Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#1
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007
Voi pe care din cele doua hoteluri le-ati alege??Ambele imi fac cu ochiul...care ar fi diferentele intre ele (in afara pretului:P ).



Un review foarte complet despre Rixos Sungate il gasiti        Aici

http://forum.softped...Sungate-67.html

http://forum.softped...Antedon-17.html

Edited by Courage, 14 February 2011 - 14:20.


#2
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 daidai, on 2nd February 2010, 22:24, said:

Voi pe care din cele doua hoteluri le-ati alege??Ambele imi fac cu ochiul...care ar fi diferentele intre ele (in afara pretului:P ).
Nu am fost nici la Rixos Sungate, nici la Antedon. Dar anul acesta ma voi duce la Sungate. Avand in vedere standardul Rixos, eu as alege Sungate. Chiar de'o fi mai slab ca cel din Belek (unde am fost foarte multumiti), tot e Rixos. Nu contest ca si Antedon ar fi bun, dar Rixos e totusi altceva. Cum s'ar zice acum, Rixos e "trendy", "cool" sau "de firma". Lasand insa gluma la o parte, anul trecut la Rixos fuseram ffff multumiti, asa ca ne-am jurat: Only Rixos! (exceptand poate anul viitor cand vom merge la Gloria Serenity).

Edited by chrismo, 04 February 2010 - 00:20.


#3
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 chrismo, on 4th February 2010, 00:17, said:

Nu am fost nici la Rixos Sungate, nici la Antedon. Dar anul acesta ma voi duce la Sungate. Avand in vedere standardul Rixos, eu as alege Sungate. Chiar de'o fi mai slab ca cel din Belek (unde am fost foarte multumiti), tot e Rixos. Nu contest ca si Antedon ar fi bun, dar Rixos e totusi altceva. Cum s'ar zice acum, Rixos e "trendy", "cool" sau "de firma". Lasand insa gluma la o parte, anul trecut la Rixos fuseram ffff multumiti, asa ca ne-am jurat: Only Rixos! (exceptand poate anul viitor cand vom merge la Gloria Serenity).
Grea decizie! Unde mai pui ca sunt si pe aceeasi strada.Decat Sungate Promo mai bine AKKA.:)

#4
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 koder, on 4th February 2010, 00:26, said:

Grea decizie! Unde mai pui ca sunt si pe aceeasi strada.Decat Sungate Promo mai bine AKKA.:)
Da aici ai dreptate...in cazul in care vom ramane pe Sungate cu siguranta nu vom lua camere promo. Acum sa vedem ce si cum...mai citim , mai cercetam, mai cerem sfaturi...si in final iese alt hotel :))
Oricum orice detaliu e binevenit.

Edited by daidai, 04 February 2010 - 00:53.


#5
BogdanCBM

BogdanCBM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.06.2008

 chrismo, on 4th February 2010, 01:17, said:

Nu am fost nici la Rixos Sungate, nici la Antedon. Dar anul acesta ma voi duce la Sungate. Avand in vedere standardul Rixos, eu as alege Sungate. Chiar de'o fi mai slab ca cel din Belek (unde am fost foarte multumiti), tot e Rixos. Nu contest ca si Antedon ar fi bun, dar Rixos e totusi altceva. Cum s'ar zice acum, Rixos e "trendy", "cool" sau "de firma". Lasand insa gluma la o parte, anul trecut la Rixos fuseram ffff multumiti, asa ca ne-am jurat: Only Rixos! (exceptand poate anul viitor cand vom merge la Gloria Serenity).

Voi cand vreti sa plecati la Sungate? Noi ne-am hotarat 95% sa mergem din 25.08, cu masina. Asteptam raspuns!

#6
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

 BogdanCBM, on 4th February 2010, 14:00, said:

Voi cand vreti sa plecati la Sungate? Noi ne-am hotarat 95% sa mergem din 25.08, cu masina. Asteptam raspuns!

acum vreo 2 zile s-a uitat si sotul meu la rixos sungate;i-a placut muuuuuuuult;nu ne-am interesat de pret inca;pe voi cat va costa?noi plecam pe 21 sau 22.08-2 adulti si un copil(9 ani)-tot cu masina

#7
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 BogdanCBM, on 4th February 2010, 15:00, said:

Voi cand vreti sa plecati la Sungate? Noi ne-am hotarat 95% sa mergem din 25.08, cu masina. Asteptam raspuns!
Noi plecam din tara pe 3 septembrie, iar la Rixos avem cazarea incepand cu 7 septembrie. De restul mergem ceva mai la sud de Kemer, in Cirali, unde nu sunt hoteluri luxoase, dar sunt niste peisaje minunate si multe vestigii apropiate de vizitat (desi eu pe unele le-am vazut, familia mea nu a fost, asa ca-i duc si pe ei: Demre (Myra), Phaselis, Kekova).

#8
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 chrismo, on 5th February 2010, 11:46, said:

Noi plecam din tara pe 3 septembrie, iar la Rixos avem cazarea incepand cu 7 septembrie. De restul mergem ceva mai la sud de Kemer, in Cirali, unde nu sunt hoteluri luxoase, dar sunt niste peisaje minunate si multe vestigii apropiate de vizitat (desi eu pe unele le-am vazut, familia mea nu a fost, asa ca-i duc si pe ei: Demre (Myra), Phaselis, Kekova).

Mda plecarile sspre si dinspre chiar nu ma intereseaza(daca vreti facem/ti un alt topic).....eu cautam plusuri si minusuri,diferente intre cele doua hoteluri...una peste alta cred ca se poate inchide (daca moderatorul nu doarme).

Edited by daidai, 09 February 2010 - 16:50.


#9
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Ma aflu si eu in aceeasi dilema si nu imi dau seama daca diferenta de pret intre Sungate si Antedon s-ar simti in calitatea celor de la Rixos...
Promo Rooms la Rixos  sunt cu aprox 60 euro mai ieftine fata de cele standard land view, insa undeva cu 180 euro mai ieftine fata de DBL Sea View, la un sejur de 7 zile : asadar ce ar putea presupune in minus promo rooms fata de cele standard ?
  Insa ceea ce ma atrage la Antedon , doar ca avantaj al pretului, este ca la 10 nopti diferenta de plata fata de 7 este  undeva la 250-300 euro, in timp ce la Rixos cele 3 nopti in plus ridica pretul cam cu 500 euro  -_-  ...

  Ca sa n-o mai lungesc : pentru o familie cu un copil de 3 ani, se simte net diferenta Rixos- Antedon ca sa platesc un plus ? Avem sanse sa ne plictisim daca alegem 10 zile ?

Edited by Alcatraz, 14 February 2010 - 23:12.


#10
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 Alcatraz, on 14th February 2010, 23:10, said:

Ma aflu si eu in aceeasi dilema si nu imi dau seama daca diferenta de pret intre Sungate si Antedon s-ar simti in calitatea celor de la Rixos...
Promo Rooms la Rixos  sunt cu aprox 60 euro mai ieftine fata de cele standard land view, insa undeva cu 180 euro mai ieftine fata de DBL Sea View, la un sejur de 7 zile : asadar ce ar putea presupune in minus promo rooms fata de cele standard ?
  Insa ceea ce ma atrage la Antedon , doar ca avantaj al pretului, este ca la 10 nopti diferenta de plata fata de 7 este  undeva la 250-300 euro, in timp ce la Rixos cele 3 nopti in plus ridica pretul cam cu 500 euro  -_-  ...

  Ca sa n-o mai lungesc : pentru o familie cu un copil de 3 ani, se simte net diferenta Rixos- Antedon ca sa platesc un plus ? Avem sanse sa ne plictisim daca alegem 10 zile ?

Promo rooms la Sungate sunt camere la parter.Hmm nu cea mai buna alegere.Mai bine un Land View.

Nu aveti cum sa va plictisiti in zona Beldibi-ului:) si daca va plictisiti intr-o zi il duceti pe pici la delfinariu la 40 min de hotel in alta zi cu vaporul intr-o croaziera din Kemer.

Rixos e mai fitzos:) mai multe restaurante,mai multe bauturi si evident e un hotel mai mare unde la fel nu ai cum sa te plictiseti.Nici cu AKKA nu imi e rusine ca are un Miniclub fain.Eu in AKKA am stand Land view si am vazut muntii Toros...mi-a placut.

Ironia sortii: ambele hoteluri sunt pe aceeasi strada.

#11
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'koder'
cum sunt camerele land view de la rixos? bănui ca acelasi munte toros se vede daca sunt pe aceași stradă...

#12
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 criss_65, on 15th February 2010, 08:50, said:

pt 'koder'
cum sunt camerele land view de la rixos? bănui ca acelasi munte toros se vede daca sunt pe aceași stradă...


Land view au vedere la munte/intrare- curtea interioara a hotelului.

#13
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'koder'
multumesc,
o zi buna,

#14
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Cu placere.O saptamana excelenta!

#15
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

 koder, on 14th February 2010, 23:41, said:

Promo rooms la Sungate sunt camere la parter.Hmm nu cea mai buna alegere.Mai bine un Land View.

Nu aveti cum sa va plictisiti in zona Beldibi-ului:) si daca va plictisiti intr-o zi il duceti pe pici la delfinariu la 40 min de hotel in alta zi cu vaporul intr-o croaziera din Kemer.

Rixos e mai fitzos:) mai multe restaurante,mai multe bauturi si evident e un hotel mai mare unde la fel nu ai cum sa te plictiseti.Nici cu AKKA nu imi e rusine ca are un Miniclub fain.Eu in AKKA am stand Land view si am vazut muntii Toros...mi-a placut.

Ironia sortii: ambele hoteluri sunt pe aceeasi strada.

Multumesc mult Koder ! Legat de croaziere, cum m-as putea orienta la oferte bune avand in vedere ca cele promovate de ghizii din hotel sunt mai scumpe ?

Era sa uit : sunt diferente intre plaja Rixos-ului si cea a Antedon-ului ?

Edited by Alcatraz, 15 February 2010 - 22:26.


#16
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
La Rixos au o plaja amenjata foarte bine insa in apa cand intrii tot de pietre dai ca oriunde in Kemer. Cat despre croaziera:) imi dai un PM cand ajungi in Antalya sau cu cateva zile inainte si o sa ma asigur ca ai parte de o oferta echitabila fiindca din Kemer pleaca tot felul de ambarcatiuni unele mai bune si altele mai putin bune.

Daca vii cu masina iti pot sugera si o croziera super faina din Antalya-portul Konyalti cu bauturi incluse si un vas care are si un topogan cu apa pe care te dai si iesi direct in mare.

#17
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
am facut rezervare la rixos sungate din 2 septembrie, 3 adulti, 1 camera LV, 7 nopti, transport individual  cu 1395 euro (de la 1890 euro am ajuns cu early booking 20%, turbo bonus plus negociere directa la suma contractata).

Edited by criss_65, 19 February 2010 - 12:22.


#18
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Super:) ai facut o alegere buna!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate