Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

neogen.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Snappy

Snappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.08.2004
m-am inscris de curant la serviciul de PPC oferit de web.neogen.ro

pana in prezent am aproximativ 150.000, dar sunt curios daca sunt seriosi sau nu... ei afirma ca fac plata cand se aduna 1.000.000 ....

dar... intrebarea mea este.. .acei bani vin?... sau nu?.... stie cineva exact?... a luat cineva bani de la NEOGEN ?... sa stiu daca merita sa mai las acel banner comercial sau nu :)


mc ;)

#2
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004
eu imi fac reclama folosind programul lor de PPC

si sunt foarte nemultumit, targetarea e varza de tot, nu cred ca o sa il mai folosesc.

Daca programul lor va merge bine in continuare stai linistit ca o sa iti primesti banii, dar mai au mult de lucru pentru a se stabiliza.

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
teodorul: nu neogen sunt varza... ci userii care stau toata ziua shi click click ca sa stranga de'o ciorba, vizitele lor neaducand absolut nimic in realitate afacerii tale.

#4
Snappy

Snappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.08.2004
@arty - ai dreptate....

la noi utilizatorii care dau click dau doar pentru a se uita... la noi lumea nu e educata sa si foloseasca acele servicii... unii nici macar nu se obosesc sa citeasca despre ce e vorba... se uita la poze si atat....

#5
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002
Ce vinzi?

#6
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Daca aduni 1,000,000 o sa iti trimita banii, eu folosesc serviciul lor de asociati din 2003 si am primit toti banii, si nu sunt putini.

#7
Snappy

Snappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.08.2004
@Ninja nu vand nimic... vorbesc de servivciul PPC (eu doar am bannere pe site)

@DjAdi - merci fain... m-ai linistit :)

Edited by Snappy, 11 June 2005 - 21:13.


#8
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Cat primesti la 1,000,000 de click-uri? fapt informativ

#9
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004

arty, on Jun 11 2005, 07:51, said:

teodorul: nu neogen sunt varza... ci userii care stau toata ziua shi click click ca sa stranga de'o ciorba, vizitele lor neaducand absolut nimic in realitate afacerii tale.

<{POST_SNAPBACK}>


nu te contrazic, omul mai putin educat in navigare nu stie sa se concentreze asupra scopului si de aceea da click pe reclame ce ii par interesante, si la urma isi da seama ca nu a realizat nimic din ceea ce si-a propus, doar a pierdut timpul.


cand zic ca sunt varza ma refer la targetarea reclamelor, imi este afisata reclama pentru alte cuvinte sau pe siteuri cu alt continut decat cel specificat.

Cuvintele cheie pe care le-am folosit pentru aceste campanii sunt bine cercetate si le folosesc cu succes pe adwords unde dau rezultate.

ma deranjeaza faptul ca imi apare reclama pe siteuri de genul mariuca-dezbracata.mama-lu-costel.ro , de vreme ce eu am definit conditii specidice pentru afisarea reclamei.

numa' bine arty

#10
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004

Ninja, on Jun 11 2005, 13:53, said:


metode de slabit pentru porcii de guineea :)

nu are relevanta intrebarea ta

#11
Snappy

Snappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.08.2004

Takeshy, on Jun 11 2005, 21:50, said:

Cat primesti la 1,000,000 de click-uri? fapt informativ

<{POST_SNAPBACK}>



2 centi per click :P

inmulteste ;)

#12
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004

Takeshy, on Jun 11 2005, 21:50, said:

Cat primesti la 1,000,000 de click-uri? fapt informativ

<{POST_SNAPBACK}>


la atatia vizitatori, exista alte programe ce ti-ar scoate infinit mai multi bani.

- sunt curios cand vor lua in considerare cei de la neogen nivelul de frauda la care e expus programul lor, nu de alta da tot oamenii cinstiti ca noi pierd banii degeaba.

#13
dragosxpan

dragosxpan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.06.2005
Salut lume!
Tocmai mi-am inscris situl in programul de afiliere de la neogen si cautam pe google niste dicutii legate de acest lucru
Vreau sa va intreb pe cei care aveti experiente cu neogen daca merita sa imi mai ingreunez situl si cu reclame de la neogen
:rolleyes: Sper sa vada cineva topicul asta si sa-mi raspunda si mie
fd - Cea mai tare colectie de FUN !

Edited by Kidu, 24 June 2005 - 17:46.


#14
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
dragosxpan: nu iti face reclama la site ul tau. multumesc.

#15
dragosxpan

dragosxpan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.06.2005
nu asta a fost intentia mea:)
dar daca tot ai adus vorba o sa inserez si eu o imagine cu adres a sitului meu! am vazut ca se poarta pe forumul softpedia  :naughty:

oricum folosesc alte metode mai bune sa-mi promovez situl decat sa pun linkuri pe forumuri  :notangel:

:peacefingers:

#16
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.10.2004

dragosxpan, on Jun 24 2005, 21:54, said:

nu asta a fost intentia mea:)
dar daca tot ai adus vorba o sa inserez si eu o imagine cu adres a sitului meu! am vazut ca se poarta pe forumul softpedia  :naughty:

oricum folosesc alte metode mai bune sa-mi promovez situl decat sa pun linkuri pe forumuri  :notangel:

:peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


da si eu .... neogen  :puke:

#17
Maria Suciu

Maria Suciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.11.2005
Buna ziua,
pentru ca s-a discutat despre programul de publicitate Neogen si ca reprezentanta a departamentului PR al companiei, este datoria mea de a va prezenta acest mesaj. Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie.

Maria Suciu
Neogen


Stimati clienti,

In programul de publicitate Neogen s-a strecurat o eroare care a generat neconcordante intre statisticile programului de publicitate si cele oferite de alte servicii de monitorizare (Trafic, Neogen Monitor). Daca un user folosea browserul Internet Explorer, in momentul in care acesta dadea click pe o reclama, in timpul procesului de redirectare catre pagina reclamei se pierdea urmeazanumelemeudespammerprost-ul. Astfel, programele de monitorizare nu mai puteau citi sursa click-ului.

Nici un advertiser Neogen nu a platit mai multi bani decat se cuvine si nici un asociat nu a primit mai putini bani ca rezultat al acestei erori, singura problema fiind neinregistrarea click-urilor de catre sistemele de monitorizare a traficului, statisticile programului fiind corecte (iar de acum incolo, compatibile si cu trafic/monitor). Aceasta eroare a prejudiciat imaginea si increderea advertiserilor in sistemul de publicitate Neogen Marketer, prejudiciu pe care ni-l asumam in totalitate.

De la lansarea in acest an a serviciului de publicitate, am fost uimiti de aprecierile negative cu care a fost intampinat pe forumurile de specialitate. Ne-am intrebat mereu "cum de am reusit sa castigam increderea a aproape 1 milion de utilizatori simpli si a peste 10,000 de firme care utilizeaza BestJobs, si nu reusim sa castigam increderea a cateva sute de webmasteri? Probabil sunt ei rau-intentionati sau au ceva cu Neogen...". Ca de fiecare daca cand o firma uita regula 'clientul este rege', am gresit.

Ne bucuram ca problema a fost remediata si multumim celor care au semnalat-o in repetate randuri pe forumuri. Chiar daca nu s-a produs nici o paguba materiala, vom oferi un bonus de 20 euro tuturor advertiserilor care au testat sistemul Neogen si l-au abandonat din cauza acestei erori de raportare. Detaliile despre bonus vor fi anuntate pe site (neogen.ro/publicitate) si pe email/telefon webmasterilor in cauza.

Vom veni in scurt timp cu noi anunturi, inclusiv o intalnire live Neogen - advertiseri/asociati, asa ca va invit sa "stati aproape".

Numai bine,
Calin Fusu
Neogen SA

#18
maya

maya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2005
- sunt varza , nu are nici o logica si nici o targhetare ce fac ei acolo , daca esti admin de site probabil ca iti dau banii , dar ca user , sa-ti faci publicitate prin acest serviu ??? :nonobad:  :nonobad:  :nonobad:

-FERESTE-TE , daca incerci sa copiezi asta nu inseamna ca iti si iese , eu iam vazut pe viu la internetics si nu mi-au inspirat nici o incredere , daca se vor lista la bursa vreodata , cu siguranta o sa ii evit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate