Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook
 Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...
 

2Pac

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
poison_ivy03

poison_ivy03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.01.2010
Eu cred ca in moartea lui a fost implicat Suge:). Tupac cauza o gramada de probleme, chit ca aducea bani multi. Si cineva s-a gandit ca mort, tot ar aduce bani. Ba...s-a gandit mai bine: mai multi bani! Si, valora mai mult mort decat voi. A profitat de faptul ca exista acea rivalitate East Coast vs. West Coast, de conflictul cu Biggie Smalls, de razboiul dintre Bloods si Crips si bang-bang! Avea gura prea mare si oricum ar fi sfarsit rau...si oricum mereu cauta cearta.
DAR....va ramane mereu o legenda.

#56
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

View Postpoison_ivy03, on 11th January 2010, 08:31, said:

Eu cred ca in moartea lui a fost implicat Suge:). Tupac cauza o gramada de probleme, chit ca aducea bani multi. Si cineva s-a gandit ca mort, tot ar aduce bani. Ba...s-a gandit mai bine: mai multi bani! Si, valora mai mult mort decat voi. A profitat de faptul ca exista acea rivalitate East Coast vs. West Coast, de conflictul cu Biggie Smalls, de razboiul dintre Bloods si Crips si bang-bang! Avea gura prea mare si oricum ar fi sfarsit rau...si oricum mereu cauta cearta.
DAR....va ramane mereu o legenda.
wtf? tu nu esti gagica de pe Sexy lounge?!

#57
Luckacs

Luckacs

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 119
  • Înscris: 06.09.2009

View Postad_axel, on 14th June 2005, 22:38, said:

A scos. Ca daca mai traia ce bine era. Pt. mine cel mai bun rapper e Snoop Doggy Dog, iar dintre romani Parazitii(Respect!).
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>Rest In Peace!</span>

Ma Dl. 2pac mai traieste!!!!

2Pac Alive!!!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S8fTjECsN-A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Uite aicia e ALIVE!!
2Pac a fugit cu elicopterul dupa ce a fost impuscat, a fugit in Mexic
Cea mai buna dovada ca ESTE ALIVE filmata in 2009!!!

#58
Bokye

Bokye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.05.2010
2pac e supra apreciat shi . (punct) :nonobad:

#59
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 06.01.2009
Piesa "Dear Mama" a lui Tupac Shakur consideratã comoarã naþionalã în SUA !

Piesa "Dear Mama" a rapperului Tupac Shakur, 2Pac, a intrat în Arhiva Naþionalã a Înregistrãrilor Importante din SUA, o colecþie a guvernului american.

Colecþia cuprinde aproape 300 de piese ale tuturor timpurilor considerate importante pentru cultura muzicalã a generaþiilor viitoare. Alãturi de piese ca Radio Free Europe" a celor de la R.EM. sau albume ca "Red Headed Stranger" (Willie Nelson), "Horses" (Patty Smith) sau "I Started Out As A Child" (Bill Cosby) în Arhiva Naþionalã a Întregistrãrilor Importante, intrã ºi piesa "Dear Mama" a lui 2Pac. Piesa este consideratã un omagiu adus tuturor mamelor din America, mame care luptã sã îºi creascã copiii ºi nu apeleazã la avort indiferent de condiþiile social-financiare în care acestea rãmân însãrcinate.

cancan.ro

#60
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
@Bokye: Ma indoiesc ca o sa poti sa argumentezi tampenia aia.

@dmx85: cancan si 2Pac? Mai vede cineva vreo nepotrivire?

#61
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 06.01.2009
nepotrivirea e grava, insa stirea e reala. Cancan a fost prima publicatie romana in care am gasit articolu' cu pricina.

#62
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
E faina piesa "Dear mama", dar remix-ul cu Anthony Hamilton mi se pare mult mai bun.

#63
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Multi zic ca 2Pac inca ar mai trai.Probabil este adevarat. Probabil nu vom afla niciodata adevarul.Cat despre Suge Knight in implicarea mortii lui 2pac ,unii spun ca este adevarat,pt ca 2pac ar fi urmat sa isi faca propria lui casa de discuri(care chiar s-a realizat de catre mama lui Afeni Shakur si se numeste Makaveli Records).Altii spun ca Notorious B.I.G ar fi vinovat pentru moartea lui 2Pac,motivul fiind(lasand la o parte razboiul dintre East Coast si West Coast,pentru ca si 2Pac de fapt era din East Coast)  melodia Hit'em Up a lui 2Pac,in care este atacat Notorious BIG.
Au trecut 14 ani si inca nu se stie cine l-a omorat pe 2Pac(in  caz ca este mort).Eu personal sunt de parere ca este mort,dar este doar o parere.Precum ziceam mai sus,probabil nu vom afla niciodata adevarul.
Apropo in decembrie casa de discuri Death Row va scoate un nou album cu 2pac.Melodiile nu vor fi niste remix-uri la melodiile deja existente , ci vor fi ultimele melodii a lui 2pac nelansate,potrivit site-ului oficial Death Row.Aceste melodii nu au fost inca lansate deoarece Suge Knight a fost prea ocupat cu ilegalitati in loc sa mai scoata albume cu 2pac,incat a fost nevoit sa vanda Death Row Records unei case de discuri canadiene,acestia au descoperit melodiile si in decembrie vor lansa noul album.

#64
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008

View PostShock-G, on 19th September 2010, 00:59, said:

Multi zic ca 2Pac inca ar mai trai.Probabil este adevarat. Probabil nu vom afla niciodata adevarul.

Hai ca deja o deviezi in paranoia grav de tot.

Dupa aceea zici ca in opinia ta este mort.Hotaraste-te odata.

Edited by boxXxing_star, 23 September 2010 - 15:29.


#65
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009
2Pac - Love Story

Attached Files


Edited by marian78ro, 26 September 2010 - 20:46.


#66
thetheo

thetheo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 16.07.2009

View Postmarian78ro, on 26th September 2010, 21:45, said:

ma a iesit bine da recunosti imediat instrumentalul de la point of no return  :rolleyes: bravo

#67
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009

View Postthetheo, on 30th September 2010, 22:50, said:

ma a iesit bine da recunosti imediat instrumentalul de la point of no return  :rolleyes: bravo

Nu e "Point of no return" e "Dance with the devil"   :coolspeak:

#68
thetheo

thetheo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 16.07.2009

View Postmarian78ro, on 3rd October 2010, 12:59, said:

Nu e "Point of no return" e "Dance with the devil"   :coolspeak:
mereu le-am confundat dintr-un motiv sau altul :confuzzled:

#69
74_gangsta

74_gangsta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 09.01.2010
Nu poti spune ca 2 pac este cel mai mare rapper doar pentru ca tu zici asta,fiecare are opinia lui.
Dupa mine Notorius B.I.G a fost cel mai bun rapper,acum  cei care mai sunt rapperi(repet dupa parerea mea ) din cei straini sunt Eminem,Ice Cube,Snoop Dogg si Dr Dree si Obie Trice,repet este doar parerea mea:).(am zis cei care mai sunt rapperi,deoarece personal nu il pot numi pe Lil Wayne ,de exemplu, rapper care canta ba rap ba rock doar sa mai scoata un banut)

Edited by 74_gangsta, 09 October 2010 - 22:04.


#70
marian78ro

marian78ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 08.09.2009

View Post74_gangsta, on 9th October 2010, 23:02, said:

Nu poti spune ca 2 pac este cel mai mare rapper doar pentru ca tu zici asta,fiecare are opinia lui.
Dupa mine Notorius B.I.G a fost cel mai bun rapper,acum  cei care mai sunt rapperi(repet dupa parerea mea ) din cei straini sunt Eminem,Ice Cube,Snoop Dogg si Dr Dree si Obie Trice,repet este doar parerea mea:).(am zis cei care mai sunt rapperi,deoarece personal nu il pot numi pe Lil Wayne ,de exemplu, rapper care canta ba rap ba rock doar sa mai scoata un banut)

Dar de Tupac & Biggie ce zici?

View Postthetheo, on 5th October 2010, 09:56, said:

mereu le-am confundat dintr-un motiv sau altul :confuzzled:

Oricum e Immortal Technique!  :thumbup:

#71
n00bzZ

n00bzZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.09.2010

View Post74_gangsta, on 9th October 2010, 23:02, said:

Nu poti spune ca 2 pac este cel mai mare rapper doar pentru ca tu zici asta,fiecare are opinia lui.
Dupa mine Notorius B.I.G a fost cel mai bun rapper,acum  cei care mai sunt rapperi(repet dupa parerea mea ) din cei straini sunt Eminem,Ice Cube,Snoop Dogg si Dr Dree si Obie Trice,repet este doar parerea mea:).(am zis cei care mai sunt rapperi,deoarece personal nu il pot numi pe Lil Wayne ,de exemplu, rapper care canta ba rap ba rock doar sa mai scoata un banut)

Asta e adevarat, cum nici mie nu`mi place 50 Cent..
In schimb imi place 2pac si The Game, dar sa nu`l uitam si pe protejatul lui, Juice.
Si nici Lil Scrappy nu da rau.

#72
Acss

Acss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2011
...suntem in 2011; informatiile sunt peste tot in jurul nostru - tot ceea ce trebuie sa facem noi este sa cautam; sa stim sa folosim un motor de cautare, precum e "goagal, gugal, gogal...golgl". Google.
Inainte sa aberati in prostie, de atatea ori, informati-va; fie ca sunteti fan, fie ca nu aveti ce face si va plictisiti, sau credeti in idei fixe, incetati sa mai aruncati cu atata prostie pe toate forumurile.

Pt. oricine vrea sa se informeze corect despre 2Pac, va invit sa incepeti prin a va informa putin despre alte lucruri mai generale cum ar fi fenomenul asta numit Hip-Hop si evolutia lui; iar daca vreti documentare, aveti aici, incercati sa le urmariti in ordinea aparitiilor:
2002: Biggie & Tupac,
2003: Tupac: Resurrection,
2004: Tupac: The Hip Hop Genius,
2007: Tupac: Assassination,
2009: Tupac: Assassination II: Reckoning,
apoi luati la rand toate detaliile si studiati-le, ganditi-va ca mai sunt multe alte documentare si articole scrise despre 2Pac iar altele urmeaza sa fie lansate...

P.S. De fiecare data cand sunteti siguri de ceva, incercati sa va contraziceti. Cautati orice altceva care sa contrazica ceea ce credeti voi, iar cand nu veti mai gasi, atunci inseamna ca ati aflat adevarul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate