Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...

Izolatie tavan?
 Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...

¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...
 Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

Puț apa in comuna Berceni Il...
 Configurare router TP-Link (trans...

Informatie job secundar

VLC Media Player

WoW Ascension parere

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

ginette

ginette

Junior Member

• Grup: Members

View PostMac_apple, on 10th August 2010, 22:04, said:

Noi plecam pe 23 august la Rixos, si pana atunci tot citesc cu interes diverse opinii. Din pacate unele se contrazic cu altele.
Ba e foarte bine, ba e foarte rau... Si noi ca si ginette, parca incepem sa fim un pic dezamagiti...
Desi partile care unora li se par foarte negative, mie nu mi se par atat de importante (de exemplu ca intre 21:20 si 00:00 e restaurantul inchis...) deci e chestie de gusturi, nu stiu ce sa spun.
si noi tot din 23.08 mergem.Speram sa avem o vacanta reusita

tradi

tradi

Junior Member

View PostMac_apple, on 10th August 2010, 22:04, said:

Noi plecam pe 23 august la Rixos, si pana atunci tot citesc cu interes diverse opinii. Din pacate unele se contrazic cu altele.
Ba e foarte bine, ba e foarte rau... Si noi ca si ginette, parca incepem sa fim un pic dezamagiti...
Desi partile care unora li se par foarte negative, mie nu mi se par atat de importante (de exemplu ca intre 21:20 si 00:00 e restaurantul inchis...) deci e chestie de gusturi, nu stiu ce sa spun.
salut
eu zic ca trebuie sa stam linistiti, anul trecut am fost la Miracle si la fel ca si anul acesta la Sungate parerile erau impartite ba mai mult unii de pe aici aproape ca aruncau cu pietre si totusi noi ne am simtit foarte bine, raportul calitate pret a fost foarte bun.
Uraaaaaa ! mai avem 7 zile si plecam (la hotel intram pe 23 08).

criss_65

criss_65

Active Member

pt 'tradi' si ginette
abia astept review-urile voastre! eu vin la rixos sungate abia pe 2 septembrie.....
o zi buna,

ginette

ginette

Junior Member

imi pare rau dar noi ne intoarcem pe 3 septembrie

daidai1

daidai1

Junior Member

View Postcriss_65, on 12th August 2010, 11:33, said:

pt 'tradi' si ginette
abia astept review-urile voastre! eu vin la rixos sungate abia pe 2 septembrie.....
o zi buna,
criss hai cu rewiul sau nu ti-a placut

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Si pe chrismo o asteptam, ca are ochiu' format pe Rixoase!

criss_65

criss_65

Active Member

View Postdaidai1, on 25th September 2010, 20:38, said:

criss hai cu rewiul sau nu ti-a placut

mi-a placut ff mult rixosul, dar nu am apucat sa scriu..... am de povestit mai multe: despre istanbul, capadoccia si antalya.....
sper ca maine o sa reusesc....

puty11

puty11

Junior Member

View Posttradi, on 12th August 2010, 09:01, said:

salut
eu zic ca trebuie sa stam linistiti, anul trecut am fost la Miracle si la fel ca si anul acesta la Sungate parerile erau impartite ba mai mult unii de pe aici aproape ca aruncau cu pietre si totusi noi ne am simtit foarte bine, raportul calitate pret a fost foarte bun.
Uraaaaaa ! mai avem 7 zile si plecam (la hotel intram pe 23 08).

Si cum a fost versus Miracle?

tradi

tradi

Junior Member

View Postputy11, on 26th September 2010, 19:55, said:

Si cum a fost versus Miracle?
diferentele sunt vizibile de la mancare, bauturi,camere,plaja tobogane,distractie in special mult mai bine la rixos. Un singur inconvenient cel putin pt noi care am fost 7 familii cu copii: prea mare resortul si cine vroia la piscina de copii era izolat la tobogane la fel era greu sa stam toti in acelasi loc. Oricum dupa cele 3 experiente in Turcia am ajuns la o concluzie: resort mai mic e mai bine.

chrismo

chrismo

Member

View PostANTURIUM, on 25th September 2010, 21:39, said:

Si pe chrismo o asteptam, ca are ochiu' format pe Rixoase!
A fost bine. Nu extraordinar, dar bine! Sa nu ma intelegeti gresit, hotelul e f.bun, mancare excelenta, dar pt. noi 10 zile a fost probabil prea mult. Raportat la Rixos Belek, ce sa zic? Si aici era fff multa papa,  variata, dar parca stateau ceva mai slab la prajituri (putintica variatie, erau cam aceleasi torturi cu alte creme) si fructe- uneori nu am gasit  struguri sau smochine, erau doar pepeni , portocale, mere, piersici (nu mereu), struguri si smochine-cand apucai. Si nici la   gratare  nu  atingeau   nivelul Premiumului Belek (ma refer la varietate). Dar in  niciun caz nu ramaneai nemancat. Ba chiar ne-am ingrasat, desi dadeam cel putin 20-30 de ture  in piscina si ne  mai  balaceam si in mare. Ce nu ne-a prea placut: slaba calitate a clientilor. Mult prea multi iranieni, sirieni si arabi din Emirate (insotiti de sotiile care evident erau, in mare majoritate, imbracate in hainele lor traditionale-batic sau higeab parca i se spune si niste haine asemanatoare balonzaidelor ff lungi, a caror denumire nu o cunosc). Era chiar ciudat amestecul de femei  in costume de baie si cele  in straiele traditionale musulmane. Iar sotii lor erau mai galagiosi chiar decat rusii. In plus, la concursul de miss (Miss Rixos Sungate 2010) a iesit cu bataie. In final, s-a aplanat, dar ne-a lasat un gust amar. La piscina de relaxare, unde ne placea sa stam dupa amiaza si sa vegetam, era interzis accesul copiilor mici. Evident, neamurile mai sus descrise navaleau cu copilasii (foarte dragalasi, de altfel, dar la fel de  galagiosi ca si parintii lor) si se facea praf relaxarea noastra. Nu  intelegeti gresit, chiar imi plac copilasii, dar la piscina respectiva ne duceam special pt. oarece liniste.
Erau  destule beach bar-uri, dar cred ca numai la Lotus Bar si Alara Beach Bar aveau si cocktail-uri alcoolice/nealcoolice (asta cand   vroiai sa faci plaja, altfel era si Sawadee-deschis 24h sau Point-cel mai linistit). Restul aveau apa, sucuri, bere, cafea. Mai erau alte  cateva baruri, dar nu am  fost  la  toate.
Ce m-a impresionat placut a fost ca la check-in (au 2 receptii:check-in si check-out)  am incercat sa dam o atentie ca sa ne repartizeze o camera cat mai departe de discoteca. Am pus o hartie de 50TL  intr-un pasaport, dar surpriza, nu a luat banii: o receptionera "turcoaica" get beget pe nume Oksana. Ne-am gandit noi: stai sa vezi ca am sfeclit-o. As! Ne-a dat o camera super tare, la etajul 6 (intr-unul din corpurile Terrace Houses), adica la ultimul etaj, deci am avut si vedere la mare (desi pe voucher era specificat land view).
Camerele mari. Dar baia are unul din peretii comuni cu camera din sticla: groasa, opaca, dar totusi sticla. Pe mine, care atunci cand adorm, tai lemne, nu m-a prea deranjat, dar pe consort, care doarme iepureste, l-a cam enervat faza.
Plusuri fata de Rixos Belek: cateva- parca ceva mai multi chelneri care te serveau la masa, asa ca asteptai mai putin  sa-ti aduca apa, suc, vin, dulapuri de haine mai late (nu radeti, cele de la Premium erau groaznic de inguste), bauturi straine mai la vedere.
Minusuri: in plus fata de cele  enumerate, halatele erau inca cu etichetele de la Sungate Port Royale si erau cam tocite, de vreo cateva ori am cerut sa-mi schimbe prosoapele de plaja, pt. ca erau in mod evident murdare, desi ei ti le dadeau de bune,  nu au amfiteatru in aer liber, au un spatiu amenajat pt. spectacole in aer liber (Alara Center) unde nr. de locuri era insuficient, asa ca de-abia asteptai sa se termine programul de la restaurantele a-la-carte din proximitate, ca sa poti lua scaune.
Totusi, la banii pe care i-am dat am fost ff multumiti.
P.S.1. Nu am fost la restaurantele   a-la-carte, pt. ca am avut o problema cu cartelele in prima zi iar cand ne-am dus la receptie in ziua urmatoare era o mare coada la information, asa ca am renuntat.
2.Atentie cand intrati in apa, pt. ca in unele zone pietrele sunt destul de alunecoase. Nu peste tot este pietris, in unele locuri  sunt pietre mai mari.

Edited by chrismo, 28 September 2010 - 00:10.

Selam

Selam

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postchrismo, on 28th September 2010, 01:03, said:

2.Atentie cand intrati in apa, pt. ca in unele zone pietrele sunt destul de alunecoase. Nu peste tot este pietris, in unele locuri  sunt pietre mai mari.
E stiut ca in mare, algele se dezvolta pe pietre, care devin foarte alunecoase. Nu e ca la apele de munte, desi chiar si acolo pietrele pot fi alunecoase.

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

@chrismo, bine ai revenit!
Asteptam impresiile tale pentru ca stiu ca sunt obiective. Mie mi-a placut mult la Sungate(dar a fost prima experienta pe TK, de aceea asteptam si parerea ta), noi am avut parte de rusi in iunie, care nu ne-au deranjat chiar deloc, perioada aleasa de tine se pare ca e dedicata lumii arabe. Cred ca prefer rusii.
Eu nu m-am prins care piscina era de relaxare. :). Poti sa-mi explici putin pe unde e localizata?

chrismo

chrismo

Member

View PostANTURIUM, on 28th September 2010, 10:13, said:

@chrismo, bine ai revenit!
Asteptam impresiile tale pentru ca stiu ca sunt obiective. Mie mi-a placut mult la Sungate(dar a fost prima experienta pe TK, de aceea asteptam si parerea ta), noi am avut parte de rusi in iunie, care nu ne-au deranjat chiar deloc, perioada aleasa de tine se pare ca e dedicata lumii arabe. Cred ca prefer rusii.
Eu nu m-am prins care piscina era de relaxare. :). Poti sa-mi explici putin pe unde e localizata?
Mergeai dinspre Lotus Bar spre Restaurantul Olivia sau spre Satay House si era un pod in dreapta,care traversa o piscina. Acea piscina, care se continua spre dreapta (inspre piscina acoperita) era Silence Pool. O sa descarc in curand (sper!) si pozele si o s-o localizez acolo. Oricum, cand veneai dinspre mare, aleea dintre standul cu picturi si cea unde erau pavilioanele de relaxare te ducea drept spre Silence Pool.
Si mie mi-a placut hotelul si serviciile, sa nu intelegi gresit, mai ales ca daca alegeam Rixos Premium Belek in aceeasi perioada, plateam cu cel putin 1000e mai mult. Asa incat, daca stau si privesc strict raportul calitate/pret, Sungate e ff bun.
Ah si mi-a placut si privelistea pe care o aveai din receptia check-out. Impresionanta!
Dar daca tot vrei sa mai mergi in Turkyie, iti recomand ca inainte de un hotel UAI sa mergi cateva zile (2-3-4, cat te tine buzunarul) intr-o locatie extrem de pitoreasca: Cirali.
Nu sunt hoteluri luxoase ca dotari(poate doar Olympos Lodge Hotel sau Nerissa Hotel) dar peisajul este de vis. O sa incerc poate in seara asta sau maine sa postez niste poze. Totusi, nu as aprecia ca este o localitate f.ieftina. Pe noi-3 persoane, ne-a costat cazarea si masa cam 100-120e/zi. Am vazut ceva romani, in trecere spre Chimaera (Yanartas), dar in satuc nu am vazut alti romani: numai nemti, englezi, americani, olandezi, canadieni...Si daca ai ceva noroc poti gasi si o broscuta Caretta-Caretta pe plaja (dimineata la ora 6.00 se constituiau grupuri de englezi, in special,  care le cautau- am auzit ca in timp ce eram acolo au gasit niste pui de broscuta Caretta care se retrageau catre mare).
La anul o sa incerc in satucul alaturat (unde nu am ajuns, din pacate) - Olympos. Desi am inteles ca este o localitate mai zbuciumata. Iar seara, la Cirali era o liniste absoluta, un cer plin de stele. Noua ne-a placut localitatea ff mult, dar mai putin locul unde ne-am cazat. Desi pe TA era clasat pe locul 1 in februarie, cand am rezervat  (acum e pe locul 2): Grand Aygun ne-a dezamagit. Incepand cu proprietarul, care desi a recunoscut ca aveam rezervare (facuta pe un site la care de obicei nu apelam) ne-a spus ca pretul nu era corect. In plus, cina mancata la restaurantul hotelului a fost cea mai scumpa si nu a fost extraordinara. Si multe deficiente in camera (vasul de toaleta care se clatina, dusul nu avea macar o perdea, nu exista cordon de dus, ci doar robinet si un cap de dus incastrat in perete-pe care nu il puteai regla, nici aveai unde sa-ti agati hainele in baie cand faceai dus, etc. Iar asta la pretul de 42e/noapte tripla cu mic dejun (cam anemic). Aerul conditionat cam vechiut, zgomotos, lasand la o parte ca in ultima zi nici nu functionat curentul. Televizor nu era (dar eu personal nici nu i-am dus lipsa), un mini frigider nu prea grozav

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Am inteles despre ce piscina vorbesti! Noi am fost cazati chiar in acel corp, care dadea chiar la aceasta piscina. Si noi am stat mai mult aici, intr-adevar era liniste, desi era cam departata de toate...
Daca la anul ne hotaram sa mergem cu masina, pentru ca in Turcia sigur vom mai merge, o sa studiez varianta de 2-3 zile si la Cirali(daca ne va permite timpul sa stam atat in CO) :)

iliee

iliee

Junior Member

...adaug faptul ca restaurantele a la carte sint super la sungate!!!...,in special cel italian.de departe cel mai cool a la carte din toate vizitate de mine in turcia.[ fo 15 ca sint fan]
...per total daca reusesti sa eviti restaurantele principale si zona lotus bar resortul este super ok.mai ales raportat la bani!!
are atitea locsoare cu adevarat interesante ,dar care trebuie descoperite in imensitate,si nimeni nu prea are rabdare incit ar trebui sa scri fo 10 pagini....
e foarte greu sa scrii  despre resortul asta!!! ;)

chrismo

chrismo

Member

View PostANTURIUM, on 29th September 2010, 09:47, said:

Am inteles despre ce piscina vorbesti! Noi am fost cazati chiar in acel corp, care dadea chiar la aceasta piscina. Si noi am stat mai mult aici, intr-adevar era liniste, desi era cam departata de toate...
Daca la anul ne hotaram sa mergem cu masina, pentru ca in Turcia sigur vom mai merge, o sa studiez varianta de 2-3 zile si la Cirali(daca ne va permite timpul sa stam atat in CO) :)
Poza cu Silence Pool.

Attached Files

ANTURIUM

ANTURIUM

Member

Si vazuta din departare:

Attached File  IMG_5309__800x600_.JPG   126.95K   59 downloads

Chioscul acela nu era cand am fost noi. Ce-i cu el?

chrismo

chrismo

Member

View PostANTURIUM, on 13th October 2010, 19:46, said:

Si vazuta din departare:

Attachment IMG_5309__800x600_.JPG

Poze din Cirali (si din zona-Yanartas=Chimaera) ca sa va fac pofta:
Scuze, 2 poze le-am gresit (sunt din excursia la Myra-Kekova). Dar va asigur ca Cirali e superb. Curat, simplu, peisaje minunate, lume civilizata. Uneori peisajele cred ca-mi sugereaza Asia de sud-est, unde nu am fost, dar imi doresc sa ajung. Oleander e un restaurant superb, servire ireprosabila, preturi ff bune. Atata ca nu e pe malul marii. Dar in rest, nota 10+. Imi pare rau ca nu am poze cu apa absolut superba din Cirali (in realitate am poze, dar aparem si noi in ele si nu vrem sa va speriati)! Are o claritate incredibila. E adevarat, e pietris (cum altel s-ar putea atata claritate), dar cred ca o iarna intreaga o sa visez la acea apa limpede. Nici in Croatia nu am gasit o apa de asemenea claritate. O sa caut si pozele din Kas,unde ne-am oprit doar in trecere, dar la anul vrem sa facem un concediu in zona respectiva (sau in Fethyie-Gocek, ramane de vazut).
Langa Cirali e Olympos, unde nu am ajuns, dar am inteles ca e mai "viu". Noua, insa, sincer, ne-a placut linistea din Cirali. Iar cam la 20 km e si Phaselis. Interesant! Yanartas=Chimaera e un loc unde aproape poti spune ca mergi la munte- urci destul de abrupt. Noua ne-a venit mai greu, pt. ca din Cirali am mers pe jos (si sunt deja cativa km, cam 2-3) si in plus va recomand sa mergeti aproape de inserat, cand totul se vede mai bine. Noaptea, neaparat sa aveti lanterne (datorita drumului accidentat). Ah, si sa nu va cazati la Grand Aygun (desi pe tripadvisor are review-uri f.bune). Tzeapa totala! Am dat 65TL pe o cina absolut penibila (3 portii de kofte+ 1 salata mare+2 beri+1 suc la restaurantul hotelului, care nu e unul cu pretentii sau servire cine stie ce), iar la Oleander am dat 80Tl pe o cina care a inclus 3 feluri de meze, feluri principale (fiecare din noi, practic 3 adulti, am comandat altceva), o sticla de vin si un suc, iar servirea si atmosfera e minunata. Sunt ff multe pensiuni, preturile in Cirali nu sunt chiar mici, dar atmosfera e incredibila-liniste, civilizatie (numai nemti, olandezi, englezi/canadieni/americani). Ah, si nu sunt acei englezi betivi.
Dar ceea ce ma marcheaza si acum este apa! Calda, limpede, minunata! So, go Cirali!

View PostANTURIUM, on 13th October 2010, 19:46, said:

Si vazuta din departare:

Attachment IMG_5309__800x600_.JPG

Pool bar (cu cafea, sucuri, bere).Oricum, tipul de acolo se batea de muste. Era o liniste totala fata de restul resortului.

Attached Files

Edited by chrismo, 13 October 2010 - 22:10.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate