Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Timid

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
SiLvIu9

SiLvIu9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 06.05.2010
Salut sunt nou pe forum si am si io o problema cu timiditatea asta..Am implinit 14 ani si nam avut o prietena ..in zilele urmatoare cred ca am sa-mi iau inima in dinti si am sa invit o fata in oras..problema este ca imi fac complexe ca port ochelari si am aparat dentar :console: si ca daca as avea o eventuala prietena nu stiu cum sa intretin relatia(habar n-am despre ce subiecte sa discutam ,nu stiu sa sarut si alea alea).va rog sa ajutati un mucos de 14 ani cu niste sfaturi,pareri pentru problemele de mai sus.Multumesc anticipat

#2
hii

hii

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.03.2010
iesi cu fata in oras si lasa timiditatea .Cat despre sarut o sa te descurci . daca nu inveti acum cand o sa inveti la 20 de ani ?

#3
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 6.158
  • Înscris: 07.03.2006

Vizualizare mesajSiLvIu9, pe 6th May 2010, 20:16, a scris:

Salut sunt nou pe forum si am si io o problema cu timiditatea asta..Am implinit 14 ani si nam avut o prietena ..in zilele urmatoare cred ca am sa-mi iau inima in dinti si am sa invit o fata in oras..problema este ca imi fac complexe ca port ochelari si am aparat dentar :console: si ca daca as avea o eventuala prietena nu stiu cum sa intretin relatia(habar n-am despre ce subiecte sa discutam ,nu stiu sa sarut si alea alea).va rog sa ajutati un mucos de 14 ani cu niste sfaturi,pareri pentru problemele de mai sus.Multumesc anticipat

14 ani nu e tarziu, eu am avut prima prietena mai tarziu decat tine, si nu am purtat ochelari sau aparat dentar. ar fi poate ciudat sa iti spun sa astepti pana gasesti o fata care sa para interesata de tine.
problema este ca daca alegi o fata oarecare, ce nu manifesta nici cel mai mic interes fata de tine, poti fi refuzat. iar un refuz la prima fata ar putea sa iti marcheze adolescenta si maturitatea.

am un amic inalt si slab, nu foarte atragator, ce umbla tot dupa tipe faine, iar ele ii dau cu tifla. nu a avut nicio prietena si are 22 de ani. ai grija ce standarde ai legate de aspect. as zice sa incepi sa faci sport si sa citesti, sa umbli prin librarii, sali de sport, sa iti iei bicicleta si sa iesi in parc. e imposibil sa nu intalnesti pe cineva. fetele de la scoala/de la bloc/amice or sa fie reticente din diverse motive, si nu e foarte bine sa vrei sa iesi in oras cu cineva cu care te stii, e mai cool sa cunosti pe cineva nou.

mai da-o 'ncolo de timiditate, doar fi natural. daca esti pasionat de colectionat pokemoni sau power ball, despre aia vorbeste. daca incerci sa pari interesant o sa se vada, daca te dai cine nu esti, o sa se vada. naturaletea e intotdeauna fermecatoare. siguranta de sine este atragatoare. un colier dentar te poate face interesant, altfel decat ceilalti. iar daca vrei sa saruti, ia-o incet prima data, nu sari cu limba in gatul respectivei, mai ales daca nu stii cum. atinge-i buzele usor, simte-le, invata-le, prinde-le cu alte tale. si asa mai departe.

succes.

#4
hii

hii

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.03.2010
oricum nu.ti face prea multe griji,  s.ar putea ca nici ea sa nu stie sa sarute. hai bafta .

Editat de hii, 08 mai 2010 - 08:02.


#5
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.339
  • Înscris: 28.02.2005

Vizualizare mesajSiLvIu9, pe 6th May 2010, 20:16, a scris:

nu stiu sa sarut si alea alea).

nu este nimic de stiut. pur si simplu ii bagi limba pe gat.
nu trebuie sa citesti tratate pe tema asta. :uhuhno:

#6
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.920
  • Înscris: 09.07.2009
bineinteles  :naughty:
poti sa iei si limba de la bocanci
e mai lata si deci senzatiile vor fi mai puternice :rolleyes:
insa daca ai buze, poti sa le folosesti
eviti astfel ca partenerului sa-i vina sa  :puke:  dintr-o prea mare excitatie a omusorului  :naughty:

Editat de dantella, 08 mai 2010 - 10:33.


#7
b0se

b0se

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 509
  • Înscris: 26.05.2009
Nu e capat de lume, cu timiditatea traiesti si cu ea vei muri asta bineinteles daca nu o lasi la o parte.

Fa-ti curaj si invit-o in oras nu e nimic dificil, trebuie doar sa depasesti pragul ala dupa care iti va fi usor .

#8
NONYw0w

NONYw0w

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 08.05.2010
incearca sa cauti o fata nu prea frumoasa, care poate avea aceleasi defecte / calitati ca tine.

#9
b0se

b0se

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 509
  • Înscris: 26.05.2009

Vizualizare mesajNONYw0w, pe 9th May 2010, 12:06, a scris:

incearca sa cauti o fata nu prea frumoasa, care poate avea aceleasi defecte / calitati ca tine.


De ce nu prea frumoasa ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate