Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#9577
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 21.03.2005

View Postaiulianctin, on 04 februarie 2015 - 15:24, said:

Salutări,

Ești cârcotaș. Și mie mi se pare ciudat, mai ales că am mai investigat. Numărul de pe care a fost apelată prietena mea este al unui call center, nu are nicio legătură cu Digi. Vedem ce urmează, vă țin la curent.

Nu mai trage concluzii aiurea, sunt greșite.
Ca sa vezi, stiai tu ca e numarul unui call center?
Si nu mai poti de curiozitate sa iti confirme cineva "zvonul"? Pai fa ceva un abonament... Dar tu o aduci pe "prietena" ta in discutie... Sunteti slabi la inventat povesti... Mai faceti un brain-storming sau intrati pe Itsy-Bitsy pentru inspiratie la povesti...

In rest te ajuta @gsmworld ori @maistoru... Daca vor, desigur. Asta ca sa ai ce sa transmiti in raportul activitatii de pe softpedia.

Dar ce ar fi sa nu mai "investighezi" si sa nu "ne tii la curent"?
Sau te da afara?

Mi-a disparut o rugaminte:
Spune-i lui [email protected] & CIA ca ma spameaza inutil si devine penibil...

Edited by MELODY, 04 February 2015 - 16:01.


#9578
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View PostSceleron, on 04 februarie 2015 - 15:49, said:

Salutare tuturor!
Am si eu o intrebare: daca am facut acum trei luni un abonament Digi Mobil Optim 3 si am cumparat la el un telefon Lenovo A859, in baza aceluiasi abonament mai pot achizitiona un alt aparat telefonic (de exemplu un P202)? Acum nu mai gasesc pe unde era scrisa informatia, dar stiu ca am citit-o undeva, iar cand am vorbit ultima data la RC (nu de mult timp, acum maxim doua-trei saptamani), imi ziceau ceva de un numar maxim de patru aparate. Cand am vorbit la RC n-am insistat in detalii insa, ca la vremea aia inca nu stiam sigur ca o sa-mi trebuiasca un alt telefon. Cum e, pana la urma?
Multumesc pentru un eventual raspuns lamuritor!

Salut,

Se poate achizitiona un alt telefon, pe abonamentul mentionat doar dupa 12 luni de contract.

#9579
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări,

Prietena mea a fost sunată din nou, pentru confirmare. A fost sunată de pe un număr de fix: 0359 400 500. Pare reală oferta.

Sigur oferta a fost prezentată multor persoane, dar dat fiind faptul că persoanele vizate sunt în alte rețele, probabil nu frecventează acest forum.

A primit mai multe detalii despre abonamente: DON la 8 euro, DO5 la 5 euro.

@melody, cred că ești paranoic. Am căutat un buton de blocare, nu vreau să mai văd postările tale, sunt tare obositoare și pline de frustrare.

#9580
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Salut,
am tot respectul ptr.persoanele cu handicapul auditiv si nu numai dar mi se pare lipsa de bun simt sa le dam lectii de tehnologie sa-si cumpere telefoane inteligente.
De cateva luni am propus celor de la marketing ca minutele nationale sa fie folosite si ca sms nationale si toata lumea la unison,ba ca ne impedicam de 1 cent mesajul,ba sa trecem la concurenta.
Vreau si eu un raspuns credibil nu gargara,DE CE VA INCAPATINATI si nu ne dati posibilitatea sa folosim minutele si ca sms?chiar este greu din punct de vedere tehnic?sau este rea vointa?
As dori daca se poate raspunsul sa vina de la DIGI helper si cum am mai spus CREDIBIL,multumesc.

#9581
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Postkrong28, on 04 februarie 2015 - 00:06, said:

Cei cu handicap auditiv pot folosi WhatsApp! Gratis!
Gresit! Gratis este 1 an numai.

#9582
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
danutzld, mai bine trimite o sesizare la: Intra in legatura cu noi -> Informatii despre servicii si solicitari semnare contracte cu optiunea sa primesti raspunsul pe e-mail.
Acest lucru ti-l recomand fara a face glume proaste, asta pentru ca e cea mai simpla si oficiala metoda de a obtine informatii de la Digi.
Evident, acelasi raspuns poate-l vei primi si de la Digi Helper, el nu este un reprezentat ce cunoaste politica de dezvoltare a firmei, acestea sunt informatii secrete discutate doar la nivel inalt. El te poate ajuta doar cu raspunsuri legate de serviciile oferite in acest moment ori cu rezolvarea unor probleme tehnice.

Attached Files



#9583
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
.

Edited by crisbud, 04 February 2015 - 20:35.


#9584
danutzld

danutzld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.05.2014
Multumesc ptr.raspuns Ciubex,
am sa fac si acest lucru desi mi se pare ca o sa-l fac degeaba,intuiesc raspunsul.
Am luat act de sesizarea d-voastra bla,bla,bla....

#9585
krong28

krong28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.10.2013
Crisbud...intre ce scrie acolo la WhatssApp si realitate este diferenta de 1$! Eu si toti pe care-i stiu folosind aceasta aplicatie cotizam fix zero lei de 1-2-3 ani! Nu stiu pe nimeni client mai vechi de 3 ani! Bafta!

#9586
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Postcrisbud, on 04 februarie 2015 - 20:33, said:

Gresit! Gratis este 1 an numai.


Ala ii ca si WinRAR. Poti sa il folosesti cat vrei fara sa platesti. Ei te roaga sa le dai bani, dar te lasa si daca nu faci asta.

#9587
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 21.03.2005

View Postaiulianctin, on 04 februarie 2015 - 17:26, said:

Salutări,

Prietena mea a fost sunată din nou, pentru confirmare. A fost sunată de pe un număr de fix: 0359 400 500. Pare reală oferta.

Sigur oferta a fost prezentată multor persoane, dar dat fiind faptul că persoanele vizate sunt în alte rețele, probabil nu frecventează acest forum.

A primit mai multe detalii despre abonamente: DON la 8 euro, DO5 la 5 euro.

@melody, cred că ești paranoic. Am căutat un buton de blocare, nu vreau să mai văd postările tale, sunt tare obositoare și pline de frustrare.
De ce nu suni tu la rds si vezi exact despre ce e vorba?
Umpli de vrajeala pagina si chiar te rog sa ma blochezi. Poate reusesti in ambele sensuri, ca mi-e lene sa fac asta sa nu te mai vad. Prefer sa fiu cum zici tu, doar ca tu iei bani sa scrii pe aici, eu nu.

View Postaiulianctin, on 04 februarie 2015 - 17:26, said:

Salutări,

Prietena mea a fost sunată din nou, pentru confirmare. A fost sunată de pe un număr de fix: 0359 400 500. Pare reală oferta.

Sigur oferta a fost prezentată multor persoane, dar dat fiind faptul că persoanele vizate sunt în alte rețele, probabil nu frecventează acest forum.

A primit mai multe detalii despre abonamente: DON la 8 euro, DO5 la 5 euro.

@melody, cred că ești paranoic. Am căutat un buton de blocare, nu vreau să mai văd postările tale, sunt tare obositoare și pline de frustrare.
De ce nu suni tu la rds si vezi exact despre ce e vorba?
Umpli de vrajeala pagina si chiar te rog sa ma blochezi. Poate reusesti in ambele sensuri, ca mi-e lene sa fac asta sa nu te mai vad. Prefer sa fiu cum zici tu, doar ca tu iei bani sa scrii pe aici, eu nu.

#9588
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010

View Postandreyszekely, on 04 februarie 2015 - 11:05, said:

pt o tableta model 1 3G comandata cam cat timp trebuie sa astepti? cda e de 2 saptamani. ce model este?

ms
acum 2 saptamani ai comandat o tableta model 1? mai e valabila oferta de retentie cu tablete?

#9589
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008

View Postmvjhon, on 05 februarie 2015 - 00:53, said:

acum 2 saptamani ai comandat o tableta model 1? mai e valabila oferta de retentie cu tablete?

da

#9590
EviluSH

EviluSH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.04.2006

View PostMELODY, on 05 februarie 2015 - 00:52, said:

De ce nu suni tu la rds si vezi exact despre ce e vorba?
Umpli de vrajeala pagina si chiar te rog sa ma blochezi. Poate reusesti in ambele sensuri, ca mi-e lene sa fac asta sa nu te mai vad. Prefer sa fiu cum zici tu, doar ca tu iei bani sa scrii pe aici, eu nu.


Nu stiu ce dispute aveti intre voi, dar si eu pot confirma oferta aceea telefonica. Este vorba de un abonament pe 2 ani, exclusiv pentru portare si primesti 2 optiuni: gratuit unul din cele 3 telefoane specificate mai sus sau 6 luni gratis de abonament. Dupa ce am confirmat domnisoarei ca doresc, mi-a notat codul client si adresa si mi-a transmis ca voi fi contactat de agentul comercial regional. Nu cred ca este vorba de o oferta regionala, fiindca apelul a venit pe un un numar de PrePay, deci nu aveau de unde sa stie in ce oras suna.

#9591
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Ce cod client ti-a notat?

#9592
EviluSH

EviluSH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.04.2006
RDS. Am deja abonament de CATV + Internet + un mobil si i-am zis ca as dori ca noul abonament sa nu fie de sine statator (client nou), ci legat de abonamentele actuale.

#9593
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Si sa vrei tu si nu-ti face alt cont daca esti deja client.

Am inteles acum, din prima postare nu reiesea ca esti deja client.

Edited by blue74lion, 05 February 2015 - 14:41.


#9594
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,887
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdanutzld, on 04 februarie 2015 - 20:21, said:

De cateva luni am propus celor de la marketing ca minutele nationale sa fie folosite si ca sms nationale si toata lumea la unison,ba ca ne impedicam de 1 cent mesajul,ba sa trecem la concurenta.
Vreau si eu un raspuns credibil nu gargara,DE CE VA INCAPATINATI si nu ne dati posibilitatea sa folosim minutele si ca sms?chiar este greu din punct de vedere tehnic?sau este rea vointa?
As dori daca se poate raspunsul sa vina de la DIGI helper si cum am mai spus CREDIBIL,multumesc.

uneori ma gandesc ca mi-e rusine sa fiu in reteaua asta, cand vad cati scartari se mai milogesc la cate un sms.
tu, trimite-mi contul si iti trimit eu contravaloarea a 100 sms. si-or face si altii mila, si iti mai trimit cateva semeseuri, stai si tu linistit macar pana la vara si nu ne mai stresezi cu cerseala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate