Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#163
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
@criss65, cum ai perceput Sungate dupa Limak Lara de anul trecut?
Poti sa faci o comparatie pro/contra, sau cum vrei tu?
Ma intereseaza in special : camerele, piscinele, atmosfera in general si nu in ultimul rand mancarea.
Ma uit de hoteluri pt. vara 2011, si in momentul asta, Limak Lara este hotelul  no. 5 din Antalya(pe tripadvisor) iar pe holidaycheck are 5.5 - aprecieri f. bune zic eu.
Mie imi place cum arata, dar mi-e frica sa nu fie prea mititel(ca suprafata a hotelului) si sa n-ai pe unde sa te misti.
Merci anticipat.

#164
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Noi plecam de Craciun la Limak Lara, asa ca niste impresii ar fi binevenite. Stiu ca iarna au un alt concept decat vara (doar AI, pana la ora 24), insa fiind primul AI 5* in Turcia sigur ne va placea - vom avea Family Rooms.

#165
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANTURIUM, on 4th November 2010, 19:31, said:

@criss65, cum ai perceput Sungate dupa Limak Lara de anul trecut?
Poti sa faci o comparatie pro/contra, sau cum vrei tu?
Ma intereseaza in special : camerele, piscinele, atmosfera in general si nu in ultimul rand mancarea.
Ma uit de hoteluri pt. vara 2011, si in momentul asta, Limak Lara este hotelul  no. 5 din Antalya(pe tripadvisor) iar pe holidaycheck are 5.5 - aprecieri f. bune zic eu.
Mie imi place cum arata, dar mi-e frica sa nu fie prea mititel(ca suprafata a hotelului) si sa n-ai pe unde sa te misti.
Merci anticipat.
limak lara ? e obosit, uita.te si pe barut lara si pe xanadu si pe rixos premium si pe topkapi palace

#166
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'ANTURIUM'
sungate-ul mi-a plãcut  mai mult decât limakul! sungate are un parc imens, f frumos, mai multe tobogane, mai multe facilitati, iti ofera mai mult decat limakul. dupã ce am stat la rixos am trecut prin fata limakului si mi s-a parut mic.... oricum acest lucru depinde cu ce compari! pana sa ajung la sungate care are o suprafata f mare, limakul la vremea respectiva nu mi s-a parut mic! la limak tematica japonezã ii da un farmec anume, iar torturi ca la limak eu inca nu am mai gasit....  si tot la limak am intalnit cea mai mare suprafata a piscinelor, parca 8000 mp. oricum intre cele 2 eu as alege  clar sungate, iar daca ar fi sa compar zona lara cu zona kemer, tot asa kemerul castigã. mancarea la sungate fff multa si ff buna si diversa. sper sa apuc a scriu un review complet despre sungate. eu deja m-am hotarat pt la anul, tot in zona kemerului o sa ma duc. ramane sa vad la ce hotel... imi face cu ochiul amara dolce vita ... dar sa vedem cat va costa...
o zi buna,

#167
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

View Postrottweiler2007, on 4th November 2010, 23:02, said:

limak lara ? e obosit, uita.te si pe barut lara si pe xanadu si pe rixos premium si pe topkapi palace
@rott, eu am incredere in ce spui tu, dar pentru 2011 caut un hotel care are gratuitate pt. copil de 7 ani. Tinand cont de asta, poti sa-mi indici ceva bun?(Sa nu zici Corinthia pls, ca nu-l vreau...)
@criss65, merci pt. raspunsul rapid. Inteleg ca Sungate castiga. Daca Sungate iese in 2011 tot cu pretul de anul asta, as putea sa ma incadrez , chiar daca platesc pt. copil.

#168
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANTURIUM, on 5th November 2010, 10:47, said:

@rott, eu am incredere in ce spui tu, dar pentru 2011 caut un hotel care are gratuitate pt. copil de 7 ani. Tinand cont de asta, poti sa-mi indici ceva bun?(Sa nu zici Corinthia pls, ca nu-l vreau...)
@criss65, merci pt. raspunsul rapid. Inteleg ca Sungate castiga. Daca Sungate iese in 2011 tot cu pretul de anul asta, as putea sa ma incadrez , chiar daca platesc pt. copil.
discutia noastra tinde sa devina off topic
barut lara are copilul gratis pina la 6,99 ani iar RW isi deschide tot in zona Lara un hotel nou care se numeste royal holiday palace ( RHP ) http://royalholidaypalace.com/ si va avea copilul gratis pina la 9.99 ani

#169
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Poate nu m-am exprimat destul de clar: copil de 7 ani, nu pana in 7 ani!
Va avea 7 ani impliniti la vara(deci gratuitatea de la Barut nu se aplica)

#170
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANTURIUM, on 5th November 2010, 16:30, said:

Poate nu m-am exprimat destul de clar: copil de 7 ani, nu pana in 7 ani!
Va avea 7 ani impliniti la vara(deci gratuitatea de la Barut nu se aplica)
pai tocmai d-aia ti.am dat o alternativa la RHP, dar daca vrei in zona kemer...nu stiu inca ce pret va avea sangheitu'

#171
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View PostANTURIUM, on 5th November 2010, 11:47, said:

@rott, eu am incredere in ce spui tu, dar pentru 2011 caut un hotel care are gratuitate pt. copil de 7 ani. Tinand cont de asta, poti sa-mi indici ceva bun?(Sa nu zici Corinthia pls, ca nu-l vreau...)
@criss65, merci pt. raspunsul rapid. Inteleg ca Sungate castiga. Daca Sungate iese in 2011 tot cu pretul de anul asta, as putea sa ma incadrez , chiar daca platesc pt. copil.
Anturium, de ce te blochezi pe Sungate? Si mie mi-a placut (mai ales partea cu raportul calitate/pret) dar la cate hoteluri faine sunt in zona Rivierei turcesti, in Bodrum, Fethyie, as cauta si altceva (ex: Hilton Dalaman Golf Resort&Spa-mie tare imi face cu ochiul sau ceva mai aproape de Fethyie, care este o zona absolut superba, aceeasi combinatie mare+munte care presupun ca v-a placut si voua la Sungate).Sau chiar Rixos Tekirova, Lares ori Rixos Bodrum, daca tot iti placu' la Sungate. Sotului i-a placut cel mai mult la Rixos Premium Belek, dar tot nu cred ca mai mergem acolo. Exista prea multe variante de hoteluri de luat in calcul (hotelurile Delphin, de exemplu-am fost la Delphin Palace, un hotel ff bun, chiar si Amara Dolce Vita-din zona Tekirova e un  hotel f bun).

Edited by chrismo, 05 November 2010 - 22:57.


#172
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

View Postchrismo, on 5th November 2010, 23:52, said:

Anturium, de ce te blochezi pe Sungate?
1. Pentru ca ne-a placut foarte mult.
2. Din ratiuni de business. Anul asta a avut un pret promotional(nu stiu din ce motiv).Scazand avionul(750 eur), am platit pt. 7 nopti la Sungate fix 922 euro, la jumatatea lui iunie(2 adulti + 1 copil de 6 ani) - am avut o noapte gratis+15% reducere EB. Eu zic ca am primit mai mult fata de cat am platit.
Din acest motive, la banii astia mi-e greu sa cred ca voi gasi ceva asemanator in 2011(cand nu stim ce va fi cu preturile, cum le va influenta majorarea de tva, etc).
Si eu am multe hoteluri in vizor(C.Diamond, Ela, Barut Lara, Amara Dolce Vita), dar pt. asta trebuie mai multi bani, si e foarte greu, pt. ca platesc si pt. copil.
Din acest motiv lista mea se va rezuma in 2011 la acele hoteluri care vor sari cu superoferte - vezi Rixos in 2010(nopti gratuite si/sau EB generos).

#173
michaela_1961

michaela_1961

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 13.07.2006
Numele topicului este Sungate vs Akka Antedon Beldibi si cu toate acestea nimeni nu a fost la Antedon ??? Eram curioasa, in vara am avut un  gand catre acest hotel, dar nu prea am gasit impresii despre el.

#174
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
FOTOGRAFII DE LA RIXOS SUNGATE

http://www.facebook....file.php?numele hotului e:na...p;id=6014197833

#175
ginette

ginette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.04.2010

View Postrottweiler2007, on 22nd November 2010, 16:15, said:

FOTOGRAFII DE LA RIXOS SUNGATE

<a href="http://www.facebook....file.php?numele hotului e:name&id=100000532897491#!/album.php?aid=191818&id=6014197833" target="_blank">http://www.facebook....file.php?numele hotului e:na...p;id=6014197833</a>
Pentru Rixos nu au aparut oferte?Anul asta raportul servicii-pret mi s-a parut foarte bun si am vrea sa incercam la anul un alt Rixos.Multumesc

#176
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postginette, on 8th December 2010, 14:28, said:

Pentru Rixos nu au aparut oferte?Anul asta raportul servicii-pret mi s-a parut foarte bun si am vrea sa incercam la anul un alt Rixos.Multumesc
:naughty:
rixos bodrum a scos preturile pt 2011 dar nu cred ca romanii vor mai merge acolo deoarece nu mai au sistem olinclusiv ci doar  mic dejun sau maxim demipensiune.
sint curios cum vor iesi rixos-urile din zona antalya

Edited by rottweiler2007, 08 December 2010 - 15:50.


#177
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Da' s-au aruncat la pret nu gluma, cu Rixos Bodrum!
Pai mi se pare mie sau pretul asta cu mic dejun e mai mare decat ala din 2010 cu all inclusive(sau AEAI)?

#178
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postrottweiler2007, on 8th December 2010, 15:49, said:

:naughty:
rixos bodrum a scos preturile pt 2011 dar nu cred ca romanii vor mai merge acolo deoarece nu mai au sistem olinclusiv ci doar  mic dejun sau maxim demipensiune.
sint curios cum vor iesi rixos-urile din zona antalya
Cand am vazut cataloagele unor firme germane nu-mi venea sa cred ca Rixos Bodrum nu mai are sistem all inclusive. Imi vine sa-mi dau cu pumnii in cap, pt. ca anul trecut eram intre Rixos Bodrum si Rixos Sungate. Am fost la Sungate, fuse bine, dar probabil o sa regret tot timpul ca nu m-am dus la Bodrum. Ba, mai mult, al 2-lea hotel de pe lista mea, respectiv Select Maris Resort se pare ca a fost cumparat de alt lant (DHotels) si, deasemenea, nu mai are sistem all-inclusive. Invatatura de minte! Era clar ca Sungate nu va abandona sistemul de all-inclusive, in conditiile in care a adoptat preturi sub standardele Rixos, numai ca sa atraga clienti. Totusi, decizia privind Rixos Bodrum a fost ptr. mine o mare lovitura. Asa ca stau si ma gandesc daca nu o sa-mi incalc principiul privind Turcia (niciodata de 2 ori in acelasi loc) si nu o sa merg din nou la Sungate.
Anturium, ce-ti spuneam io acu cateva posturi? Du-te si vezi si alte hoteluri? Iaca, probabil o sa-ti urmez exemplul.Si bag din nou Sungate (desi inca mai sper la Calista, Gloria Serenity sau Xanadu, pt. care insa va trebui sa plusez). Iar la Sungate merg numai in conditiile in care ofera preturi rezonabile (ca in 2010).

Edited by chrismo, 08 December 2010 - 20:31.


#179
ginette

ginette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.04.2010

View Postchrismo, on 8th December 2010, 21:27, said:

Cand am vazut cataloagele unor firme germane nu-mi venea sa cred ca Rixos Bodrum nu mai are sistem all inclusive. Imi vine sa-mi dau cu pumnii in cap, pt. ca anul trecut eram intre Rixos Bodrum si Rixos Sungate. Am fost la Sungate, fuse bine, dar probabil o sa regret tot timpul ca nu m-am dus la Bodrum. Ba, mai mult, al 2-lea hotel de pe lista mea, respectiv Select Maris Resort se pare ca a fost cumparat de alt lant (DHotels) si, deasemenea, nu mai are sistem all-inclusive. Invatatura de minte! Era clar ca Sungate nu va abandona sistemul de all-inclusive, in conditiile in care a adoptat preturi sub standardele Rixos, numai ca sa atraga clienti. Totusi, decizia privind Rixos Bodrum a fost ptr. mine o mare lovitura. Asa ca stau si ma gandesc daca nu o sa-mi incalc principiul privind Turcia (niciodata de 2 ori in acelasi loc) si nu o sa merg din nou la Sungate.
Anturium, ce-ti spuneam io acu cateva posturi? Du-te si vezi si alte hoteluri? Iaca, probabil o sa-ti urmez exemplul.Si bag din nou Sungate (desi inca mai sper la Calista, Gloria Serenity sau Xanadu, pt. care insa va trebui sa plusez). Iar la Sungate merg numai in conditiile in care ofera preturi rezonabile (ca in 2010).
Poti sa incerci si Rixos Tekirova,am fost acolo in 2002 si mi s-a parut mult peste Sungate,cu toate ca,camerele,sunt mult mai mici.

#180
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postginette, on 9th December 2010, 09:46, said:

Poti sa incerci si Rixos Tekirova,am fost acolo in 2002 si mi s-a parut mult peste Sungate,cu toate ca,camerele,sunt mult mai mici.
e diferenta mare....nu poti compara rixos tekirova cu sungate...primul e un hotel banal, am stat in el in 2007 si stiu ce e acolo...e doar parerea mea, nu am dat cu parul

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate