Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Internet și telefonie de la AKTA (D.C.S-MaxTV).

- - - - -
  • Please log in to reply
503 replies to this topic

#73
bog_tom

bog_tom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.07.2002

View PostBukovina, on 5th April 2010, 23:06, said:

n-ai Romtelecom in sat?
Nu exista linie de telefonie fixa in zona respectiva. Nu e pt mine - aici unde sunt exista de toate :)

View Postv_condratovici, on 5th April 2010, 23:45, said:

Pe site-ul AKTA este o rubrică de contact, suni la numărul respectiv și întrebi de localitatea ta.
Momentan le-am scris pe mail.

#74
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Poți să ne spui și locația..

#75
bog_tom

bog_tom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.07.2002

View Postv_condratovici, on 6th April 2010, 20:52, said:

Poți să ne spui și locația..
Sambotin, jud. Gorj

#76
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Aham, sunt ceva șanse, în zona Târgu-Jiului au ăgat de ceva vreme.

#77
bog_tom

bog_tom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.07.2002

View Postv_condratovici, on 6th April 2010, 21:11, said:

Aham, sunt ceva șanse, în zona Târgu-Jiului au ăgat de ceva vreme.
Nu sunt decat 18km din Tg Jiu :D

#78
CristianPanait

CristianPanait

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.03.2010
La noi acum trag firele pe stalpi si urmeaza sa bag net si probabil si cablu. Cineva mi-a zis ca nu pot baga net la ambele calculatoare (un pc si un laptop)
Deci din cate am citit pana aici, se poate sa bagi net la doua calculatoare?
Parca prin router am citit mai sus, asa-i?
Si daca da, cam ce router sa iau  (ca am vazut ca unele influenteaza viteza) si ce sau cum trebuie sa-l configurez sa mearga (pantru ca tot acel cineva zicea ca atunci cand a bagat mufa de la net in placa de retea se apridea numai un singur led, ceea ce inseamna ca ceva nu e in regula, dar culmea, merge netul la el de zbarnaie)

#79
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Provideri gen Akta, RDS, UPC, etc, setează conexiunea să funcționeze doar pe mac-ul calculatorului tău. Dar routerul știe (nu cred că este router care nu știe) să cloneze Mac-ul PC-ului și atunci după router poți pune câte calculatoare tu vrei. Desigur, Mac-ul de la instalare poate fi direct MAC-ul routerului.

#80
alexrullz

alexrullz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.10.2009

View Postv_condratovici, on 26th March 2010, 18:07, said:

Clicknet? Aia e firmă?  :roflmaofast:

Ia d-aci:
[ http://www.speedtest.net/result/761779790.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/761783433.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/761791451.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Clicknet și-a bătut joc de mine și ia flit în iunie!
Nu nu...ClickNet nu e firma...AKTA e firma :))...fiti seriosi ma baieti...cine are parte de VDSL sta mai bn decat maruntisurile astea gen AKA AKTA si mai sunt cateva...vor fi surprize mari anu asta la mini firma Romtelecom AKA Deutsche Telekom

Attached Files


Edited by alexrullz, 15 April 2010 - 20:30.


#81
D-O-G

D-O-G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 26.01.2010
Da, da, știm că vor fi, eu am instalat un clicknet cu un abonament de 80 de lei în centrul orașului și îmi oferă senzaționala viteză de 5 ori mai mică ca la RDS, cât credeți..? Vre-o 2 mbit download și upload vre-o 0,3. Nici remote nu pot intra la viteza aia decent. Eu cred că voi ăștia care-i lăudați pe toate ariile aveți nevoie de femei.

#82
CristianPanait

CristianPanait

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.03.2010
Ok D-O-G!
Am inteles in mare care-i treaba ci mac-ul! Multumusc frumos de lamuriri :thumbup:

#83
G0053

G0053

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 02.04.2008
 Cred ca sapt viitoare imi bag si eu in Focsani avand in vedere ca au sediul vizavi de mine  :)

Edited by megafanro, 25 May 2010 - 23:54.


#84
sbarakuda

sbarakuda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.10.2009
citesc si ma minunez....eu am net de la ei,doua abonamente si sincer,imi vine sa plec in lume...am un abonament de 10 mega si degeaba...stau langa bucuresti...ma gandeam ca am un avantaj fatza de cei din tara...dar de unde:(cum bate putin vantul..gata..s-a dus...azi vant,maine ploaie,apoi cade serverul...si tot asa..dau vina unii pe altii...din partea mea...cel putin aici..e  de kk...foarte de kk

#85
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009

View PostD-O-G, on 15th April 2010, 20:29, said:

Provideri gen Akta, RDS, UPC, etc, setează conexiunea să funcționeze doar pe mac-ul calculatorului tău. Dar routerul știe (nu cred că este router care nu știe) să cloneze Mac-ul PC-ului și atunci după router poți pune câte calculatoare tu vrei. Desigur, Mac-ul de la instalare poate fi direct MAC-ul routerului.

RDS foloseste conexiune PPPOE iar UPC foloseste modem de cablu si nu au legatura cu MAC-ul placii de retea .

#86
dimydesky

dimydesky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 10.02.2010
Poti sa ai net pe doua calculatoare dar nu pe ambele in acelasi timp
Cu asta : http://www.softpedia...s-Changer.shtml
Afli pe ce mac ai net si apoi il pui si pe al doilea calculator copiezi macul de pe primu (cel cu netul) si vei avea net iti garantez eu am facut la fel cuiva si a mers  :thumbup:

#87
cosminlive

cosminlive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 27.01.2006
In ialomita (nu dau comuna) catv-ul pica la fiecare furtuna, baiatul de la cablu (AKTA) nu prea raspunde la telefon iar despre net... au ramas la stadiul de flyere date...
Asa ca parintii mei au ales Dolce + Romtelecom (chiar daca nu prea ii agreem in familie, dar e singura solutie care merge bine).

#88
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009

View Posttenie5022, on 24th May 2010, 06:57, said:

RDS foloseste conexiune PPPOE iar UPC foloseste modem de cablu si nu au legatura cu MAC-ul placii de retea .
Omul vorbea de vremurile în care aveau și ei modem-uri pe cablu.
Acum modemuri mai au doar UPC și  Morttelecom Romtelecom, la restul ai direct țeava în casă și bagi cât ține ;)

Edited by v_condratovici, 25 September 2010 - 19:04.


#89
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

View Postv_condratovici, on 25th September 2010, 19:00, said:

Omul vorbea de vremurile în care aveau și ei modem-uri pe cablu.
Acum modemuri mai au doar UPC și  Morttelecom Romtelecom, la restul ai direct țeava în casă și bagi cât ține ;)
RDS mai are servicul cable link.

#90
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Am incheiat un contract pentru internet la AKTA cu durata de 24 luni.
La intrebarea mea daca se poate inchieia pe 12 luni,raspunsul a fost sec NU.
E posibil conform legislatiei?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate