Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Putin ajutor va rog...

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Salut si la multi ani tuturor!
Nu stiu daca acesta este locul potrivit pentru a posta problema mea dar sper sa gasesc pe cineva care sa ma ajute intr-un final.
Am 19 ani sunt din Petrosani si in cateva randuri doresc sa va marturiesc problema mea sentimentala...Pur si simplu nu reusesc sa am si eu o prietena care sa fie cat de cat la locul ei.Am stat cu cineva 2 ani jumate pana cand de ziua mea s-au confirmat niste banuieli de ale mele cum ca ea m-ar insela si de atunci...sunt singur.
Ma consider o persoana sociabila nu sunt genu care sa stau in casa sa ies afara doar de craciun si pasti.Aseara am fost la un chef si m-am simtit atat de prost ca toti prieteni mei erau cu iubitele dupa ei si eu eram singur...
Chiar nu am nicio idee ce sa fac...usor usor incep sa am complexe asupra persoanei mele :(
Ma puteti ajuta cu un sfat va rog?


Multumesc anticipat

#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Gaseste o prietena.
E drept ca azi mai greu gasesti o fata buna(fara suparare) fara sa fii cocalar.
Pt inceput, fa-ti hi5.
PS:Asta vine la sexy lounge
PPS:Nu glumesc cu hi5-u.  Aud intr-o zi la scoala: Vai, Razvi, ti-am vazut hi5-ul. E super misto, mai ales poza langa BMW. Vrei sa mergem la un suc, ceva?

Edited by reovel, 01 January 2010 - 20:03.


#3
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Am auzit si eu pe multi facand chestia asta cu hi5 am sa o incerc sper sa functioneze.
Daca mai aveti si alte sfaturi va rog sa ma ajutati

#4
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postreovel, on 1st January 2010, 19:50, said:

PPS:Nu glumesc cu hi5-u.  Aud intr-o zi la scoala: Vai, Razvi, ti-am vazut hi5-ul. E super misto, mai ales poza langa BMW. Vrei sa mergem la un suc, ceva?

:roflmao: :roflmao: :roflmao:

#5
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Bagati baiatul in ceata cu hai cinciu'. Normal ca mor fetele daca vad in fundal un Rolls-Royce sau admira o poza cu ochelari de soare facuta in casa (cocalar-style :naughty: ). Dar nu e o conditie sa ai cont acolo.
   Cam nasoala faza cand te duci undeva si stai cu ochii in soare (sau mai bine zis, in bec) intr-un coltisor, am patit si eu. Ideea e ca trebe sa te amesteci si tu in multime, musai gasesti una libera pe acolo. Daca exista o oarecare atractie de ambele parti, vedeti ce va iese, ceva de genu.
   Dar am o intrebare: cum ti-ai dat seama ca aia te inseala?

#6
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
eu aveam niste banuieli pentru ca se purta f ciudat si prima data mi-a zis prietena ei cea mai buna si apoi a recunoscut ea singura chiar de ziua mea (iti dai seama ce cadou super am primit)

#7
zoridezi

zoridezi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 29.08.2009
Iesi cat mai mult in lume, comunica cat mai mult despre orice cu oricine. Citeste, fii informat, fii la curent cu tot  ce- i nou de la muzica la noutati stiintifice, fii o persoana interesanta. Dezvolta-ti hobby-uri: sala, etc. Abordeaza fete care chiar daca nu-ti plac iti va da incredere in tine si iti va largi cercul de cunostinte. Fii amabil, nu fitos...sau depinde ce fel de fete iti doresti :P  
Si bucura-te de singuratate(trebuie gasita partea plina in orice). Asa ai avantajul ca poti vorbi cu orice fata fara a te "supraveghea" cineva. Arata-te disponibil, dar nu disperat. Si largeste-ti cercul de prieteni si cunostinte, nu se stie de unde sare iepurele. Poti iesi cu o fata si fara sa para "intalnire", daca iesi in grup
Si nu uita sa o dai uitarii pe fosta. Clar nu te merita daca nu a stiut sa te aprecieze. Concentreaza-te pe tine si prezentul si viitorul tau, nu pe a te razbuna sau demonstra ceva cuiva. Fii optimist si increzator in tine, stiu ca e greu, dar te ajuta.
Si grupurile de socializare (hi5, facebook,etc) pot ajuta dar nu pune baza, multa lume nu e cine pretinde ca e. Daca esti la scoala/facultate interactioneaza cat mai mult, daca esti la serviuciu, sau iti cauti, la fel
Mult succes. Si nu uita ca trebuie sa saruti multe broaste pana o gasesti pe Ileana Cosanzeana.
Succes

#8
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009

View Postzoridezi, on 2nd January 2010, 21:46, said:

Iesi cat mai mult in lume, comunica cat mai mult despre orice cu oricine. Citeste, fii informat, fii la curent cu tot  ce- i nou de la muzica la noutati stiintifice, fii o persoana interesanta. Dezvolta-ti hobby-uri: sala, etc. Abordeaza fete care chiar daca nu-ti plac iti va da incredere in tine si iti va largi cercul de cunostinte. Fii amabil, nu fitos...sau depinde ce fel de fete iti doresti :P  
Si bucura-te de singuratate(trebuie gasita partea plina in orice). Asa ai avantajul ca poti vorbi cu orice fata fara a te "supraveghea" cineva. Arata-te disponibil, dar nu disperat. Si largeste-ti cercul de prieteni si cunostinte, nu se stie de unde sare iepurele. Poti iesi cu o fata si fara sa para "intalnire", daca iesi in grup
Si nu uita sa o dai uitarii pe fosta. Clar nu te merita daca nu a stiut sa te aprecieze. Concentreaza-te pe tine si prezentul si viitorul tau, nu pe a te razbuna sau demonstra ceva cuiva. Fii optimist si increzator in tine, stiu ca e greu, dar te ajuta.
Si grupurile de socializare (hi5, facebook,etc) pot ajuta dar nu pune baza, multa lume nu e cine pretinde ca e. Daca esti la scoala/facultate interactioneaza cat mai mult, daca esti la serviuciu, sau iti cauti, la fel
Mult succes. Si nu uita ca trebuie sa saruti multe broaste pana o gasesti pe Ileana Cosanzeana.
Succes

  Poate il ajuta daca nimereste sa fie persoana din acelasi oras. Dar cum cel putin hai cinciu' e full de lume si ma refer la oameni din toata lumea (de la Groenlanda pana la Polul Sud)... nu prea merge dragostea la distanta sau prin e-mail. Nu e rentabil nici sa bati jumate de tara ca sa o vezi pe "izghita". Mai degraba aceste site-uri pot fi terenuri de "joaca", ma gandesc ca poti exersa (?) diverse tehnici de cucerit, dat pe spate, dar nu sa iti gasesti jumatea. Cum a zis si zoridezi, daca esti intr-un grup mai mare (avand 19 ani, bat pariu ca esti ori la faculta ori  in clasa a12a), poti foarte usor sa faci cercetari, sa te bagi la distractii de grup.
Mult succes!  :thumbup:

#9
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
va multumesc tuturor pentru sfaturi cred ca vor fi foarte utile si am sa le respect ad literam:) si pe viitor daca voi mai intalni astfel de probleme nu voi ezita sa postez inca o data:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate