Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Rixos Lares

- - - - -
  • Please log in to reply
389 replies to this topic

#379
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

View Postalinusha, on 31 august 2012 - 15:15, said:

Cam asta daca mai aveti curiozitati ma puteti intreba...

Eu sunt tare curios unde ai vazut mobilier nou la Rixos Lares, o poza ceva?
Nu, nu sunt eu ala cu pateul. Posted Image

#380
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Si eu sunt curios sa vad niste poze cu mobilier nou.

La Rixos Lares gaseam sezlonguri libere la piscina si pe la ora 9,00....posibil arabii se tezesc mai tarziu (mai puturosi).
Vitamin Bar-ul era undeva pe langa sala de gimnastica.  Erau doar fresh de portocale si de grapefruit. Decat nimic, bune si astea doua.
In schimb patiseria deschisa de la ora 16,00 era jalnica, atat ca mobilier/local (slinos si intunecat) cat si ca feluri de prajituri.
Nici eu nu le am cu pateul. La micul dejun mananc oua fierte si legume.

O nota maxima o acord lifturilor, in numar de cinci.  Nu stateam mai mult de 10 secunde si venea liftul indiferent de ora...la Susesi si Limak de multe ori imi pierdeam rabdarea si o luam pe scari.

#381
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007

View Postcosmins2000, on 31 august 2012 - 20:30, said:

Si eu sunt curios sa vad niste poze cu mobilier nou.

La Rixos Lares gaseam sezlonguri libere la piscina si pe la ora 9,00....posibil arabii se tezesc mai tarziu (mai puturosi).
Vitamin Bar-ul era undeva pe langa sala de gimnastica.  Erau doar fresh de portocale si de grapefruit. Decat nimic, bune si astea doua.
In schimb patiseria deschisa de la ora 16,00 era jalnica, atat ca mobilier/local (slinos si intunecat) cat si ca feluri de prajituri.
Nici eu nu le am cu pateul. La micul dejun mananc oua fierte si legume.

O nota maxima o acord lifturilor, in numar de cinci.  Nu stateam mai mult de 10 secunde si venea liftul indiferent de ora...la Susesi si Limak de multe ori imi pierdeam rabdarea si o luam pe scari.

View PostSean_John, on 31 august 2012 - 20:01, said:

Eu sunt tare curios unde ai vazut mobilier nou la Rixos Lares, o poza ceva?
Nu, nu sunt eu ala cu pateul. Posted Image
mobiliereul nu este nou ca la Imperial dar nici vechi ca la Titanic,,,,,deci nu cred ca este de pe vremea Lares Park!
Sorry pentru pateu!Posted Image Posted Image

View Postalinusha, on 31 august 2012 - 21:15, said:

mobiliereul nu este nou ca la Imperial dar nici vechi ca la Titanic,,,,,deci nu cred ca este de pe vremea Lares Park!
Sorry pentru pateu!Posted Image Posted Image
mie nu mi se pare a fi mobilier vechi!

Attached Files


Edited by alinusha, 31 August 2012 - 21:27.


#382
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Da, e la fel in toate camerele.
Mobilierul e oarecum in stil modern/minimalist, nu clasic cu inflorituri, dar e vechi.
La mine in camera , de ex., nu se inchidea bine un sertar de la noptiera din cauza uzurii...nu ca foloseam noptiera la ceva dar optic/estetic ma deranja.

#383
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007

View Postcosmins2000, on 31 august 2012 - 21:30, said:

Da, e la fel in toate camerele.
Mobilierul e oarecum in stil modern/minimalist, nu clasic cu inflorituri, dar e vechi.
La mine in camera , de ex., nu se inchidea bine un sertar de la noptiera din cauza uzurii...nu ca foloseam noptiera la ceva dar optic/estetic ma deranja.
voi unde ati avut camerele ?

#384
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Eu am avut camera standard, cu vedere in spate chiar deasupra receptiei la etajul 4, camera 1490.
Avantaje: mai ieftina decat cele cu vedere la mare, liniste, nu batea niciodata soarele in camera si prindeam si netul de la receptie .

#385
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Asa cum banuiam, e mobilierul din 2002, de cand s-a deschis hotelul, ma si miram sa-l fi schimbat in unele camere.
Anul asta am avut camera la etajul 5, intr-unul din turnuri, cu vedere spre Titanic si cu coada ochiului spre mare; mult mai spatioasa decat cea din 2010, cu vedere directa spre mare, exact ca in imagine:

Attached Files



#386
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007

View PostSean_John, on 01 septembrie 2012 - 20:58, said:

Asa cum banuiam, e mobilierul din 2002, de cand s-a deschis hotelul, ma si miram sa-l fi schimbat in unele camere.
Anul asta am avut camera la etajul 5, intr-unul din turnuri, cu vedere spre Titanic si cu coada ochiului spre mare; mult mai spatioasa decat cea din 2010, cu vedere directa spre mare, exact ca in imagine:
asa a fost si camera mea,foarte foarte spatioasa!
eu stiu ca pe vremea lares parkului nu era nici mocheta asta,nici mpbilierul,nici lcd-ul,nici dvd player-ul.....in fine cum spui tu...
si noi am avut net de la receptie si tot pe spate a fost foarte ok...in fine mobilierul e chiar ok....zic si eu....

Edited by alinusha, 01 September 2012 - 21:29.


#387
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalinusha, on 01 septembrie 2012 - 21:25, said:

asa a fost si camera mea,foarte foarte spatioasa!
eu stiu ca pe vremea lares parkului nu era nici mocheta asta,nici mpbilierul,nici lcd-ul,nici dvd player-ul.....in fine cum spui tu...
si noi am avut net de la receptie si tot pe spate a fost foarte ok...in fine mobilierul e chiar ok....zic si eu....

pe vremea lares-parcului aveai doar o chiuvetă mică lîngă pat, un țucal sub pat iar closetul era comun pe hol

#388
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

View Postalinusha, on 01 septembrie 2012 - 21:25, said:

eu stiu ca pe vremea lares parkului nu era nici mocheta asta,nici mpbilierul,nici lcd-ul,nici dvd player-ul...

Mocheta are inca pe ea logo`ul Lares Park`ului, in pozele vechi apare acelasi mobilier, iar ala e doar cd player, nu dvd. Posted Image

Attached Files



#389
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007
Dacă asta e mobilier de mai bine de 10 ani......,dar poate ai trecut tu pe la lares prin 2002 si era tot mobilierul asta..nu mă contrazic...
referitor la cd/dvd player,nu am avut timpul necesar și nici curiozitatea să văd dacă e cd sau dvd ...și nici nu mă pregătisem cu vreo valiză de cd-uri......

#390
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
Am fost si eu in 2010 la Rixos Lares, si m-am simtit foarte bine,mi-a placut foarte mult camera,o camera standard, foarte aerisita dupa parerea mea,exact ce ai nevoie pt. un sejur.
Nu o sa-nteleg niciodata pe cei care se duc in vacanta si incep sa faca anchete si statistici ,in loc sa te relaxezi si sa incerci sa te simti bine.
Nu ma interesat deloc din ce an este mobilierul,ca o fi de pe vremea Lares Park sau nu,eu am fost multulit de acest hotel pt. pretul pe care l-am platit atunci.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate