Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rixos Sungate Vs. Antedon Beldibi

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#37
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

View Postiliee, on 18th March 2010, 21:49, said:

,da factsheetu de la AMARA DOLCE VITA  il stie cineva...ca tare as inlocui sungate cu dolce vita!!!???
Daca mergi cu avionul, pt. Amara Dolce Vita vei avea ceva de mers de la aeroport pana la hotel.
Si mie mi-a placut hotelul, are rewiev-uri bune, conceptul de all inclusive este darnic.
L-ai gasit la pret mai bun decat Rixos Sungate?

#38
iliee

iliee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.10.2006

View PostANTURIUM, on 19th March 2010, 09:27, said:

Daca mergi cu avionul, pt. Amara Dolce Vita vei avea ceva de mers de la aeroport pana la hotel.
Si mie mi-a placut hotelul, are rewiev-uri bune, conceptul de all inclusive este darnic.
L-ai gasit la pret mai bun decat Rixos Sungate?

cam la acelasi pret ,putin mai scump chiar...10 nopti 2 copii 2 adults 3100 euro.mi se pare foarte ciudat pretu mic de anu asta la sungate!!!!

#39
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Asa-i, e mai mic pretul decat la alte hoteluri gen Susesi, Barut Lara, Delphin Palace,pe care anul trecut le depasea la pret.
In combinatia dorita de mine, Amara Dolce Vita depaseste Sungate cu aprox. 500 euro(pt. DeLuxe Standard SeaView)

#40
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Rixos Sungate e putin mai ieftin fiindca planul lor de business pe 2010 mizeaza pe un grad de ocupare ridicat>cifra de afaceri ridicata.
Degeaba ai un hotel maaare daca nu e ocupat in proportie de 98% sau 100%.

#41
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Anturium, nu am vazut diferente mai mari de 200-300 euro intre cele doua hoteluri, iar in varianta 2 adulti+1copil ajung cam la acelasi pret. Ca sa nu mai zic de durata de transfer mai mica de la aeroport la Beldibi fata de Tekirova ...
   Intrebarea este de ce Sungate iese mai jos ca pret fata de Rixos Tekirova - ca sa nu mai zic de cel din Belek - dar totusi peste Rixos Lares ...

  Am sa aleg Sungate in final, nu doar pentru  ca e cea mai buna varianta in gama asta de tarife ci si pentru recomandarile lui koder pe care am reusit sa-l si intalnesc  :thumbup:

Edited by Alcatraz, 21 March 2010 - 22:31.


#42
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
E mai ieftin decat Belek-ul fiindca preturile hotelurilor in Kemer sunt mai mici decat cele din Belek. (Belek este cea mai scumpa statiune din Antalya)

E mai ieftin decat Tekirova fiindca au muult mai multe tipuri de camere si e un hotel mult mai mare si e relativ recent preluat in lantul lor , acum 2 ani hotelul se numea Sungate Port Royal.

Ori dupa cum se poate observa la un studiu atent al preturilor atat Sungate cat si Lares au preturi o idee mai mici anul acesta.(strategie de vanzari)

#43
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
salut
stiti cumva daca la rixos sungate avem wireless in camere? si daca e contra cost.fresh-uri sunt incluse sau se platesc?

#44
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Pana la wirelessuri si freshuri am pus mana de-am dat avansul pentru rezervare intrucat chartere aproape ioc... Abia am mai gasit la o agentie, insa desigur e si varianta sa mergi cu masina ; insa dupa un drum facut in trecut in Antalya vreau sa nu mai stau 2 zile pe drum ci doar vreo 3 ore  , in care doar stau relaxat... e concediu pana la urma .

  Din fericire stiu cu ce agentie voi merge in viitor, insa din pacate m-am trezit prea tarziu sa apelez la aceasta .

  Asa ca, Sungate avand un pret bun anul asta si avand in vedere zona superba unde se afla, am facut in final alegerea .

Edited by Alcatraz, 22 March 2010 - 23:07.


#45
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Posttradi, on 22nd March 2010, 21:46, said:

salut
stiti cumva daca la rixos sungate avem wireless in camere? si daca e contra cost.fresh-uri sunt incluse sau se platesc?

Pt net in camera poti sa iei un cablu gratuit de la receptie.
Freshuri sunt la Vitamin Bar si la breakfast.

#46
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008

View Postkoder, on 23rd March 2010, 01:01, said:

Pt net in camera poti sa iei un cablu gratuit de la receptie.
Freshuri sunt la Vitamin Bar si la breakfast.
multumim
poti sa ne mai spui te rog cum e animatia la piscina ca nu am gasit pe net nici un filmulet si cat ar costa excursia cu vaporasul (de unde pot lua mai ieftin)
speram ca am facut o alegere buna tinand cont ca deja am dat avansul...

#47
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Animatia la piscina este super ok (tot felul de jocuri si dansuri ia activitatile incep la ora 10.00)
Pt croaziera daca mergeti cu avionul veti fi transferati de o agentie care se va ocupa de sejurul dvs. Ei au numeroase oferte iar ghidul dvs de sejur va va da toate informatiile legate de costuri si transferuri in portul din Kemer.

Edited by koder, 23 March 2010 - 09:06.


#48
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008

View Postkoder, on 23rd March 2010, 09:04, said:

Animatia la piscina este super ok (tot felul de jocuri si dansuri ia activitatile incep la ora 10.00)
Pt croaziera daca mergeti cu avionul veti fi transferati de o agentie care se va ocupa de sejurul dvs. Ei au numeroase oferte iar ghidul dvs de sejur va va da toate informatiile legate de costuri si transferuri in portul din Kemer.
transportul este cu auto din dotare

#49
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
am vazut mai multe filmulete pe youtube cu beach party de pe vremea cand se chema sungate port royal.poate sa-mi zica cineva care a fost anul trecut daca si rixos mai pastreaza petrecerea pe plaja cu lasere, spuma, artificii etc.?

#50
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Petrecerile pe plaja se organizeaza periodic si sunt pastrate de Rixos...nu rata White Party!

#51
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
multumesc mult pt raspunsuri
probabil ca o sa te mai deranjez pana pe 21 aug cand plecam

#52
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
imi poate explica si mie cineva ce inseamna conceptul all inclusive/all exclusive care e acum la sungate?
facand comparatie cu uai e mai bun sau mai slab?
ms

#53
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

View Postkoder, on 23rd March 2010, 22:56, said:

Petrecerile pe plaja se organizeaza periodic si sunt pastrate de Rixos...nu rata White Party!


Alte recomandari pe care sa le avem in vedere ? O sa ajungem in iunie si poate reusim sa ne faci niste recomandari la fata locului in ceea ce privesc excursiile optionale .

Edited by Alcatraz, 28 March 2010 - 14:06.


#54
ginette

ginette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.04.2010
Salut koder,

Despre Rixos Sungate ai ceva noutati?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate