata este clar ca cerul senin ca habar nu are despre ce vorbeste. Despre feeling in masina...ce sa mai zic...nu se poate compara absolut cu nimica in lume primii km facuti intro masina fabricata de fix 2 saptamani care merge brici.... Sunt fericit de alegerea facuta de nici nu pot sa va descriu. A si inca ceva, toata lumea spune ca senzorul parcare spate este afisat grafic doar pe Bolero. Nu este adevarat si pe Swing este afisat foarte frumos si logic pot sa te ghidezi dupa grafica foarte lejer si sigur.Numai ca probabil nu este asa de frumos aratat. In final atasez cateva imagini facute astazi in Showroom inainte sa fi scos masina ...afara nu am facut inca foto ca a plouat cu galeata toata ziua si la Oradea si la Cluj si este un frig de numai....
http://img15.imagesh.../1007070024.jpg
http://img651.images.../1007070023.jpg
http://img718.images.../1007070016.jpg
http://img816.images.../1007070020.jpg
http://img210.images.../1007070017.jpg
http://img338.images.../1007070019.jpg
http://img143.images.../1007070018.jpg
http://img10.imagesh.../1007070021.jpg
Va rog sa ma scuzati pentru exprimare sau alte greseli dar sunt extenuat efectiv...la noapte foarte putin am dormit . Promit ca va mai scriu. Noapte buna...adica un meci de zile mari!!!

#30
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
E foarte frumoasa masinuta, arata bine. Sa o conduci multi multi km fara probleme!

#31
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,914
  • Înscris: 14.11.2004
Felicitari pentru masinuta, respecta rodajul si te vei bucura mult timp de ea, nu e submotorizata, poate 1,2, dar la 1,4 se va misca bine, ca acest motor are deja o perioada buna de timp, petrecuta sub capota lui Golf6.

Normal ca senzorii de parcare merg si pe Swing, in schimb, la Golf, de ex. echivalentul lui Bolero poate fi imperechiat cu o camera de march-arriere care este utila in anumite situatii.

O pata de culoare in marea de Octavii argintii, bej si albe :)

#32
rares815

rares815

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 26.08.2008

 andrew1980, on 7th July 2010, 22:27, said:

Superba :wub:. Sa stapanesti sanatos cei 122 de caluti :D. Cat a costat ?

#33
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
Felicitari si sa o stapanesti sanatos.

#34
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 01.10.2008

 vimp, on 8th July 2010, 15:18, said:

Felicitari si sa o stapanesti sanatos.
Multumesc mult pentru urare. Pana la urma ce masina o sa iti iei? Din cate am inteles  O 2 nu iti place (in afara de portbagaj), Te inteleg, gusturile nu se discuta :peacefingers: . Pentru mine masina este perfecta , sunt mai mult decat multumit deocamdata de ea . Numai bine iti doresc :peacefingers:

Edited by andrew1980, 08 July 2010 - 20:34.


#35
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
felicitari de achizitie, tu ai scapat bine cu 2 luni, eu am stat 4 si 1 saptamana, in toamna se fac 3 ani... Interiorul mi-a placut mereu la ocatvia, parca apartie undei clase superioare... arata foarte bine pe culoarea asta(nu cred sa mai fi vazut), cand luasem eu eram printre singurii cu capucino bej, 90% parca erau argintii sau negre...
Cat ai dat in final? Discount ai primit sau doar ca mine covorase si trusa aia cu stingator cadou?
1,4 TSI de 122 cp e o minunatie de motor, e foarte performant, uimitor ca scoate 9,7s cand un 1,4 turbo de 140 cp de la astra scoate 9,9 cp... VAG demonstreaza si aici superioritatea...

#36
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Sa o alergi sanatos , arata foarte bine pe culoarea asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate