Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

iPhone OS 3.1.3

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#73
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009

 mishu2007, on 30th March 2010, 14:28, said:

la orange daca platesti 100eur cred ca merge unlock
Nu stiu exact daca ti-l decodeaza daca platesti, stiu doar ca, in momentul in care cumperi un iPhone de la Orange, la liber, ei au obligatia sa il decodeze, doar ca decodarea lor nu consta in Jailbreak, pe partea software, ar fi culmea un decodat ilegal facut de cei de la Orange, ci este vorba de decodare prin Hardware, ceea ce nu o poate face un simplu user ;).

#74
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

 ionutzm05, on 30th March 2010, 20:01, said:

Nu stiu exact daca ti-l decodeaza daca platesti, stiu doar ca, in momentul in care cumperi un iPhone de la Orange, la liber, ei au obligatia sa il decodeze, doar ca decodarea lor nu consta in Jailbreak, pe partea software, ar fi culmea un decodat ilegal facut de cei de la Orange, ci este vorba de decodare prin Hardware, ceea ce nu o poate face un simplu user ;).

Il decodeaza pt 100 euro daca tel este luat pe abonament si nu se termina perioada de contract si 30 euro dupa terminarea contractului.
Iar gratuit daca il cumperi la liber.

#75
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
Hristos  a Inviat!

Mi-a crapat pur si simplu ieri iphone-ul, in timp ce faceam download la update-urile unor aplicatii din appstore prin wifi, nu mai raspundea la nicio comanda, touch-ul nu mai functiona a trebuit restore cu 3.1.2 iar. Mai nou, observ in cydia ca imi scrie acolo sus: This device has shshs...on 3.1.2 , 3.1.3 a mai aparut si 3.1.3 in lista. Cum sa interpretez chestia asta? In caz ca updatez la 3.1.3 pot reveni din nou la 3.1.2 si daca dupa 3.1.3 va aparea 4.0 (ipotetic vorbind) pot reveni la 3.1.3 oricand?
Multumesc!

#76
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Si mie mi-a aparut 3.1.3
Exact, cand va aparea un soft peste 3.1.3 se va putea face downgrade si la 3.1.2 si la .3.1.3

#77
davidcracks

davidcracks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.08.2009
Buna,

am cateva intrebari despre softul de pe iphone 3gs la care caut un raspuns si sper ca ma puteti ajuta voi...
Vreau sa imi cumpar un iPhone 3GS varianta Soft Unlock, dar mi s-a spus ca trebuie sa am grija sa nu se descarce niciodata bateria si sa nu il sting deloc pentru ca apoi trebuie repus softul :|. Lucru care m-a uimit pentru ca odata se intampla sa uiti de el si sa nu il incarci...

Asadar voiam sa va intreb ce varianta de soft face fitza asta cu bateria? Cumva varianta 3.1.3?
Si cand apare urmatoarea versiune care nu mai face tampenia asta cu bateria? Aveti idee cum se va numi - 3.1.4?

Aici : http://iphone.unlock.no/ spune ca varianta aia de la ei de pe site are rezolvata treaba cu butonul de OFF/ON...
Pana la urma ma poate lamuri si pe mine cineva cum sta treaba cu softurile astea, va rog?

Mi-as lua un Neverlocked dar nu prea ma lasa inima sa mai scot inca 100 de euro din buzunar :)) si atat voiam sa va intreb, cele de mai sus..


Merci anticipat!

Edited by davidcracks, 06 April 2010 - 12:43.


#78
vladtm

vladtm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 15.06.2006
eu nu inteleg pentru ce au nevoie toti de unlock si crack, si asa nu ai net mai ok pe 3g decat la orange ro . si iPhone fara net e caramida, perfect degeaba, iar wireless nu ai peste tot, plus ca e trist de tot de cei ce cumapra iphone la x00 euro sa il tina pe cosmote :))

in 8 aprilie va fi conferinta apple legata de softul 4.0 care din zvonuri va avea suport de multitask pentru 3gs si 4g la toamna.

2g si 3g deja sunt incete de tot. Nu zic asta din youtube, chiar din potriva una din ocupatiile zilnice e sa ma joc cu tehnologia (next week ipad).

#79
horyatm

horyatm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.04.2010
Am o intrebare. Pe site-ul oficial Apple un iphone 3g costa 100$, iar un Ipod touch costa 200$ de ce Ipod-ul costa mai mult?


defapt wirless ai cam peste tot in apropierea oraselor dar merge foarte incet . intr-adevar orange are cea mai buna viteza de internet oriunde ai fi, dar e destul de scump. cand cosmote va scoacte 3G si 3G+ atunci precis va vinde si iphone in plus cosmote a fost cumparat de t-mobile si toata lumea stie cat de bun e t-mobile in vest.

#80
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

 davidcracks, on 6th April 2010, 13:40, said:

Buna,

am cateva intrebari despre softul de pe iphone 3gs la care caut un raspuns si sper ca ma puteti ajuta voi...
Vreau sa imi cumpar un iPhone 3GS varianta Soft Unlock, dar mi s-a spus ca trebuie sa am grija sa nu se descarce niciodata bateria si sa nu il sting deloc pentru ca apoi trebuie repus softul :|. Lucru care m-a uimit pentru ca odata se intampla sa uiti de el si sa nu il incarci...

Asadar voiam sa va intreb ce varianta de soft face fitza asta cu bateria? Cumva varianta 3.1.3?
Si cand apare urmatoarea versiune care nu mai face tampenia asta cu bateria? Aveti idee cum se va numi - 3.1.4?

Aici : http://iphone.unlock.no/ spune ca varianta aia de la ei de pe site are rezolvata treaba cu butonul de OFF/ON...
Pana la urma ma poate lamuri si pe mine cineva cum sta treaba cu softurile astea, va rog?

Mi-as lua un Neverlocked dar nu prea ma lasa inima sa mai scot inca 100 de euro din buzunar :)) si atat voiam sa va intreb, cele de mai sus..


Merci anticipat!

Ai inteles gresit. NU trebuie repus softul daca se descarca bateria.
Cauta mai bine aici pe forum ca sa explicat cum sta treaba, este prea mult de scris.

#81
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

 horyatm, on 6th April 2010, 14:25, said:

Am o intrebare. Pe site-ul oficial Apple un iphone 3g costa 100$, iar un Ipod touch costa 200$ de ce Ipod-ul costa mai mult?


toata lumea stie cat de bun e t-mobile in vest.


Apple iPhone 3G costa 100 USD pentru că nu-ți trece prin cap să citești tot textul... Sau să folosești sărci, aici, în forum. Prețul ăla este valabil DOAR cu abonament AT&T pentru 2 ani! Nu e preț ”la liber”. 3G-ul nu se mai vinde fără contract.

Zău? Toată lumea știe cât de bun e T-Mobile în vest? Și? DT o să rebrănduiască (probabil) actuala infrastructură Cosmote. Așa că actualele plusuri și minusuri ale grecilor se vor manifesta și după rebranding...

#82
davidcracks

davidcracks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.08.2009

 tkd29, on 6th April 2010, 14:30, said:

Ai inteles gresit. NU trebuie repus softul daca se descarca bateria.
Cauta mai bine aici pe forum ca sa explicat cum sta treaba, este prea mult de scris.
trebuie cumva facut din nou jailbreak cu blackra1n ?

#83
lucio16

lucio16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2009
Hello!!

Am un iPhone 3G 16 gb baseband 05.12.01.L-am cumparat second de la un bun prieten care l-a luat la liber din Italia.Din prostie el i-a facut upgrade la 3.1.3.Din ce am citit se poate face jailbreak insa faza cu liberul mai tine? Din moment ce i-a facut upgrade s-a codat(tinand cont ca pe 3.1.3 nu se poate face unlock)?

Pot sa fac un dowgrade de la 3.1.3 la 3.1.2 si sa folosesc black@nra pentru jailbreak?

Multumesc Lucian!

Edited by lucio16, 06 April 2010 - 19:54.


#84
lucio16

lucio16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2009
Rezolvat pe 3.1.3! Jailbreak si nu e codat pe nici o retea :P :D

Edited by lucio16, 08 April 2010 - 22:21.


#85
kissunicum

kissunicum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.05.2006
despe unlock 3.1.3  se aude ceva?

aveti vre o idee cand se va putea face?

#86
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Mai dureaza, probabil dupa ce apare versiunea de soft 4.0
Pana atunci nici o sansa si asta va fii prin vara.

#87
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 12.02.2007
Nu fi sigur, maine s-ar putea sa apara...

#88
lucio16

lucio16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2009
Se pare ca maine va aparea o varianta Spirit insa din pacate nu va functiona decat cu telefoanele activate, adica telefonul vostru trebuie sa fie activat cu cartela operatorului de telefonie pe care este codat pentru a putea face jailbreak deci nu  veti putea utiliza Spirit

#89
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Unlock pentru baseband 05.12 nu va aparea decat dupa lansarea oficiala OS 4 / iPhone 4 HD, in iunie.

#90
linucu

linucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.04.2009

 lucio16, on 6th April 2010, 20:54, said:

Hello!!

Am un iPhone 3G 16 gb baseband 05.12.01.L-am cumparat second de la un bun prieten care l-a luat la liber din Italia.Din prostie el i-a facut upgrade la 3.1.3.Din ce am citit se poate face jailbreak insa faza cu liberul mai tine? Din moment ce i-a facut upgrade s-a codat(tinand cont ca pe 3.1.3 nu se poate face unlock)?

Pot sa fac un dowgrade de la 3.1.3 la 3.1.2 si sa folosesc black@nra pentru jailbreak?

Multumesc Lucian!

Am primit un  i-phone 3GS 32GB cu 3.1.3 din Spania si nu vede nici o retea. Se poate debloca? Daca da ma ajuta si pe mine cineva? Am vazut ca Lucio zice ca l-a facut pana la urma dar nu a spus cum. Va multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate