Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

alegere trepied performant cu miscari fluide

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
revin cu cateva impresii dupa o perioada de folosire.e foarte lin,se pot realiza filmari de calitate cu o mica remarca- la zoom maxim parca as dori ceva un pic mai solid.de asemenea un reglaj mai eficient de franare in plan orizontal.picioarele ,chiar daca dau impresia ca nu sunt asa de solide ca si fancierul pe care l-am avut inainte,cu un pd170 se descurca excelent,imaginea rezultata nefiind tremurata.telecomanda e excelenta si permite un zoom fin sau rapid dupa nevoie.singurul lucru la care nu i-am dat de cap,dar asta tine de mine e reglarea paralelismului cu lentila wide atasata,a capului.e un pic incomoda pozitia bulei de nivel.la cati bani am dat pe el ,eu zic ca isi face treaba.

#20
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Sa il stapinesti sanatos!Daca eram mai apropiati ca zona iti puneam la dispozitie capul meu,501,asta e.

#21
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
bineinteles ca am  testat un kit 501 hdv si picioare 351 si ca ce am luat acuma e doar pentru o perioada scurta. am nevoie de un trepied care sa permita filmari stabile si miscari line si la zoom maxim,insa pentru majoritatea chestiilor zilnice ,ce am luat face fata cu brio.
am primit insa recomandarea ,de la persoana care detinea kitul testat de mine sa ma orientez spre trepiedele Vinten.

Edited by iora, 23 March 2010 - 20:43.


#22
degvideo

degvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.03.2009
îmi spuneți vă rog pt un fx1000, ce este mai recomandat să folosesc la nuntă, trepied sau monopied?
Mulțumesc

#23
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
trepiedul e cel mai important accesoriu dupa ce achizitionezi o camera!

#24
degvideo

degvideo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.03.2009
la nunta nu am spațiu pt. trepied decât la biserică

#25
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
depinde de religia mirilor.
la nunti de penticostali se foloseste trepiedul in biserica in jur de 2 ore la filmare.in rest filmare din mana si monopied.
la majoritatea nuntilor insa un monopied e deajuns.la sala un trepied mai mult incurca.

#26
bydede

bydede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 06.05.2006
Foloseste cineva kit de la DAVIS & SANFORD? Mai precis, am pus ochii pe asta: http://www.westbuy.r...=...cat=&id=641

Am nevoie de o parere/apreciere.


Merci.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate