Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Frecventele creierului...

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,128
  • Înscris: 25.02.2007

View PostEu-ro-man, on 4th July 2010, 10:25, said:

Din cate am inteles exista elf-ul care lucreaza pe frecventele astea ( unele dintre el ) , cu rezultate destul de bune in sanatate. Putem modifica un astfel de aparat in asa fel incat sa transmitem un anumit mesaj prin el?
S-a demodat telefonu' si inca n-am auzit eu ?  :rolleyes:
Si pe bune, la ce folos chinuiala cu transmiterea de mesaje pe frecvente joase ? Ca pana transmiti pe 0.01Hz "VINE DUJMANU, LANSEAZA RACHETELE" esti gata mort.
Si.. in caz ca totusi, realizezi minunea, cum va fi ? Fiecare creier cu numarul lui de telef.. brain ? Adica cum transmiti tu' lu' X si nu lu' Y ? Pui raza majica pe el ? Nu mai repede ii faci semne din maini daca tot ai cale directa ?

#20
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Are dreptate Mosotti
Frecventele alea joase ar putea proveni chiar de la acea parte a corpului pe care o pomeneste chiar el

Ar trebui sa-l luati in serios

#21
Eu-ro-man

Eu-ro-man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 04.07.2010
Eu inteleg ca atunci cand deschizi un subiect sa ti se raspunda de catre useri care stiu despre ce este vorba, nu orice manelist care are in cap numai "of, viata mea" Ce cautati pe aici dragilor; Daca unii evolueaza, nu trebuie sa va simtiti prost, nu trebuie sa fiti gelosi; liniste va rog. Voi puteti sa aveti dovezi in fata ca habar nu aveti la ce va uitati, da' sa mai si credeti. :thumbdown: Inapoi la era voastra primitiva.

Edited by Eu-ro-man, 12 July 2010 - 09:39.


#22
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,128
  • Înscris: 25.02.2007
Si totusi, de ce sa transmiti mesaje pe frecvente asa joase ?
Si ar mai fi dilema.. cum recepteaza creiere diferite acelasi mesaj..
Despre densitatea informatiei.. la frecventele astea daca poti aduna un simbol/secunda. Mai precis, daca dictionarul e de 1 simbol, ai nevoie de o secunda pt. transmisia lui. Daca ai 100 simboluri ai si 100 secunde. And so on. Pe scurt, ori ai dictionare extrem de reduse ori timpi foarte mari pt. transmisia unuia sau altuia dintre simboluri.

Deci. La ce tip de mesaje te gandesti sa se transmita.. elf.

#23
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
"Eu inteleg ca atunci cand deschizi un subiect sa ti se raspunda de catre useri care stiu despre ce este vorba, nu orice manelist care are in cap numai "of, viata mea" Ce cautati pe aici dragilor; Daca unii evolueaza, nu trebuie sa va simtiti prost, nu trebuie sa fiti gelosi; liniste va rog. Voi puteti sa aveti dovezi in fata ca habar nu aveti la ce va uitati, da' sa mai si credeti.Inapoi la era voastra primitiva"
pai nu sunt useri, sunt moderatori.
Exita aparatura psihotronica , pentru modificarea gandurilor comandata prin calculator se numeste telepatie asistata.
Exista foarte multe aparate de ultima ora pentru influentarea electrica ,electromagnetica, telepatica, sugestie  a creierului, in scopuri mai putin constructive.

Edited by cincicinci, 04 September 2013 - 18:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate