Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Obzor-Club Miramar

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
danasonia

danasonia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.07.2010

 viorel.stanculescu, on 5th July 2011, 19:47, said:

Multumesc pentru raspuns.
La cel referitor la vigneta intrebarea era legata de vigneta de intoarcere (daca stai mai mult de 7 zile), o gasesti in Obzor sau ramane sa o luam tot din Varna? Anul trecut am luat-o din Varna, de la statia OMV de la iesirea spre Shumen insa atunci Constantin si Elena era aproape. Acum fiind vreo 60 de km de la Obzor la Varna e cam riscant, nu?
vigneta lor e doar de 1 saptamana,1 luna sau 1 an.Cum noi am stat 14 zile,al luat de la inceput vigneta de o luna,dar se pot lua la dus vignete pt 2 saptamani ,pe care le perforeaza corespunzator,cea de a II-a in continuarea primei,cand am stat mai putin ca acum ,asa procedam

cel mai bine e ca la dus,sa luati direct vigneta pt 2 saptamani,vi se perforeaza cea de a-II-a in continuarea primei,oricum la ei cea mai scurta vigneta e de o saptamana,pt un sejur de 7 nopti dar 8 zile,oricum trebuie a doua vigneta

#20
viorel.stanculescu

viorel.stanculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.07.2005

 danasonia, on 6th July 2011, 11:32, said:

vigneta lor e doar de 1 saptamana,1 luna sau 1 an.Cum noi am stat 14 zile,al luat de la inceput vigneta de o luna,dar se pot lua la dus vignete pt 2 saptamani ,pe care le perforeaza corespunzator,cea de a II-a in continuarea primei,cand am stat mai putin ca acum ,asa procedam

cel mai bine e ca la dus,sa luati direct vigneta pt 2 saptamani,vi se perforeaza cea de a-II-a in continuarea primei,oricum la ei cea mai scurta vigneta e de o saptamana,pt un sejur de 7 nopti dar 8 zile,oricum trebuie a doua vigneta

Primele impresii sunt foarte bune. Vigneta 6 Euro la chioscul alb de dupa vama, in dreapta sensului giratoriu.
In vama ne-au indrumat spre el.  :thumbdown:

Edited by viorel.stanculescu, 14 July 2011 - 20:22.


#21
Sehrazat

Sehrazat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2010
A fost cineva la Hotel Sofia - Obzor ?

#22
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 meghy, on 3rd July 2010, 19:49, said:

salut pe toata lumea!
la sfarsitul lui august am rezervare la acest hotel. poate cineva sa vina cu detalii?
multumesc!
salut pe toata lumea!
Maine plec la Club Miramar!

 meghy, on 23rd August 2010, 13:40, said:

mersi pt info. voi reveni cu impresii cand ma intorc.
Si eu.

#23
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 bulan60, on 11th September 2011, 16:36, said:

Maine plec la Club Miramar!
Azi am venit de la Club Miramar.
Am ajuns in Obzor la ora 12:30 si a trebuit sa ne hotaram mancam la un restaurant in oras(sotia este diabetica) la ora 13:00 sau incercam sa vedem ce zic cei de la hotel.
Am decis sa mergem la hotel.La poarta i-am prezentat gardianului biletul buletinele si 10 leva.Gardianul a citit biletul l-a confruntat cu lista lui a verificat buletinele si ne-a dat inapoi cele 10 leva zambind.Am parcat masina pe cel mai umbros loc fiind liber intamplator dar mai erau multe alte locuri libere.La receptie am dat din nou biletul buletinele si cele 10 leva.Domnisoara care ne-a preluat a pescuit imediat cele 10 leva ne-a multumit frumos si le-a pus pe cele 10 leva in bolul de sticla unde pun turistii banii cand sunt multumiti.Intr-un minut am fost cu bratarile pe maini cu cardul de la camera si cu cardurile pentru prosoape in buzunar.
Pana la ora 13:00 am avut timp sa ducem bagajele in camera sa inspectam hotelul si sa bem o tarie in barul central.La ora 13:00 intram in restaurant.
Pot sa afirm ca fata de Roayal Marina Palace de la Duni meniul a fost peste la toate capitolele.Cel putin eu unul nu am ce sa le reprosez nici la mancaruri nici la bauturi.Eu nu am simtit gust de chimicale in sucuri berea nu mi-a parut prea slaba iar vinurile erau chiar bune.La capitolul tarii nu am luat decat cate 50ml de votca inainte de ciorbele de la pranz si cina asa ca restul nu stiu cum erau.In afara de porci pui si vaci am mai fost tratati cu oi miei iepuri rate rechini intregi si pesti din toate soiurile dar nu solomoni.
La capitolul prajituri baclavale nu aveau dar in rest de toate.E adevarat ca aveau cateva sortimente de prajituri cu creme in niste culori vii fosforescente pe care eu nu le-am gustat insa erau o gramada care se dadeau in vant dupa ele.Cum ma uitam eu la aia care alegeau prajiturile fosforescente asa se uitau ei la mine cand imi luam dovleac copt mere coapte fructe uscate sau confiate compoturi dulceturi.Pe langa toate dulciurile ne-au mai dat rahat jeleuri si halva pe care le-am papat cu placere.Fructele de sezon nu au lipsit dar majoritatea prefereau prajiturile alea fosforescente.
Turistii am vazut ca aveau gusturi care mai de care mai ciudate.
Francezii nu puteau sa manance nimic pana nu isi puneau sosuri sucuri maioneze si creme in cantitati impresionante pe mancaruri de aratau farfuriile lor ca niste mormane noroiase.
Nemtii langa o bucatica de carne trebuiau neaparat sa isi puna cartofi prajiti cat incapea pe farfurie asta daca nu mancau doar salate.
Alti turisti i-am vazut omorandu-se doar cu sandvisuri de dimineata pana seara nu conta ce e dar sa fie intre doua felii de paine.
In camera si in hotel o curatenie desavarsita.
Turistii cuminti si nu foarte doritori de animatie care este mai mult de forma.
Plaja nu prea mai era periata acum la mijloc de septembrie dar nici murdara nu era.
Marea curata fara alge si apa calda chiar de la primele ore ale diminetii.
Desi numarul turistilor era mai mic si in restaurant si pe terasa erau suficiente mese libere oricand pe plaja toate sezlongurile erau ocupate de dimineata devreme.La piscine erau sezlonguri libere pe alese.
Piscina interioara avea apa calda si in ea probabil ca faceau baie doar cei care erau betegi si nu suportau apa mai rece totusi din mare sau din celelalte piscine.
Per total toata lumea inclusiv personalul erau relaxati pentru ca gradul de ocupare al hotelului sigur nu mai era de suta la suta.In iulie august ma gandesc ca la tarife duble fata de septembrie si cu hotelul plin mai apar nemultumiri.
Cum iesi din raza oricarui hotel apar imediat balariile pe terenurile virane dar lucru bun la nivel de statiune este ca nu sunt muste si tantari desi intre Obzor si Miramar este o mlastina de toata frumusetea.
Pentru cine vrea la mare in liniste cu papa si bauturica asigurate Club Miramar este ideal iar daca are si copii mici este perfect.

Edited by bulan60, 19 September 2011 - 22:00.


#24
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 bulan60, on 19th September 2011, 22:54, said:

Am ajuns in Obzor la ora 12:30 si a trebuit sa ne hotaram mancam la un restaurant in oras(sotia este diabetica) la ora 13:00 sau incercam sa vedem ce zic cei de la hotel.
Am decis sa mergem la hotel.
E daca la sosire am fortat un pic nota si nu am asteptat ora 14:00 la plecare am luat micul dejun si la ora 8:00 ieseam pe poarta hotelului.Pe drumul spre casa am vizitat Varna pe indelete si dupa aia am iesit de pe autostrada si am vazut Pobite Kamani.La Shumen am iesit de pe centura in directia satului Madara unde am vazut Calaretul din Madara.De la Madara am luat drumul spre casa si la Ruse am facut cumparaturi cu produse specific bulgaresti.

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 bulan60, on 7th October 2011, 17:26, said:

...............am vazut Calaretul din Madara.
Aveau si-un mic muzeu acolo...

#26
adighh

adighh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 12.04.2011

 bulan60, on 7th October 2011, 17:26, said:

E daca la sosire am fortat un pic nota si nu am asteptat ora 14:00 la plecare am luat micul dejun si la ora 8:00 ieseam pe poarta hotelului.Pe drumul spre casa am vizitat Varna pe indelete si dupa aia am iesit de pe autostrada si am vazut Pobite Kamani.La Shumen am iesit de pe centura in directia satului Madara unde am vazut Calaretul din Madara.De la Madara am luat drumul spre casa si la Ruse am facut cumparaturi cu produse specific bulgaresti.
Buna ziua si la multi ani!
va rog sa imi spuneti daca se poate cum este intrarea in mare, este potrivita pentru copii de 4-5 ani?
Si tot pentru ei, exista seara mini-disco? Un loc de joaca ceva?
Va multumesc mult,
Adina

#27
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 bulan60, on 19th September 2011, 21:54, said:

Pentru cine vrea la mare in liniste cu papa si bauturica asigurate Club Miramar este ideal iar daca are si copii mici este perfect.

Multumesc de urari.
Recomandarea mea deja am facut-o.
Pentru baile in mare sunt cateva locuri unde apa este mai mica insa chiar la mal unde se sparg valurile copiii trebuiesc luati in brate.Dupa aia la cativa metri de mal apa este cam pana la genunchi pentru adulti asa ca sigur se pot balaci in voie si copiii dar supravegheati.
Noi intr-o zi am prins furtuna si salvamarii nu au lasat pe absolut nimeni sa faca baie in mare.Baie n-am facut dar valurile inspumate au fost un spectacol.
Locuri de joaca cate vrei,minidisco,piscina interioara cu apa chiar calda si exterioare imense dar nu stiu de ce cu apa foarte rece si in restaurant scaune speciale pentru toti micimanii.

Edited by bulan60, 07 January 2012 - 18:25.


#28
ravenala

ravenala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.12.2004

 bulan60, on 7th January 2012, 19:23, said:

Multumesc de urari.
Recomandarea mea deja am facut-o.
Pentru baile in mare sunt cateva locuri unde apa este mai mica insa chiar la mal unde se sparg valurile copiii trebuiesc luati in brate.Dupa aia la cativa metri de mal apa este cam pana la genunchi pentru adulti asa ca sigur se pot balaci in voie si copiii dar supravegheati.
Noi intr-o zi am prins furtuna si salvamarii nu au lasat pe absolut nimeni sa faca baie in mare.Baie n-am facut dar valurile inspumate au fost un spectacol.
Locuri de joaca cate vrei,minidisco,piscina interioara cu apa chiar calda si exterioare imense dar nu stiu de ce cu apa foarte rece si in restaurant scaune speciale pentru toti micimanii.


Buna ziua imi dati si mie pe privat numele agentiei de unde ati luat biletele.......multumesc

#29
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006
In doua ore plec si eu spre "Club Hotel Marimar, din Obor", cum a ras cineva de mine.

Sper sa fie bine.

#30
ravenala

ravenala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 22.12.2004

 MagicaSTEAUA, on 29th April 2012, 04:18, said:

In doua ore plec si eu spre "Club Hotel Marimar, din Obor", cum a ras cineva de mine.

Sper sa fie bine.


Asteptam impresii ...noi mergem in iulie..................

#31
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008

 MagicaSTEAUA, on 29th April 2012, 04:18, said:

In doua ore plec si eu spre "Club Hotel Marimar, din Obor", cum a ras cineva de mine.

Sper sa fie bine.

Parintii mei sunt de ieri la Miramar in Obzor, pt prima data in Bulgaria si sunt foarte multumiti de toate conditiile si facilitatile oferite de hotel.

#32
mirulazar

mirulazar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.01.2011
A fost cineva de Paste? Impresii?

#33
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
De Paste n-am fost dar am fost vara.
Daca nu o sa vrei la piscina interioara(e foarte mica si veti fi prea multi doritori) si plimbare prin statiune(e cam dezolant si vara) nu are ce sa-ti lipseasca pentru un Paste fericit.
Daca vrei si baie in piscina sauna jacuzi+plimbari prin statiune mai bine te duci la Duni la Roayal Marina Palace ca tot cam atat costa cred eu.
La Duni va duc cu autocarele in primul oras la slujba de inviere si va asteapta la intoarcere cu sampanie cozonac si oua rosii dupa miezul noptii.

#34
mirulazar

mirulazar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.01.2011
Chiar vrem la piscina, mai ales copii. Vacanta a fost achizitionata deja, deci, zarurile au fost aruncate.

Edited by mirulazar, 10 March 2013 - 16:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate