Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Contraceptive injectabile

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
18 răspunsuri în acest subiect

#1
babyuca

babyuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 25.11.2009
Am tot cautat pe forum dar nu am gasit nimik despre asta, poate nu am vazut eu.Dar totusi intreb si eu... a folosit cineva contraceptive injectabile? Care e faza cu ele? k am auzit k multa lumea a avut o groaza de reactii adverse!!

Editat de adadoi, 23 martie 2010 - 13:59.
fara "k"


#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4.527
  • Înscris: 19.05.2004

Vizualizare mesajbabyuca, pe 23rd March 2010, 12:40, a scris:

Am tot cautat pe forum dar nu am gasit nimik despre asta, poate nu am vazut eu.Dar totusi intreb si eu... a folosit cineva contraceptive injectabile? Care e faza cu ele? k am auzit k multa lumea a avut o groaza de reactii adverse!!

nu stiu cit de multa e lumea aia, ca io nu cunosc multa lume care ar baga aspirina in vena pentru o durere de cap.

#3
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.504
  • Înscris: 20.02.2009
Nu cred ca sunt multi utilizatori. Dar de ce ai alege varianta asta ??

#4
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
Pentru că se face o injecție la 2-3 luni...

#5
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.504
  • Înscris: 20.02.2009
Banuiam, dar de ce ar fi mai sanatos , decit doza zilnica cu pilule??

Editat de yasmi, 23 martie 2010 - 13:19.


#6
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4.527
  • Înscris: 19.05.2004

Vizualizare mesajantigen, pe 23rd March 2010, 13:15, a scris:

Pentru că se face o injecție la 2-3 luni...

adica o injectie si zapacesti hormonii 3 luni? minunea tehnologiei, nu alta. acu daca sunt predispozitii la probleme, poate e aplicabil.

#7
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.504
  • Înscris: 20.02.2009
Io zic sa-mi dea o doza unica pe viata, ar fi ceva!!

#8
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.599
  • Înscris: 10.08.2006
Nu e mai sănătos, e mai comod.

#9
babyuca

babyuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 25.11.2009

Vizualizare mesajyasmi, pe 23rd March 2010, 13:08, a scris:

Nu cred ca sunt multi utilizatori. Dar de ce ai alege varianta asta ??
Nu am zis k as alege varianta asta .. era o intrebare si incercam sa am cat mai multe optiuni .. hai sa fim seriosi, E CLAR, k ar fi mai comod, sa nu mai stai cu grija k ai uitat sa iti iei pilula. Faza e k eu nici macar pilule nu am luat niciodata, si tocmai de aceea riscul sa reactionez negativ este egal in ambele situatii.

Editat de adadoi, 23 martie 2010 - 14:00.
fara "k"


#10
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.603
  • Înscris: 25.10.2006
am folosit eu, cam un an. Am renunțat pentru că nu s-au mai găsit.
singurul efect advers, la mine, a fost constipația, dar da, are multe efecte adverse, unele chiar urâte.

#11
babyuca

babyuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 25.11.2009

Vizualizare mesajadadoi, pe 23rd March 2010, 14:01, a scris:

am folosit eu, cam un an. Am renunțat pentru că nu s-au mai găsit.
singurul efect advers, la mine, a fost constipația, dar da, are multe efecte adverse, unele chiar urâte.
Sincer nu prea imi pasa cum scriu si ce prescurtari folosesc. Nu inteleg de ce ar conta!! Mentionez ca sunt PROFESOARA, asa ca zic eu ca stiu destul de bine sa ma exprim!! dar in fine!!! in ceea ce priveste BUTONUL "search"! nu sunt chiar asa de batuta in cap!! arata-mi tu un subiect pe tema asta care are ceva recent postat in el ( si cand zic recent ma refer de ANUL ASTA)!!

#12
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.603
  • Înscris: 25.10.2006
duamna profesuară, nu vă beșicați așa, vă rog io, că vi se sparge vreo venă prin creier. care ieste.

#13
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.799
  • Înscris: 13.01.2005

Vizualizare mesajbabyuca, pe 23rd March 2010, 14:36, a scris:

Sincer nu prea imi pasa cum scriu si ce prescurtari folosesc. Nu inteleg de ce ar conta!! Mentionez ca sunt PROFESOARA, asa ca zic eu ca stiu destul de bine sa ma exprim!! dar in fine!!! in ceea ce priveste BUTONUL "search"! nu sunt chiar asa de batuta in cap!! arata-mi tu un subiect pe tema asta care are ceva recent postat in el ( si cand zic recent ma refer de ANUL ASTA)!!
Păpușe, regulile e pentru toată lumea, da?

#14
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.504
  • Înscris: 20.02.2009

Vizualizare mesajbabyuca, pe 23rd March 2010, 13:37, a scris:

Nu am zis k as alege varianta asta .. era o intrebare si incercam sa am cat mai multe optiuni .. hai sa fim seriosi, E CLAR, k ar fi mai comod, sa nu mai stai cu grija k ai uitat sa iti iei pilula. Faza e k eu nici macar pilule nu am luat niciodata, si tocmai de aceea riscul sa reactionez negativ este egal in ambele situatii.

Doamna profesoara, cum nu ati folosit nimica pina acuma?? Si vreti direct din astea hard?

#15
babyuca

babyuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 25.11.2009

Vizualizare mesajyasmi, pe 23rd March 2010, 14:50, a scris:

Doamna profesoara, cum nu ati folosit nimica pina acuma?? Si vreti direct din astea hard?
Nu e vorba ca vreau direct ceva hard .. incerc sa ma interesez care ar fi cea mai buna optiune ... pana acum nu am luat niciodata anticonceptionale si nu stiu cum o sa imi reactioneze organismul la ele. Eram decat curioasa ce experiente au avut alte femei!! Oricum nu ma apucam sa le i-au de capul meu!! Maine am programare la doctor sa imi fac toate analizele, etc. decat ma documentam si eu!! Ce e rau in asta?
In ceea ce priveste faptul ca m-am basicat ca sunt corectata, AM TOT DREPTUL!! Cine da unei alte persoane dreptul sa ma judege, in orice privinta ( cum scriu, cum gandesc)!! Credeam ca asta e un forum LIBER in care fiecare poate discuta despre problemele si nelamuririle lui, si sa primeasca raspunsuri la fel de prietenoase. Am vazut insa ca m-am inselat!!

Editat de adadoi, 23 martie 2010 - 15:55.


#16
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.789
  • Înscris: 25.11.2009
Faza nasol este ca daca tu injectezi la tine antibaby intramuscular si tu avut la tine reactie adversa ai puso ca ala nici dializat nu mai iese afara din organism. Pecand la pilula daca tu avut reactie advers la tine poti schimba pe alt antibaby.
Profesoara de ....educatie fizica ? :)

#17
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.603
  • Înscris: 25.10.2006
gata, copii, reveniți on-topic și scrieți românește. Corect, pliz.

btw, dacă găsește cineva link la topicul vechi, pm me.

Editat de adadoi, 23 martie 2010 - 17:28.


#18
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.800
  • Înscris: 15.04.2006
Si mie mi-au spus ca exista un topic,dar nu il gaseste nici dracu.
  Si daca o mai fi vechi este bun de sters,ca sigur au inceput sa se foloseasca alte substante active .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate