Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 

Rugina aripi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
the_ghentz

the_ghentz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 14.10.2008
Buna tuturor!

   Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. Stie cineva cum pot repara rugina de la aripi( nu este rugina mare doar putin de la cum sar pietrele).
As vrea o solutie relativ practica si ieftina. As vrea sa ma tin cam 1 sau 2 reparatura(mentionez ca masina nu circula pe drumurile din tara).

Va multumesc frumos!

#2
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.804
  • Înscris: 08.02.2007

 the_ghentz, on 25th June 2010, 15:10, said:

Buna tuturor!

   ...As vrea sa ma tin cam 1 sau 2 reparatura...
ce inseamna "1 sau 2"
in fine... trebuie smirgheluita zona pana la tabla curata, degresat, aplicat un grund, chit (daca e nevoie), slefuit si apoi vopsit cu un spray la culoare

#3
Yws

Yws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 07.12.2008
Incearca cu FERTAN, este o solutie creata special pentru rugina, am incercat si functioneaza de minune. Gasesti de la bidonase de 30 ml pana la bidon de 5 litri.

#4
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.771
  • Înscris: 15.01.2007
fertan kelade kelfos metalfix etc etc
toate sunt deumiri ale unor produse numite si convertori de rugina
toate fac treaba buna
smirghel si grund nu e o solutie decat de fatada, nici un smirghel nu o sa ajunga in toti porii de rugina

#5
Yws

Yws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 143
  • Înscris: 07.12.2008
............plus ca aceste solutii desprind rugina pur si simplu nu trebuie sa freci la ea ca nebunul.

#6
the_ghentz

the_ghentz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 14.10.2008

 bonygy, on 1st July 2010, 09:00, said:

ce inseamna "1 sau 2"
in fine... trebuie smirgheluita zona pana la tabla curata, degresat, aplicat un grund, chit (daca e nevoie), slefuit si apoi vopsit cu un spray la culoare


scuze , am uitat sa scriu 1 sau 2 ani. daca imi pueti recomanda o solutie eficienta care elimina rugina.
cam asta m-ar interesa. de vopsit se vopseste, cu vopsea originala, dar vreaus a scot rugina.

mulumesc mult

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate