Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prima Vizita si Hoteluri in Paris !

- - - - -
  • Please log in to reply
1844 replies to this topic

#1801
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 f_neagoe, on 21 februarie 2019 - 19:11, said:

Mersi pentru raspuns.
Hotelul nu este chiar atat de retras, pe Googlemaps apare ca fiind lipit de gara.
In masura timpului disponibil, ai putea sa imi recomanzi cateva zone de cazare?
Pentru 2 zile locatia este Ok. Parisul e mare  :)  preferabil sa-ti alegi cateva oferte, sa le pui aici pe topic ( in mod special adresele ) si eu o sa-ti fac un clasament. Repet, pentru 2 zile hotelul ca amplasament este Ok.

#1802
f_neagoe

f_neagoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 22.11.2006

 pirpy, on 21 februarie 2019 - 19:35, said:

Pentru 2 zile locatia este Ok. Parisul e mare  Posted Image  preferabil sa-ti alegi cateva oferte, sa le pui aici pe topic ( in mod special adresele ) si eu o sa-ti fac un clasament. Repet, pentru 2 zile hotelul ca amplasament este Ok.
Ok.
Hotelurile la care m-am gandit eu ar fi:
Novotel Paris La Défense - 2 Boulevard de Neuilly
Hotel Résidence Montebello -18 Rue Pierre Leroux, Arondismentul 7
Timhotel Opéra Blanche Fontaine h - 34 Rue Fontaine, Arondismentul 9
Novotel Paris Gare De Lyon - 2 Rue Hector Malot, Arondismentul 12
Multumesc anticipat!

#1803
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 f_neagoe, on 21 februarie 2019 - 20:04, said:

Ok.
Hotelurile la care m-am gandit eu ar fi:
Novotel Paris La Défense - 2 Boulevard de Neuilly
Hotel Résidence Montebello -18 Rue Pierre Leroux, Arondismentul 7
Timhotel Opéra Blanche Fontaine h - 34 Rue Fontaine, Arondismentul 9
Novotel Paris Gare De Lyon - 2 Rue Hector Malot, Arondismentul 12
Multumesc anticipat!
1) Hotel Résidence Montebello si Novotel Paris La Défense ( zone foarte bune amandoua, personal as alege arr 7 )
3) Novotel Paris Gare De Lyon
... 9) Timhotel Opéra Blanche (zona erotismului si tot ce tine de asa ceva)  Posted Image

Edited by pirpy, 21 February 2019 - 20:41.


#1804
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
As vrea sa merg un weekend la Paris, vineri-duminica. Doar sa ma plimb prin centru si sa savurez viata. Pot sa fac asta sambata, sau sunt toate barurile/magazinele din centru inchise de frica demonstrantilor?

#1805
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 JJOne, on 21 februarie 2019 - 22:10, said:

As vrea sa merg un weekend la Paris, vineri-duminica. Doar sa ma plimb prin centru si sa savurez viata. Pot sa fac asta sambata, sau sunt toate barurile/magazinele din centru inchise de frica demonstrantilor?
Sunt deschise cat nu este pericol. Iti recomand ACEASTA zona, din preajma statiei de RER Saint-Michel - Notre Dame.

Attached Files



#1806
f_neagoe

f_neagoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 22.11.2006
Daca ma poate ajuta cineva, va rog sa imi spuneti daca abonamentele Navigo Decouverte se pot face si pentru copii cu varsta intre 7 si 14 ani. Mi se pare cea mai buna varianta pentru transportul in comun in Paris.

#1807
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 14.04.2008
De ce nu? Oricum, numai copiii intre 4-10ani au reducere 50% la bilete. Cei peste 10 ani platesc pret intreg.

#1808
alipiticot

alipiticot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.01.2005
Buna ziua!

Ajung si eu pentru prima data la Paris pentru 3 zile. Bineinteles de la aeroport Beauvais, dar merita deoarece am dat 200 lei pe bilet/persoana din Iasi.
Transportul cel mai ieftin de la aeroport ne lasa la Porte Maillot si as cauta o cazare in acesta zona, e ok zona?
Avem dimineata avion la plecare, si ar trebui sa fim la 5.45 la Porte Maillot, iar un taxi, de la Hotel des Pyrénées ( unde am rezervare cu anulare gratuita pe booking) am vazut ca ar fi 30-40 euro ( cu toate ca maps arata 8 km distanta), dar nu stiu pretul la taxi. E posibil sa fie asa scump taxi pt 8-13 km?
De aceea m-as reorienta, pe booking nu am gasit nimic ieftin pe aceea zona, pe airbnb am gasit cateva apartamente dragute si nu stiu cum e zona.
Multumesc!

#1809
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 alipiticot, on 03 octombrie 2019 - 12:35, said:

Buna ziua!

Ajung si eu pentru prima data la Paris pentru 3 zile. Bineinteles de la aeroport Beauvais, dar merita deoarece am dat 200 lei pe bilet/persoana din Iasi.
Transportul cel mai ieftin de la aeroport ne lasa la Porte Maillot si as cauta o cazare in acesta zona, e ok zona?
Avem dimineata avion la plecare, si ar trebui sa fim la 5.45 la Porte Maillot, iar un taxi, de la Hotel des Pyrénées ( unde am rezervare cu anulare gratuita pe booking) am vazut ca ar fi 30-40 euro ( cu toate ca maps arata 8 km distanta), dar nu stiu pretul la taxi. E posibil sa fie asa scump taxi pt 8-13 km?
De aceea m-as reorienta, pe booking nu am gasit nimic ieftin pe aceea zona, pe airbnb am gasit cateva apartamente dragute si nu stiu cum e zona.
Multumesc!
Buna ziua
E Ok zona  Posted Image
Pentru taxi, vezi  AICI

Edited by pirpy, 03 October 2019 - 12:50.


#1810
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.03.2009
In perioada 7 martie-10 martie o sa ajungem in  Paris, aterizare  in jurul orei 21 pe aeroportul Beuvais iar plecarea va fi cam la aceiasi ora in data de 10 martie.
M-am oprit asupra catorva hoteluri avand in vedere faptul că avem nevoie de o tripla fiind trei adulti dar avand si un buget de aproximativ 300 Eur pentru cazare.
Puteti sa-mi spuneti care este mai bine situat, adica sa fie intr-o zona fara probleme si sa putem ajunge usor la obiectivele turistice? Ar mai fi o problema legata si de ora tarzie la care ajungem in Paris, respectiv ora 23.
Maison Du Pré   https://www.booking....kout=2020-03-10
Hotel Luxia  https://www.booking....kout=2020-03-10
Hotel de France 18  https://www.booking....-03-07

Hotel Royal Cardinal  https://www.booking...._0&checkin=2020
Hotel Tiquetonne   https://www.booking...._0&checkin=2020

Multumesc mult.

#1811
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Ce e cu intrebarile astea gen " e ok zona", pai e Paris sau e Bagdad?

#1812
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.03.2009

 epetroiu, on 15 februarie 2020 - 23:01, said:

Ce e cu intrebarile astea gen " e ok zona", pai e Paris sau e Bagdad?
Daca puteti sa-mi raspundeti este foarte bine daca nu va rog sa nu fiti ironic. Se stie foarte bine ca fiecare oraș are zone rau famate si avand in vedere ca ajungem noaptea in jurul orei 23 intrebam cat este de buna zona pentru a nu avea neplaceri.

#1813
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 AlinaFulg, on 15 februarie 2020 - 22:06, said:

In perioada 7 martie-10 martie o sa ajungem in  Paris, aterizare  in jurul orei 21 pe aeroportul Beuvais iar plecarea va fi cam la aceiasi ora in data de 10 martie.
M-am oprit asupra catorva hoteluri avand in vedere faptul că avem nevoie de o tripla fiind trei adulti dar avand si un buget de aproximativ 300 Eur pentru cazare.
Puteti sa-mi spuneti care este mai bine situat, adica sa fie intr-o zona fara probleme si sa putem ajunge usor la obiectivele turistice? Ar mai fi o problema legata si de ora tarzie la care ajungem in Paris, respectiv ora 23.
Maison Du Pré   https://www.booking....kout=2020-03-10
Hotel Luxia  https://www.booking....kout=2020-03-10
Hotel de France 18  https://www.booking....-03-07

Hotel Royal Cardinal  https://www.booking...._0&checkin=2020
Hotel Tiquetonne   https://www.booking...._0&checkin=2020

Multumesc mult.
Ordinea aleasa de mine:
- Hotel Royal Cardinal
- Tiquetonne
- Maison Du Pré
Celelalte doua hoteluri le-as scoate din calcul  :)


#1814
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.03.2009

 pirpy, on 16 februarie 2020 - 12:34, said:

Ordinea aleasa de mine:
- Hotel Royal Cardinal
- Tiquetonne
- Maison Du Pré
Celelalte doua hoteluri le-as scoate din calcul  Posted Image

Multumesc pentru raspuns, am rezervat la Tiquetonne.

#1815
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Prima vizita in  Paris... hmm, nu prea inteleg cum e orasul asta in top 5 in multe topuri de destinatii turistice worldwide. Nu e pe gustul meu probabil stilul, dar oras mai boring dpdv arhitectural nu am vazut. Uniformitatea aia gri a cladirilor care arata toate la fel, nici un strop de culoare aproape.
Plus infractionalitate la greu, am asistat in direct cum unui turist american i-a fost sparta practic de fata o sticla de bere+jefuit...asta in fata intrarii la un hotel... politia e ca si inexistenta pe strazi.

Edited by axisborn, 28 August 2021 - 10:48.


#1816
popileti

popileti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.08.2010
Help.

Pentru calatoria noastra la Paris( care ar urma sa inceapa sambata viitoare ) avem nevoie de cazare pentru 5 nopti.Din mai multe motive pe care nu le insir acum ,am cautat locatii cu chicineta.
Au rezultat cela care urmeaza .
Pe prima pozitie este  cel mai accesibil ca pret, are si impresii favorabile, restul sunt  postate intr-o ordine aleatoare, dupa cum le-am gasit in cautari succesive.

Adagio Paris 19ème Cité de la Musique, Paris – Prețuri actualizate 2021 (booking.com)

Citadines Didot Montparnasse, Paris – Prețuri actualizate 2021 (booking.com)

Appart’City Confort Paris Grande Bibliothèque, Paris – Prețuri actualizate 2021 (booking.com)

Aparthotel Adagio Paris XV, Paris – Prețuri actualizate 2021 (booking.com)

Happy Stay Paris - Studio Paris Convention Center Porte de Versailles, Paris – Prețuri actualizate 2021 (booking.com)

Aparthotel Adagio Paris Bercy Village, Paris – Prețuri actualizate 2021 (booking.com)

Mi-ar prinde tare bine o parere avizata in luarea deciziei.


p.s. Nu stiu de ce nu s-au postat link-urile catre locatii , nu sunt foarte priceputa la asta.

Edited by popileti, 16 October 2021 - 09:19.


#1817
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
E vreun motiv pentru care toate sunt in preajma soselei de centura?
O sa pierdeti timp si bani cu transportul, cred.
Dar, cazare in Paris cu o saptamana inainte de sosire....e greu de ales.

#1818
popileti

popileti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.08.2010
Daca n-am greșit eu la criteriile de selectare,motivul ar putea fi prețul corelat cu impresiile,condițiile de anulare a rezervării și cu arondismentul și au  rezultat la o căutare mai "in diagonala", din lipsa de timp.
Nu deranjează așa de mult că sunt departe de obiectivele clasice pentru că o mare parte le_am văzut,la altele nu vom avea acces din cauza de pass verde(nefiind vaccinați) rămânând doar cele in aer liber și "tropăiala " pe străzi și prin parcuri .🙂
Va fi și asta o experiență.Si..nu sunt inca bătute în cuie.

Edited by popileti, 16 October 2021 - 10:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate