Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Liberty Parade Arena 24 - Iulie - 2010

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#1
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009
Above & Beyond @ LIBERTY PARADE 2010 - 24 iulie

Vino pe 24 iulie la cel mai tare eveniment dance al anului: LIBERTY PARADE 2010, pe Liberty Parade Arena (plaja dintre Venus si Saturn).

Primul nume mare din line-up a fost deja confirmat: ABOVE & BEYOND! Asa ca imbraca-te cat mai trasnit, ia-ti ochelarii si fluierele si pregateste-te de distractie!

Iti mai amintesti nebunia de anul trecut, nu-i asa? Drumul urmat de Caravana s-a dovedit neincapator pentru miile de party people care au format-o iar Liberty Parade Arena a fost ocupata de peste 50.000 de oameni.

Liberty Parade 2009 ne-a facut sa simtim ca cele peste 16 ore de party au trecut ca 1 secunda, a legat prietenii noi, a impus noi definitii ale cuvantului “distractie” si ne-a dat energie pentru o noua asteptare cu sufletul la gura, pentru Liberty Parade 2010!

Above & Beyond iti pregateste un show de zile mari.

Considerati a fi cel mai dedicat proiect trance din Marea Britanie, cei trei DJi au stralucit in ultimii ani pe scena muzicii electronice. Ca artisti au incercat in permanenta sa depaseasca limitele standardelor impuse de un anume stil din muzica dance.

Jono Grant, Tony McGuiness si Paavo Siljamäki sunt DJ-ii si producatori deopotriva, fiind personajele din spatele Above & Beyond  In timp, cei 3 au pus bazele propriului label, Anjunabeats, care a intrat in lista de favorite ale unor artisti precum Paul van Dyk, Judge Jules, Ferry Corsten, Matt Hardwick si Tiesto.

Show-ul lor radio, "Trance Around The World" s-a transformat intr-o dementa globala, fiind ascultat pe internet, la statii radio in FM si pe satelit. EnJoy
:)

#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.545
  • Înscris: 01.12.2002
Oricum sunt in zona in perioada aia, asa ca sper sa ajung. De uitat nu am cum sa uit ca vad cand incep amenajarile ca doar trec pe acolo mereu.

Editat de Mtz, 01 aprilie 2010 - 22:55.


#3
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostDjEnergy, on 1st April 2010, 01:39, said:

Asa ca imbraca-te cat mai trasnit, ia-ti ochelarii si fluierele si pregateste-te de distractie!
Suna de vis!

#4
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009
LIBERTY PARADE 2010 Preview

Multimea energica a fost SUPERSTARUL editiei 2009 a Liberty Parade!!
A fost zgomot, a fost multa culoare, a fost distractie, au fost si multe idei trasnite…  costume, ochelari, palarii, inscriptii, frizuri, iesite din comun.
In 2010, LIBERTY PARADE va avea loc pe 24 iulie, pe plaja dintre statiunile Venus si Saturn.

Nu-ti face planuri pentru seara de 24 iulie!!!!
Cauta cele mai funny si pline de culoare tinute si vino la unul dintre cele mai uluitoare evenimente dance ale sezonului!!
Headlinerii stelari ai editiei 2010?
Trio-ul britanic - Above & Beyond!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fjZWURTNaoY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostDjEnergy, on 30th April 2010, 16:53, said:

LIBERTY PARADE 2010 Preview

Multimea energica a fost SUPERSTARUL editiei 2009 a Liberty Parade!!
A fost zgomot, a fost multa culoare, a fost distractie, au fost si multe idei trasnite…  costume, ochelari, palarii, inscriptii, frizuri, iesite din comun.
In 2010, LIBERTY PARADE va avea loc pe 24 iulie, pe plaja dintre statiunile Venus si Saturn.

Nu-ti face planuri pentru seara de 24 iulie!!!!
Cauta cele mai funny si pline de culoare tinute si vino la unul dintre cele mai uluitoare evenimente dance ale sezonului!!
Headlinerii stelari ai editiei 2010?
Trio-ul britanic - Above & Beyond!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fjZWURTNaoY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#5
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006
A apărut și imnul, sau încă este prea devreme?

#6
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009

View Postcopjob2000, on 3rd May 2010, 18:04, said:

A apărut și imnul, sau încă este prea devreme?
  La imn inca se lucreaza ,este gata doar o parte,se va lansa in luna Mai la Vibe Fm si Radio 21,undeva pe la mijlocul lunii.

#7
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009
Liberty Parade 2010

Line up : Dj Optick,
              Vali Barbulescu,
              Mihai Popoviciu,
              Dj Andi & Liviu Hodor,
              NTFO,
              Vika Jigulina,
              Hermannstadt Collective(Sibiu)

Special Guest : Above & Beyond (UK-SuperStar Dj Trance)

EnJoy :)

Editat de DjEnergy, 12 iunie 2010 - 17:06.


#8
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009
Imnul Liberty Parade 2010 LIVE @ Radio 21, Vibe FM & Monden.info

Primele acorduri din imn s-au putut auzi in paralel pe Radio 21 (Muzica Ta cu Cristi Stanciu si Marian Soci) si pe Vibe FM (Request 629 cu Liviu Hodor si DJ Andi) si pe monden.info. Piesa este compusa de Vibers (DJ Optick, Avi si DJ Andi, Serban Cazan (Radio Killer), Chris Mayer) iar vocea este, asa cum s-a banuit si tot comentat pana acum, a lui Connect-R, unul dintre cei mai in voga artisti ai momentului. So, cum va place, cum vi se pare?


Bookmark Vrei sa fii la curent cu ultimele noutati despre Liberty Parade 2010?

Urmareste Liberty Parade pe Facebook si Twitter.

Nu uita nici de contul oficial de YouTube Liberty Parade si de profilul Flikr.


#9
jokeshop

jokeshop

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 05.07.2010
JokeShop sustine nebunia de culori de la Liberty Parade asa ca va punem la dispozitie ochelari funky, bratari fluorescente, peruci colorate, palari haioase si cele mai traznite costume ce vor face senzatie pe plaja dintre Venus si Saturn

#10
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009

Line-up Liberty Parade 2010 CARAVANA

Cei mai tari DJi se pregatesc sa incinga atmosfera pe camioane. Iata cine va ridica temperatura anul acesta:
Camion Vibe FM

Christian Green
Cristi Stanciu
Paul Damixie
Bogdan Popoviciu
Camion Pepsi

DJ Elf
Snatt & Vix
Camion Liberty Parade

Carlos & Jasc
Sllash & Doppe
DJ Dark



#11
fractionzero

fractionzero

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 20.07.2010
Eu n-am inteles niciodata de ce se pun initialele alea in paranteze. Britanicii sunt mai buni ca restu' ? Viberii vin sa vad Above&Beyond sau 2 englezi ? Daca era concurs de tricouri ude mi-ar fi folosit precizarea de zece gazele [SWE], recunosc   :naughty:

Editat de fractionzero, 20 iulie 2010 - 00:54.


#12
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009

View Postfractionzero, on 20th July 2010, 01:53, said:

Eu n-am inteles niciodata de ce se pun initialele alea in paranteze. Britanicii sunt mai buni ca restu' ? Viberii vin sa vad Above&Beyond sau 2 englezi ? Daca era concurs de tricouri ude mi-ar fi folosit precizarea de zece gazele [SWE], recunosc   :naughty:

Anumite persoane nu stiu despre cine este vb,din ce tara este artistul,ce stil mixeaza,normal atunci cand este vb de un special guest sa se inteleaga ce stil mixeaza si din ce tara este ...

#13
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu-mi las promisiunile neonorate si revin doar pentru a prezenta 2 mici filmari de anul acesta:
- Caravana
- Spectacolul

M-as fi asteptat ca pe forumul/topicul asta sa vad niste comentarii despre show, nu doar reclame. Se pare ca nu a fost nimeni de pe softpedia acolo.

enjoy,
Mtz

PS: da, lumea mea e frumoasa

#14
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.964
  • Înscris: 29.05.2004
Am fost eu si nu mi-a placut deloc.
M-am dus special pentru Above & Beyond, dar am facut greseala sa nu verific programul si aveam impresia ca or sa inceapa de la 12. Asa ca am ajuns la 10.
Maaaare greseala. Am fost nevoit sa ascult 2 ore un cretin pe nume Optick. Omul asta a stricat tot pentru mine. Tot entuziasmul pe care-l aveam stiind ca vin A&B a disparut cu brio. Se pare ca la asta se pricepe mai bine.

Cu ocazia asta vreau sa-l felicit pe tipul care incepuse sa-l huiduie si sa-l "felicite" prin transmiterea de multa carne.

#15
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009

View PostMtz, on 26th July 2010, 19:15, said:

Nu-mi las promisiunile neonorate si revin doar pentru a prezenta 2 mici filmari de anul acesta:
- Caravana
- Spectacolul

M-as fi asteptat ca pe forumul/topicul asta sa vad niste comentarii despre show, nu doar reclame. Se pare ca nu a fost nimeni de pe softpedia acolo.

enjoy,
Mtz

PS: da, lumea mea e frumoasa

Bune filmuletele:P...in primul ma vad si eu destul de bine...:D....eu merg din anul 2002 la LP..anul acesta am implinit 9-Editii si pot sa spun ca a fost ok evenimetul in ansamblu.....am stat pe camionul VibeFm...unde a mixat Cristi Stanciu...a fost o distractie maxima...:)

#16
pitch_legend

pitch_legend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 184
  • Înscris: 13.11.2006
Si eu am fost. In afara de Above&Beyond, mi s-a parut cam slabut anul asta... La DJ-ii romani au fost aceleasi melodii arhicunoscute cu acelasi beat infect... Doar Vali Barbulescu a mai miscat... Ma asteptam la ceva surprize in materie de muzica. A fost lume foarte multa, arena a fost mai mare, dar ca in fiecare an au intrat hoarde de copilasi, manelisti, negriciosi si drogati.
Oricum, am fost multumit cu alea 2 ore si ceva de A&B.

#17
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.553
  • Înscris: 24.01.2007

View Postroguru, on 26th July 2010, 20:27, said:

Am fost eu si nu mi-a placut deloc.
M-am dus special pentru Above & Beyond, dar am facut greseala sa nu verific programul si aveam impresia ca or sa inceapa de la 12. Asa ca am ajuns la 10.
Maaaare greseala. Am fost nevoit sa ascult 2 ore un cretin pe nume Optick. Omul asta a stricat tot pentru mine. Tot entuziasmul pe care-l aveam stiind ca vin A&B a disparut cu brio. Se pare ca la asta se pricepe mai bine.

Cu ocazia asta vreau sa-l felicit pe tipul care incepuse sa-l huiduie si sa-l "felicite" prin transmiterea de multa carne.

Anul trecut a fost la fel din cate mai tine eu minte. Tot Optik asta ne-a plictisit crunt!!
Noroc de Barbulescu ca a mai incins atmosfera.

#18
DjEnergy

DjEnergy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 194
  • Înscris: 31.07.2009
Pentru cei care sunt interesati de seturile dj care au mixat anul acesta la Liberty Parade...exista un torrent unde le puteti descarca

http://www.libertypa...0-torrents.html

EnJoy:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate