Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Rixos Lares

- - - - -
  • Please log in to reply
389 replies to this topic

#91
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Am vazut Cantina Mexican si foisoarele utilate cu gratar (Barbeque).In timpul zilei in a la carte-ul mexican se servesc snacks-uri.Taxa de rezervare este de 10 E de persoana. Pt copii de la 7 la 12 ani este 5 E iar pentru cei de pana in 6 ani e gratuit.

Edited by koder, 20 April 2010 - 15:35.


#92
anca_l

anca_l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 23.05.2008

 koder, on 20th April 2010, 15:33, said:

Am vazut Cantina Mexican si foisoarele utilate cu gratar (Barbeque).In timpul zilei in a la carte-ul mexican se servesc snacks-uri.Taxa de rezervare este de 10 E de persoana. Pt copii de la 7 la 12 ani este 5 E iar pentru cei de pana in 6 ani e gratuit.
Multumesc mult Koder!

#93
arcturus_x

arcturus_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2010
Koder, imi poti spune daca sunt incluse doar bauturile locale sau exista si ceva sortimente din import in pachetul all inclusive? Din fact sheet nu m-am lamurit 100%. Terenurile de tenis au si instalatie de nocturna?
Multumesc!

#94
vigoro

vigoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.04.2007
Koder, din intamplare ai ceva foto si cu gradina de 54000mp cu care se lauda? Daca exista ma bate gandul sa stau o saptamana prin Mai. Daca nu, locul e cam dezolant...

#95
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Fotografii gradina

 arcturus_x, on 20th April 2010, 16:41, said:

Koder, imi poti spune daca sunt incluse doar bauturile locale sau exista si ceva sortimente din import in pachetul all inclusive? Din fact sheet nu m-am lamurit 100%. Terenurile de tenis au si instalatie de nocturna?
Multumesc!

Terenurile de tenis au nocturna cat despre bauturi au si din import insa voi reveni in urmatorele zile si cu cateva nume-branduri.

Attached Files


Edited by koder, 21 April 2010 - 09:21.


#96
vigoro

vigoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.04.2007
Multumesc pentru fotografii Koder.

#97
alexandraBur6

alexandraBur6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.04.2010
Buna,

Sunt noua pe forum si as vrea sa va intreb ceva legat de o rezervare facuta in 16 aprilie la Rixos Lares. Vazand tarifele de care s-a discutat pana acum, ma intreb daca pretul de 2240 pentru 2 adulti si un copil de 3 ani /10 nopti, plecare din sibiu si intoarcere  pe buc, in perioada 5-15 iunie este un pret exagerat de ridicat. Din cate am inteles, la momentul incheierii contractului cu agentia, hotelul nu mai era pe early booking. De la o alta agentie din Bucuresti am primit o oferta cu 200 euro mai ieftina, cu plecare si sosire in Bucuresti in aceleasi conditii insa era tarziu...deja o acceptasem pe prima. Chiar daca am platit un pret cam piperat am speranta ca o sa fie o vacanta reusita/ prima in Turcia.
As mai avea o intrebare legata de restaurantele a la carte la Rixos. Sunt sau nu incluse in bilet?

#98
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Consumatia la restaurantele a la carte este gratuita insa se platesc 10 E de persoana taxa de rezervare. In momentul cand faci o rezervare pentru un restaurant a la carte ti se vor adauga pe camera 20 E (pe care ii platesti oricand la receptie sau la check-out). Pt copiii pana in 6 ani nu se plateste taxa de rezervare.

#99
iran

iran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 31.03.2010

 alexandraBur6, on 21st April 2010, 13:27, said:

Buna,

Sunt noua pe forum si as vrea sa va intreb ceva legat de o rezervare facuta in 16 aprilie la Rixos Lares. Vazand tarifele de care s-a discutat pana acum, ma intreb daca pretul de 2240 pentru 2 adulti si un copil de 3 ani /10 nopti, plecare din sibiu si intoarcere  pe buc, in perioada 5-15 iunie este un pret exagerat de ridicat. Din cate am inteles, la momentul incheierii contractului cu agentia, hotelul nu mai era pe early booking. De la o alta agentie din Bucuresti am primit o oferta cu 200 euro mai ieftina, cu plecare si sosire in Bucuresti in aceleasi conditii insa era tarziu...deja o acceptasem pe prima. Chiar daca am platit un pret cam piperat am speranta ca o sa fie o vacanta reusita/ prima in Turcia.
As mai avea o intrebare legata de restaurantele a la carte la Rixos. Sunt sau nu incluse in bilet?
buna alexandra,eu plec pe 31.08 din bucuresti -otopeni cu tarom-2 pers.transfer ,7 noptii costul total toate taxe plus taxa pe camera cu vedere spre mare -1553 euro

#100
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

 koder, on 21st April 2010, 10:32, said:

Fotografii gradina



Terenurile de tenis au nocturna cat despre bauturi au si din import insa voi reveni in urmatorele zile si cu cateva nume-branduri.
Koder;
Iti multumesc frumos in numele celor care a ales un sejur la Rixos Lares in ciuda sfaturilor unor binevoitori!!!
Mai asteptam de la tine si alte detalii si poze ale hotelului ,sau un site,agentie de turism ,tour oprerator care sa aiba update-urile facute la Rixos Lares.
Sunt multe site-uri cu denumirea veche ,poze de pe vremea Lares Park-ului si review-uri de 2-3 ani !
Ajuta-ne sa fim relaxati si fara griji cand mergem acolo!

#101
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 idutzu, on 28th April 2010, 16:47, said:

Koder;
Iti multumesc frumos in numele celor care a ales un sejur la Rixos Lares in ciuda sfaturilor unor binevoitori!!!
Mai asteptam de la tine si alte detalii si poze ale hotelului ,sau un site,agentie de turism ,tour oprerator care sa aiba update-urile facute la Rixos Lares.
Sunt multe site-uri cu denumirea veche ,poze de pe vremea Lares Park-ului si review-uri de 2-3 ani !
Ajuta-ne sa fim relaxati si fara griji cand mergem acolo!


In aceasta perioada in Antalya sunt mai multe grupuri de agenti de turism care viziteaza hotelurile. Cu siguranta dupa aceste vizite multe dintre paginile web vor fi aduse la zi. Produsul Rixos Lares in sine nu are f. multe review-uri dat fiind faptul ca e "o aceeasi Marie cu alta palarie"

Va tin la curent si o sa scriu aici orice informatie aflu care ar putea fi de interes.
Daca ai o intrebare specifica despre hotel cu cea mai mare placere iti raspund sau daca nu e de competenta mea cel putin pot obtine un raspuns de la hotel.

#102
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

 koder, on 28th April 2010, 18:51, said:

In aceasta perioada in Antalya sunt mai multe grupuri de agenti de turism care viziteaza hotelurile. Cu siguranta dupa aceste vizite multe dintre paginile web vor fi aduse la zi. Produsul Rixos Lares in sine nu are f. multe review-uri dat fiind faptul ca e "o aceeasi Marie cu alta palarie"

Va tin la curent si o sa scriu aici orice informatie aflu care ar putea fi de interes.
Daca ai o intrebare specifica despre hotel cu cea mai mare placere iti raspund sau daca nu e de competenta mea cel putin pot obtine un raspuns de la hotel.
Multumesc inca o data ptr. promptitudinea raspunsurilor tale!
Intrebari mai mult uzuale am :
-exista si bauturi alcoolice de import in concept (cam ce)?
-sunt incluse sucuri naturale in concept sau numai dimineata la mic-dejun?
-au si alta bere inafara de Efes ( au si la sticla la baruri "la Delphin si SuSesi erau ")?
-programul de dulcegarii (inghetata ,placinte ,etc)este la o ora normala dupaamiaza sau cand dorm copii (14.00-16.00)?
-este vreo parte a hotelului in care nu merita sa te cazezi (ai o vedere spre balarii ,zone unde se lucreaza in constructii ,intr-un cuvant mizerie ,praf)?
Cam atat imi trece prin cap ptr.moment ,dar daca-mi aduc aminte de ceva intrebari noi o sa te deranjez din nou!
Multumesc inca o data si mai asteptam poze noi de la tine cu Rixos Lares!

#103
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
azi ma cazez la rixos lares

#104
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Cum Rott se cazeaza la Rixos Lares va avea ceva mult mai mult timp sa verifice meniul bauturilor si ne va spune:) astept si eu cu interes review-ul lui.

#105
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007

 rottweiler2007, on 29th April 2010, 06:29, said:

azi ma cazez la rixos lares
Hai Rott nareaza ,dar AZI!!! :thumbup:

#106
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
e ora 19.36 si s in RL de citeva ore, hai sa narez la cald.
e un hotel cochet, imi place mai mult decit delfin-cantina-camin
la camere grand belish din kusadasi il bate pe RL
de ex. adineaori cineva din camera alaturata a trintit o usa si mi s-a miscat patul
plaja e frumos amenajata, daca vrei rezervare la alalcarturi tre sa decartezi 10 iepuroi de caciula
e net in camera moca dar tre sa ceri parola de la receptie
stau la etajul 4, camera 1453
inca  nu am fost sa halesc dar va voi povesti cum e potolu' maine
am vorbit deja cu o colega de a lui koder si am inteles ca vor veni pe la mine maine

stau la RL 3 nopti si apoi ma mut la BARUT LARA favoritul meu si voi face o comparatie intre ele


@koder -
- am uitat sa i zic alinei, nu as vrea sa raminem aici in hotel, gindeste te la o circiuma undeva, dau io o bere si un tavuk sis

#107
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006

 rottweiler2007, on 29th April 2010, 19:44, said:

e ora 19.36 si s in RL de citeva ore, hai sa narez la cald.
e un hotel cochet, imi place mai mult decit delfin-cantina-camin
la camere grand belish din kusadasi il bate pe RL
de ex. adineaori cineva din camera alaturata a trintit o usa si mi s-a miscat patul
plaja e frumos amenajata, daca vrei rezervare la alalcarturi tre sa decartezi 10 iepuroi de caciula
e net in camera moca dar tre sa ceri parola de la receptie
stau la etajul 4, camera 1453
inca  nu am fost sa halesc dar va voi povesti cum e potolu' maine
am vorbit deja cu o colega de a lui koder si am inteles ca vor veni pe la mine maine

stau la RL 3 nopti si apoi ma mut la BARUT LARA favoritul meu si voi face o comparatie intre ele


@koder -
- am uitat sa i zic alinei, nu as vrea sa raminem aici in hotel, gindeste te la o circiuma undeva, dau io o bere si un tavuk sis
te rog sa imi spui daca merita sa mergem cu copii. suntem 2 familii cu 2 copii : un bebe de 1an si o luna si unul de 2 ani.
maine trebuie sa fac rezervarea si sa platesc un avans pt a mai prinde reducerea de 15 %.
oferta este de 1870 Euro de familie toate taxele incluse, 10 nopti, zbor cu tarom, din 18 septembrie 2010.
astept cat mai urgent raspunsul tau.
multumesc.

#108
michaela_1961

michaela_1961

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.07.2006
"delfin-cantina-camin" ????   Mie nu mi s-a parut, mi-a placut la Delphin, dar daca tu spui ca Rixos Lares este peste Delphin, ma bucur enorm ca am facut aceasta alegere. Astept cu interes si alte informatii : piscine, gradini, servicii, camere, sucuri naturale ?! Corpurile cilindrice nu au camere standard ? Daca am camera SW trebuie sa cer un etaj superior ca sa vad si marea ?
    Comparatia cu Barut e bine-venita ca sa ne orientam ptr. concediile viitoare.
    Merci mult  !

Edited by michaela_1961, 29 April 2010 - 20:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate