Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Furnizor internet in Cluj - Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
altrixd

altrixd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 22.10.2004

 RaduG, on Dec 7 2006, 11:52, said:

Dorobanti net! la 35 ron/luna iti dau 10mbps metropolitan(garantat) si 512 kbps garantat in extern(dar te duce triplu).

Eu as alege UPC decat RDS.

#20
Manischewitz

Manischewitz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.01.2007
As avea si io o intrebare...

Am un prieten clujean, care tocmai s-a mutat pe str. Plopilor (nou). Cei de la Astral au acolo network insa ii cam costisitor (cu 1Gb/sec, costa peste 50 ron abonamentu'). RDS-ul va ajunge acolo numa peste 5 luni aprox.

Nu stiti cumva un ISP care are retea acolo (ceva...fibra optica preferabil) care nu costa mai mult de 30 ron/luna?

Merci-thanks-kozonom zsepen-danke

#21
iahimr

iahimr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.10.2005
Salutare,

Tocmai m-am mutat in Gheorgheni, pe Aurel Suciu (fosta Pietroasa, perpendiculara pe Titulescu si parelela cu Septimiu Albini) si nu reusesc sa gasesc niste oferte decente pt Internet. M-am interesat in stanga si in dreapta si iata ce stiu pana acum:

UPC se poate acolo, dar ma obliga sa platesc si abonament pt cablul tv pe langa cel de Internet (ceea ce mi se pare aberant si desigur, nu-mi convine deloc, mai ales ca nu ma uit la TV!).
RDS au si varianta de oferta doar cu Internet, dar am vorbit cu departamentul lor de comercial/vanzari si nu vin in zona noastra.
ClickNet de la Romtelecom, deasemenea obliga la plata ab de telefonie. In plus pachetul lor de Internet e scump (si din cauza custodiei modemului ADSL).
FOComunicatii, am vorbit si cu dansii, nu sunt dispusi sa traga FO pana pe A. Suciu.

Am ramas in pana de idei, retele locale nu stiu acolo si n-am habar cum as putea afla. Daca stii voi ceva pe aici...

Multumesc anticipat

#22
ktana87

ktana87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.07.2007
Salut.

M-am mutat recent intr-un bloc nou pe Calea Baciului 28B. Este dupa Petrom catre Baciu. Vreau sa va intreb daca nu stiti ce provider de net are acoperire pe acolo, deoarece as vrea sa imi pun cat mai repede. Am primit ceva oferta de la o firma "Bizar"Net insa pe langa faptul ca oferta e "Bizara"  :lol: e si cam scumpa pt ce ofera. Stiu ca RDS nu este pe acolo insa am auzit ca UPC este si in Baciu, dar nu stiu daca au si net. Daca m-ati putea ajuta as fi foarte recunoscator:). :peacefingers: .

#23
gtibi

gtibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.04.2004

 ktana87, on Jul 12 2007, 13:48, said:

Salut.

M-am mutat recent intr-un bloc nou pe Calea Baciului 28B. Este dupa Petrom catre Baciu. Vreau sa va intreb daca nu stiti ce provider de net are acoperire pe acolo, deoarece as vrea sa imi pun cat mai repede. Am primit ceva oferta de la o firma "Bizar"Net insa pe langa faptul ca oferta e "Bizara"  :lol: e si cam scumpa pt ce ofera. Stiu ca RDS nu este pe acolo insa am auzit ca UPC este si in Baciu, dar nu stiu daca au si net. Daca m-ati putea ajuta as fi foarte recunoscator:). :peacefingers: .

Si eu am sa ma mut anul acesta in noul cartier de pe Calea Baciului, asa ca ma intereseaza si pe mine un furnizor de internet. Stiu sigur ca (momentan) in Baciu, UPC nu are decat retea de cablu tv. Sa speram ca se vor extinde cei de la Cluj cu fibra optica (UPC si RDS), sa avem de unde alege. :)

#24
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
UPC-ul ar fi super daca nu as avea lag foarte mare in jocuri online.

Edited by TupaC, 07 August 2008 - 21:25.


#25
gtibi

gtibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.04.2004

 TupaC, on Aug 7 2008, 22:25, said:

UPC-ul ar fi super daca nu as avea lag foarte mare in jocuri online.

Eu sunt multumit de abonamentul de 10 Mb de la Upc.

#26
gtibi

gtibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.04.2004

 gtibi, on Aug 7 2008, 21:00, said:

Si eu am sa ma mut anul acesta in noul cartier de pe Calea Baciului, asa ca ma intereseaza si pe mine un furnizor de internet. Stiu sigur ca (momentan) in Baciu, UPC nu are decat retea de cablu tv. Sa speram ca se vor extinde cei de la Cluj cu fibra optica (UPC si RDS), sa avem de unde alege. :)

M-am interesat la UPC si la RDS; inca nu au in proiect sa cableze zona. :angry:

#27
turaia

turaia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2010

 gtibi, on 12th September 2008, 08:33, said:

M-am interesat la UPC si la RDS; inca nu au in proiect sa cableze zona. :angry:

Salut. Eu stau in Gheorgheni pe Nicolae Titulescu si am vb cu cei de la rds . Spuneau ca pe scara mea nu pot sa vina ca trebuie stranse ceva semnaturi, nu am inteles foarte bine. In scara toata lumea are upc, dar mie nu mi convine pentru ca am avut abonament la ei si, pe langa faptul ca a fost scump, nu mergea foarte bine. si ei nu pun internet fara cablu ceea ce mi se pare aberant din moment ce eu nu am tv.

#28
adelaneacsu

adelaneacsu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2010

 RaduG, on 7th December 2006, 12:52, said:

Dorobanti net! la 35 ron/luna iti dau 10mbps metropolitan(garantat) si 512 kbps garantat in extern(dar te duce triplu).

Hai sa-ti spun ceva: nici un furnizor de internet nu-ti ofera banda garantata la banii astia! Lucrez in domeniu, asa ca nu vorbesc prostii... pentru cei ce locuiesc in Bucuresti: incercati internetul de la Romania InterConnect. Spre deosebire de alti furnizori de internet, noi chiar oferim ce scrie in oferta! Nu se incheie contract pe perioada determinata, asa ca puteti rezilia oricand doriti!
O zi buna va doresc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate