Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 

Help! Am sold creditor la CEC fara sa am de platit nimic!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Mihaela52

Mihaela52

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2009
Am la CEC un card pe care primesc pensia mamei mele. Mai nou, am primit de la ei o notificare conform careia as avea de restituit bancii tocmai sumele pe care le-am retras in ultimele 2 luni. Sumele se aflau pe card si constituiau pensia in cauza. E o greseala a lor? Ce se intampla? Multumesc mult!

#2
se3giu

se3giu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.12.2009
Ai vorbit la banca ?

#3
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
1.) Au descoperit ca beneficiarul sumei este o alta persoana decat indreptatitul/indrepatita, adica faptul ca altcineva ridica banii.
2.) Casa de Pensii a hotarat ca beneficiara nu mai beneficia de pensie conform unor cauze necunoscute mie.


Solutia,mama ta trebuie sa adreseze bancii respective pentru a i se aduce la cunostinta motivul inapoierii pensiei,banca prin consilier, responsabillul unitatii bancare ai explica mamei tale situatia si motivele care au dus la obligatia acesteia de inapoiere a pensiei.

#4
Mihaela52

Mihaela52

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2009
Multumesc pt raspunsuri!
Nu am apucat sa vorbesc la banca, abia aflasem "vestea" cand v-am scris. O sa merg maine.
Header, motivul 1) nu poate fi, iar 2)... nu prea cred... Nu vad motivul.
Dar ar putea fi o greseala? Vi s-a intamplat?

In octombrie nu a fost nicio problema. Ciudat.
In ce conditii Casa de Pensii poate ajunge la concluzia ca beneficiara nu mai beneficiaza de pensie?
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate