Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...
 Adio Doi Cocosi

Touchpad nefunctional Acer Aspire...

Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Balcon inchis cu sticla pe cornie...
 Cumparare ATV second Hand

Au inebunit cu pretul la cirese&#...

[CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere
 

2Pac

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
iarbah

iarbah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.12.2005
P.S:Tupac Amaru Shakur(asha il chema,nu doi pac)a avut bucatzi mult mai tari decat Changes sau California Love....ex:Criminal(TARE),To live and die in L.A.,Picture me rollin' shi preferatele mele :P do 4 love(primul videoclip HH pe care l'am vazut)i'd rather be your nigga,letter to the president,lil homies,tear drops and closed caskets.shi multe multe altele

#38
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
cred ca toate piesele lui sunt tari, si a avut o groaza

#39
droopy_dee

droopy_dee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.10.2005

View Postiarbah, on Jan 2 2006, 00:54, said:

P.S:Tupac Amaru Shakur(asha il chema,nu doi pac)a avut bucatzi mult mai tari decat Changes sau California Love....ex:Criminal(TARE),To live and die in L.A.,Picture me rollin' shi preferatele mele :P do 4 love(primul videoclip HH pe care l'am vazut)i'd rather be your nigga,letter to the president,lil homies,tear drops and closed caskets.shi multe multe altele

Nu ajunge sa stii doua sau cateva piese ca sa stii ce fel de om a fost...nu prea vad care e treba cu PS-ul tau..

#40
iarbah

iarbah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.12.2005

View Postdroopy_dee, on Jan 8 2006, 23:42, said:

Nu ajunge sa stii doua sau cateva piese ca sa stii ce fel de om a fost...nu prea vad care e treba cu PS-ul tau..
pai faza cu P.S. e ca am facut shi io niste recomandari la nishte bucatzi ''adevarate'' pe care lea scos Tupac :coolspeak: ,ca pe multi i'am auzit cu ''California Love''&''Changes'' :nonobad: dar in fine tot ce a scos omu' e bun :worthy: ,in legatura cu ce ai scris tu cum ca nu las cunoashte...ai dreptate,nu l-am cunoscut personal(lol sunt sigur ca nici tu :D )iar eu NU m-am regasit in versuri daca la asta te refereai...ce vreau io sa spun defapt e ca Tupac era un MC f f f bun,dar nu e ZEUL hip-hop-ului(nu exista asa ceva)cum spun majoritatea de pe aici. plm ...asta-i parerea mea :death:

nu mai injura codat ... sunt copii p-aici  :D

Edited by shobi, 14 January 2006 - 23:49.


#41
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
Cum stia omu ala sa compuna si sa recite pe muzica nu cred ca se va mai naste cineva..
Nu stiu daca ati vazut "dear mama" varianta live din nu stiu ce club.. extraordinar de expresiv
Ce il diferentiaza si scoate in evidenta pe Tupac fata de alti raperi? Tupac era mai mult decat un muzician era un poet si un ganditor profund.

"We gotta make a change...
It's time for us as a people to start makin' some changes.
Let's change the way we eat, let's change the way we live
and let's change the way we treat each other.
You see the old way wasn't working so it's on us to do
what we gotta do, to survive. "

#42
ShadY

ShadY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.06.2006
RESPECT Tupac !!! ...R.I.P. ....nu va mai fi cu sigurantza unu` k el...:|

#43
Ghosy96

Ghosy96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.07.2006
dupa pararea mea 2pac a fost si inca mai este cel mai mare rapper...nu prin cate albume a scos ci prin mesajele pe care le-a transmis.tot timpul descoperi fete noi in mesajele transmise de el...a fost talentat;a facut si teatru,a si dansat,a scris si poezii.A fost un om care a avut cultura si care a simtit versurile pe care le-a scris.Nu s-a ferit niciodata de sentimente dar nici nu a jucat "the pussy role".Asa cum spunea si el..."natural born leader" si mentorul multor oameni ca mine.

Apoi...pe locul doi cred ca e Jay-Z ,apoi Notorious si pe urma nu conteaza.

Snoop Dogg promoveaza bling-bling-ul...nu despre asta e vorba in rap...ca la urma urmei si mesajul manelelor e ceva de genu("eu sunt barosan,number one,sunt cel mai tare,am bani,sunt din aur,ma f** cu toate femeile")

peace :peacefingers:

#44
wyrus

wyrus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.03.2006

View PostAlvin, on Oct 26 2005, 18:41, said:

California Love si Changes sunt cred eu cele mai tari piese ale lui 2Pac...
Mai sunt si altele demne de a fi mentionate?

ar mai fi foarte multe care trebuie mentionate...cum ar fi:

hail mary (uitativa la videoclip)
2 of amerikas most wanted
hit'em up (kiar dak a fost controversata)
still i rise
all eyez on me

mai sunt multe dar astea kiar trebuiau mentionate..

R.I.P 2Pac !

#45
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
mie-mi place forte mult letter to the president (e si in Training day). Daca tupac ar fi trait, mi-ar fi placut sa joace el rolul lui Denzel Washington.

#46
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
mama,da' ce de "nigga" sunt la R®OMANIA!

#47
Andrei87

Andrei87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.06.2004
In urma cu 10 ani, cel mai mare rapper din lume, Tupac Shakur (2Pac) a murit in urma unui atentat ucigas. Acorda 5 minute din timpul tau in memoria lui ! http://www.webdeal.lx.ro/2pac/

#48
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Pentru mine gangsta rapul va exista pentru totdeauna, cu toate ca asa-zisii rapperi de azi denatureaza genul..... Vorbele lui Tupac vor dainui mult timp, iar ceea ce confirma spusele mele sunt vanzarile uriase ale albumelor scoase dupa moartea lui. Se poate spune ca defapt nu a murit si putem comenta la nesfarsit, dar nu avem de unde sa stim adevarul.  Oricum altul ca el slabe sanse sa mai rasara.

#49
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

View Postmwlambo, on Dec 27 2006, 13:45, said:

Pentru mine gangsta rapul va exista pentru totdeauna, cu toate ca asa-zisii rapperi de azi denatureaza genul..... Vorbele lui Tupac vor dainui mult timp, iar ceea ce confirma spusele mele sunt vanzarile uriase ale albumelor scoase dupa moartea lui. Se poate spune ca defapt nu a murit si putem comenta la nesfarsit, dar nu avem de unde sa stim adevarul.  Oricum altul ca el slabe sanse sa mai rasara.

Zi-le pe alea preferate, sa stie si poporu' ce-i frumos !  :smoke:

#50
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Tha' Lunatic
Part Time Mutha
Trapped
How Do U Want It
2 Of Amerikaz Most Wanted
California Love
All Eyez On Me
F*** Em All
Military Minds
Keep Ya Head Up
Hit 'Em Up
Changes
To Live & Die In L.A.
Si multe altele, albumele scoase dupa moartea sa inca fac vanzari record, inca este lume care vrea sa auda ce mai zice de 'dincolo'

#51
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Ma nu zici rau. Chiar 2Pac nu am in playlist sa le bag la manelisti cand intra la mine in taxi :D.
Pacat ca s`a convertit si astia, rapperi-manelisti, rockeri-manelisti cred ca ma duc in padure un pic asa.

#52
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003
Care e fan in zona, sa bage una cu lyrics bengos, ca la muzica e fara de speranta chestiunea, repeta acelasi lucru pana te baga in hipnoza.  :wacko:  :tomato:

#53
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Changes lyrics

#54
thetheo

thetheo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 16.07.2009
daca a murit sau nu nu conteaza daca si-a inscenat moartea inseamna ca asa a vrut si noi daca chiarl-am respectat ar trebui sa ii respectam decizia si sa il lasam in pace iar daca este mort,a fost scutit sa afle cum a ajuns rappul acum sau cum se zice "dumnezeu la vrut la el".
oricum el este un rapper excelent si il respect foarte mult pt. ce a realizat pt. aceasta cultura.

respect tupac si eminem.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate