Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

Prima Vizita si Hoteluri in Paris !

- - - - -
  • Please log in to reply
1844 replies to this topic

#1783
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
1. da, adevarul este ca si la noi a nins neasteptat de mult la final de februarie.
2. hotelul este pe Avenue Carnot si voiam sa mergem pe jos de la Porte Maillot pana pe Carnot

#1784
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Am reusit sa rezerv online la turn pe 26 decembrie la apus, exact cand imi doream. Imi mai recomandati vreun obiectiv la care sa iau online si sa fac skip the line ?

#1785
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Cum nu pare ca se oboseste cineva sa ajute cu un sfat, am luat la turn + Luvru, cam astea erau recomandarile pe trip advisor.

#1786
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postdarksun, on 12 decembrie 2018 - 10:53, said:

Cum nu pare ca se oboseste cineva sa ajute cu un sfat, am luat la turn + Luvru, cam astea erau recomandarile pe trip advisor.
Nu se oboseste nimeni deoarece nu-ti cunoastem preferintele. Unii vor muzee, altii spectacole, etc. Nu putem alege noi ce sa vezi. Si apoi, cu situatia actuala din Franta, poti lua online si obiectivul sa fie inchis. Pentru cateva minute de stat la coada nu putem preciza daca e mai util sa iei bilete online.

Edited by pirpy, 12 December 2018 - 12:09.


#1787
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
Eu am luat bilete online la turn dar coada a fost cam aceeasi (cu verificari, etc.). Plus ca asa cum spune si pirpy poti avea ghinion si sa fie inchis.
Parerea mea e ca nu merita in conditiile actuale nici o rezervare si plata in avans.

#1788
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Nu erau preferinte iesite din comun, the usual stuff care se viziteaza si merita (adica obiectivele importante). Din cate am inteles e "jale" in weekend, noi ajungem miercurea.

Plus, cine sta sa demontreze intre craciun si revelion ?

Din pacate nu mai pot sa dau inapoi pentru ca am platit totul.

Edited by darksun, 12 December 2018 - 13:38.


#1789
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Postdarksun, on 12 decembrie 2018 - 13:19, said:

Plus, cine sta sa demontreze intre craciun si revelion ?

De ce nu?
Mai adauga si posibilitatea unor amenintari gen atentate. Eu in acea categorie m-am "incadrat"
Bineinteles ca sunt sanse ca totul sa fie ok, fara nici o problema.
Noi insa ne gandisem chiar sa renuntam si sa pierdem si banii de avion. De aceea am zis ca eu nu as recomanda plata in avans. In condtiile in care nu mai e asa mare inghesuiala la obiective.

Edited by moniK_06, 12 December 2018 - 13:27.


#1790
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Nu ma asteptam sa se ajunga la asemenea situatie de aceea am platit totul in avans, deja era prea tarziu cand a inceput totul.

Vad si partea buna, probabil o sa fie mai putina lume.

#1791
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Sa las un feedback la vizita :

- foarte aglomerat oras, cel mai aglomerat si am vizitat mult din Europa;
- am mers doar cu Uber tot orasul, foarte comod si okey la pret;
- hotelul demential (Hyatt), view catre turn, mai ales noaptea;
- am avut bilete cu intrari orare, coada era off the charts, la Versailles erau la coada la intrare in jur de 5000 de persoane la ora 2 PM;
- pentru Versailles recomand sa ajungeti la maxim 8 dimineata daca aveti doar bilete fara ora de intrare, la ora 8;30 erau cam 300 de persoane deja la coada;
- printre cele mai scumpe orase, am mancat cu trip advisor, minim 50 de EUR la o masa, 6-8 EUR o bere, portii atat de mici ca nu te saturi niciodata;

Edited by darksun, 07 January 2019 - 13:52.


#1792
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
Salut, pentru ce obiective ar fi important de cumparat biletele on-line? Voi vizita orasul la final de februarie si ma gandeam ca atunci nu este foarte mare aglomeratia.

De asemenea, care e diferenta de pret intre tichetele on-line si cele de la casa de bilete? E considerabila? Mersi!

ahhh si inca ceva foarte important: cu biletele on-line poti sa faci "skip the line" sau tot trebuie sa stai la coada pentru intrare?

Edited by DorinuSs, 22 January 2019 - 14:32.


#1793
dia32

dia32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.05.2009

View PostDorinuSs, on 22 ianuarie 2019 - 14:31, said:

Salut, pentru ce obiective ar fi important de cumparat biletele on-line? Voi vizita orasul la final de februarie si ma gandeam ca atunci nu este foarte mare aglomeratia.

De asemenea, care e diferenta de pret intre tichetele on-line si cele de la casa de bilete? E considerabila? Mersi!

ahhh si inca ceva foarte important: cu biletele on-line poti sa faci "skip the line" sau tot trebuie sa stai la coada pentru intrare?

Noi mergem saptamana aceasta. Ia in considerare si achizitionarea Musseum Pass. Din cate am inteles cu el nu se sta la coada.http://en.parismuseu...dvantages-2.htm

#1794
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 14.04.2008
la unele obiective, intrarile pt posesorii cu museum pass sunt separate. asta nu inseamna ca sunt inexistente cozile, posesori de pass-uri fiiind destui. paris pass-ul merita din plin, mai ales cel pt 6 zile. ce e fain la el e ca ai intari nelimitate, nu e ''ai intrat, ai vazut, sa-ti fie de bine!''. de ex., poti vedea luvru in tihna, in decurs de cateva zile,  fara maraton.
din pacate sunt obiective care nu sunt incluse in pass. turnul eiffel e unul dintre ele.

#1795
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
@DorinuSs, preturile sunt la fel pe net, avantajul este ca oriunde iei bilete cu ora de intrare ai si skip the line. Adica in loc de 200 - 300 de persoane sunt 10 - 15. Daca iei bilet fara ora de intrare, chiar daca nu stai la coada la bilete stai la intrare pentru ca e security check. Cu prima categorie de bilete ai si intrare separata.

Eu as lua bilete la Luvru / Eiffel / Versailles (toate cu intrare la ora fixa).

La turn pana pe 1 februarie nu poti sa urci pana sus pt ca este in renovare.

#1796
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
Alta idee - croaziera pe Sena: merita acum in sezonul rece? Daca da, ce companie recomandati? Ms!

#1797
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View PostDorinuSs, on 31 ianuarie 2019 - 09:25, said:

Alta idee - croaziera pe Sena: merita acum in sezonul rece? Daca da, ce companie recomandati? Ms!
Nu, dar gusturi si gusturi ! AICI sau AICI   :)

#1798
f_neagoe

f_neagoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 22.11.2006
Buna seara,
Imi poate spune cineva daca zona in care se afla acest hotel este ok ca zona de cazare pentru 2 nopti in Paris?
https://www.booking....e=total;ucfs=1

Edited by f_neagoe, 20 February 2019 - 19:26.


#1799
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postf_neagoe, on 20 februarie 2019 - 19:26, said:

Buna seara,
Imi poate spune cineva daca zona in care se afla acest hotel este ok ca zona de cazare pentru 2 nopti in Paris?
https://www.booking....e=total;ucfs=1
Buna.
Ziua zona e Ok, dar multa aglomeratie din cauza garii. Seara au mai fost probleme in zona cu oamenii strazii. Vad ca hotelul e mai retras deci banuiesc ca e liniste in el  :)

#1800
f_neagoe

f_neagoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 22.11.2006

View Postpirpy, on 20 februarie 2019 - 22:37, said:

Buna.
Ziua zona e Ok, dar multa aglomeratie din cauza garii. Seara au mai fost probleme in zona cu oamenii strazii. Vad ca hotelul e mai retras deci banuiesc ca e liniste in el  Posted Image
Mersi pentru raspuns.
Hotelul nu este chiar atat de retras, pe Googlemaps apare ca fiind lipit de gara.
In masura timpului disponibil, ai putea sa imi recomanzi cateva zone de cazare?

Edited by f_neagoe, 21 February 2019 - 19:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate