Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

iPhone OS 3.1.3

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#55
kissunicum

kissunicum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 30.05.2006

 Centris, on 12th March 2010, 13:40, said:

zicem ca e o teapa de care am mai auzit. dau un soft bazat pe clasici, care functioneaza identic.
daca modelul tau de iPhone nu se deblocheaza, spun cu nonsalanta sa astepti ultima versiune.


ce ziceti cand sunt sanse sa apara unlock pt 3.1.3 ?

#56
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Pt v3.1.3 nu cred GeoHot a zis ca  nu va scoate nimic pt vers asta , pt urmatoarele inca nu se stie

Edited by tkd29, 12 March 2010 - 14:40.


#57
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
Am reusit restore-ul cu 3.1.2 si jailbreak cu redsn0w + unlock cu blacksn0w. Long live saurik!  :thumbup:

#58
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Ti-am zis ca e parfum la tine..:)

#59
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

 tkd29, on 13th March 2010, 02:59, said:

Ti-am zis ca e parfum la tine..:)

Parfum si nu prea...dupa unclock nu mai merge wifi, nu-mi mai vede reteaua din casa, pe care ulterior unlock-ului a vazut-o. Nu stiu care e cauza. Incomptatibilitate intre redsn0w si blacksn0w sau stiti voi altceava? Scuze de offtopic

#60
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
mi-am facut si eu acu 2 zile asa , nu-s compatibile , nu inteleg , mie nici nu se deschidea totdeauna

#61
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

 KoKet, on 13th March 2010, 12:19, said:

mi-am facut si eu acu 2 zile asa , nu-s compatibile , nu inteleg , mie nici nu se deschidea totdeauna

Am rezolvat (sper) cu un hard reset la settings, acum merge, sa vedem pana cand :naughty:

#62
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
Ce am observat dupa jailbreak-ul cu redsn0w si dupa unclock a fost calitatea sunetului in convorbiri, se aude impecabil. Trebuie sa tin volumul foarte jos ca sa nu-mi sparga timpanele, asta e un lucru bun. Desi cydia inca parca mai face figuri. Am dat add aseara la niste repositories si greu am pacalit-o sa le adauge. In rest totul ok.

#63
rednaxela

rednaxela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.09.2007
Salut. Sant nou in materie. Am un IPhone 3G. 1.1.3. I-am facut jailbrake si i-am instalat Cydia. Merge perfect.
Am dat jos de pe torente de la IPhone team tot felul de aplicatii. As vrea sa stiu, (scuzati-mi nestiinta sau ignoranta)
daca se pot instala pe IPhone. Sau daca pe Cydia exista gratuit Mess-ul si Skype. Cum poate fi instalat Navigon sau iGo. Va multumesc anticipat.

Edited by rednaxela, 16 March 2010 - 18:47.


#64
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Intrii pe tel cu appstore si cauti yahoo messenger si skype ambele sunt gratuite.

#65
alexmq

alexmq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2010
Buna tuturor .
Acum cateva zile am cumparat un Iphone 3G 8GB de la Orange si am ramas profund dezamagit de el dupa primele utilizari .Cautand pe internet am vazut ca exista aceasta procedura de "jailbreak" cu ajutorul careia poti creste functionalitatea telefonului.
Pentru inceput eu nu prea sunt familiarizat cu aplicatiile Apple insa am vazut ca versiunea softului de pe telefon este 3.1.1 si din ce am vazut pe forum asta nu e prea bine.Imi puteti spune va rog ce e "baseband" si unde e mentionat ?
As mai avea cateva intrebari :
1. Este sigur sa faci un jailbreak la telefon si care e cel mai rau lucru care se poate intampla (e reparabila greseala?)
2. Exista sanse sa apara o versiune de unlock pentru acest soft sau pentru upgradeurile urmatoare?
3. Daca acum fac jailbreak si nu pot face unlock voi putea sa fac acest lucru pentru versiunile de firmware urmatoare(ex:3.1.4) sau telefonul va ramane blocat cu aceasta versiune soft?
4.Ati putea ,va rog, sa-mi recomandati un site bun cu un tutorial pentru aceasta problema ?
Multumesc anticipat si imi cer scuze daca intrebarile mele au parut pre banale

#66
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu exista versiunea 3.1.1 , doar 3.1 sau 3.1.2, 3.1.3, mai uita-te odata in tel si vezi sigur .
1.Procedeul de jailbreak e simplu, urmarile dupa el pot duce la blocarea telefonului si o sa fii nevoit sa recurgi la resoftarea telefonului, plus ca pierzi garantia daca te duci in service cu un tel jailbreak-uit daca inainte nu ii faci o resoftare.

2. Daca ai 3.1.3 nu se stie cand va aparea o metoda de unlock, poate maine sau niciodata.

#67
alexmq

alexmq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2010

 tkd29, on 22nd March 2010, 07:15, said:

Nu exista versiunea 3.1.1 , doar 3.1 sau 3.1.2, 3.1.3, mai uita-te odata in tel si vezi sigur .
1.Procedeul de jailbreak e simplu, urmarile dupa el pot duce la blocarea telefonului si o sa fii nevoit sa recurgi la resoftarea telefonului, plus ca pierzi garantia daca te duci in service cu un tel jailbreak-uit daca inainte nu ii faci o resoftare.

2. Daca ai 3.1.3 nu se stie cand va aparea o metoda de unlock, poate maine sau niciodata.

Da scuze versiunea este 3.1.3
Resoftarea de care vorbesti se poate face prin Itunes cu ajutorul optiunii "restore" ?

#68
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Exact , pt 3.1.3 nu exista inca unlock.

#69
k0stea

k0stea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2010

 tkd29, on 11th March 2010, 21:53, said:

E parfum la tine, cauti asta: 3.1.2 (3GS): iPhone2,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw

Te duci in calc in : C:\WINDOWS\system32\drivers\etc  deschizi fisierul hosts cu notepad si bagi la sfarsit asta: 74.208.105.171 gs.apple.com
dupa asta deschizi Command prompt si scrii ipconfig /flushdns

dupa asta bagi tel in DFU mode si cand iti apare msg pe itunes cu restore tii shift apasat si selectezi firmware-ul dat mai devreme jos si incepe procesul de restore.


P.s

cine imi da si mie fisierul hosts....acum vad ca l-am sters :)

Salutare tuturor! Dupa ce fac modificarea in fisierul hosts nu pot sa-l salvez, sau nici nu trebuie sa-l salvez?
Dupa ce adaug: 74.208.105.171 gs.apple.com trebuie sa deschid CMD sau mai intai trebuie sa salvez fisierul hosts?

#70
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Salvezi fisierul si dupaia comanda in CMD.

#71
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
Eu am editat doar fisierul hosts, fara nicio comanda, ce-i drept pe mac. Nu a fost nevoie de altceva :)

#72
mishu2007

mishu2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 04.01.2006

 tkd29, on 22nd March 2010, 13:51, said:

Exact , pt 3.1.3 nu exista inca unlock.

la orange daca platesti 100eur cred ca merge unlock

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate