Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...
 Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 

Probleme cu vopseaua

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexbucur

alexbucur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.01.2005
salut,
Am schimbat capota acum vreo 2 ani la Supernova mea iar cei care au vopsit-o nu au tinut-o indeajuns in cuptor. Acum face nota discordanta cu restul masinii, e complet matuita.
Solutiile pt polishat (ex. PREVENT, in general pt scoaterea micilor zgarieturi) sunt bune si pentru vopseaua matuita?

Multumesc.
ps.culoarea e rosu imperial

#2
cipi2002

cipi2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.03.2005
am si eu o  problema:am vopsit capota si aripa din partea dreapta a masinii -cu vopsea cul.visiniu la un Opel Astra ( vopseaua fiind preparata in laborator )Problema este ca '' meseriasul '' n-a lucrat cum trebuie si au ramas mii de gaurele micute in vopsea.Explicatia a fost:'' s-a gazat''!
Stie cineva daca mai pot fi remediate aceste mici gaurele din vopsea ( fara a vospi din nou masina ) ?
Am auzit ca ar fi si o solutie POLISH care mai indreapta oarecum zgarieturi si alte chestii d-astea?
daca stie cineva va rog sa-mi spuneti si mie cum se cheama si la ce pret se gaseste.
Multumesc!

#3
CivicVtec

CivicVtec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 15.04.2005

alexbucur, on Jun 27 2005, 16:41, said:

salut,
Am schimbat capota acum vreo 2 ani la Supernova mea iar cei care au vopsit-o nu au tinut-o indeajuns in cuptor. Acum face nota discordanta cu restul masinii, e complet matuita.
Solutiile pt polishat (ex. PREVENT, in general pt scoaterea micilor zgarieturi) sunt bune si pentru vopseaua matuita?

Multumesc.
ps.culoarea e rosu imperial

<{POST_SNAPBACK}>


Mai exact au vopsit-o prost,nu ca nu au tinut-o deajuns in cuptor.
Solutiile Polish,scrie pe ele de obicei ce fac.Si cele pentru scoaterea micilor zgarieturi fac exact ce spun si atat.Si astea sunt pe mai multe grade,din ce in ce mai agresive,scrie de obicei pe ambalaj,daca e un produs serios binenteles.
Tie ,iti trebuie ceva pentru redat culoarea originala a masinii,o ceara pentru a reda luciul vopselii.Dar daca a fost vopsita prost nici mama polish-ului nu ti-o scoate.
Eu raman la ideea ca a fost vopsita in graba,mai exact banuiesc ca nu au trecut stratul protector peste vopsea,smaltul acela care face vopseaua sa fie lucioasa dar care si o protejeaza.

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
man, sa ti-o mai vopseasca "meseriasu'" o data, pe banii lui. Explicatia e de kkt, vina e a lui.

#5
alexbucur

alexbucur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.01.2005
Ai dreptate, a fost facuta in graba, nu mai vorbesc ca mi-au lasat pe dos ziarul lipit de vopsea. Voi incerca cu o  solutie iar daca nu tine o voi duce la revopsit.
Multumesc.
Btw, ai idee unde se poate vopsi bine la un pret rezonabil?

#6
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
da am si eu o problema am un Break din 1997 la inceput era gri!a suferit in 2001 un accident grav si am schimbat culoarea masinii acum e aurie!Problema mea e ca din 2001 pana in 2005 taica-miu a mai participat la vreo10-12 mici tamponarii!De fiecare data masina a necesitat vopsirea partii accidentate vopsirea sa facut cu aceasi vopsea dar n-a iesit aceasi nuanta asa ca botul masinii mele are vreo 10nuante cum pot rezolva preoblema?Nu inteleg de ce au iesit nuante diferite daca vopseaua folosita a fost aceasi ca la revopsirea din gri in auriu!
Mai am o problema am niste Stickere pe masina cum le dau jos fara sa pateasca ceva vopseaua si cum scap de lipiciul care ramane in locul stickerului????
a si asa de curiozitate cat ar costa vopsirea intregii masini?

Edited by sonykel, 28 June 2005 - 22:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate